Mamy w Łodzi kolejny rodzinny dom dziecka Fundacji Happy Kids! Już wkrótce zamieszka w nim 8 dzieci

Lena i jej młodszy brat Daniel, Kajtek ze starszą siostrą oraz Kuba - to 5 pierwszych dzieci, które zamieszkały w nowo otwartym rodzinnym domu dziecka Fundacji Happy Kids. Właśnie dziś „dom dla rodziny” nr 17 został oficjalnie otwarty i poświęcony przez współpracującego z fundacją ks. Edwarda. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Adam Wieczorek - Wiceprezydent Łodzi oraz twórca i fundator Fundacji Radosław Wiśniewski.

- Marzę, że pewnego dnia będę mógł uczestniczyć w oficjalnym zamknięciu, a nie otwieraniu nowych domów dziecka, nawet tych rodzinnych - mówił Aleksander Kartasiński, prezes Happy Kids.

Podobne marzenia ma Piotr Rydzewski, wicedyrektor łódzkiego MOPS-u i szef kampanii Rodzina Jest dla Dzieci promującej rodzicielstwo zastępcze. - W rodzinnym domu dziecka po prostu się mieszka. A do placówki opiekuńczo-wychowawczej, czyli instytucjonalnego domu dziecka ludzie przychodzą do pracy. I mimo ich zaangażowania domy dziecka nie mogą dać tego najważniejszego - obserwacji rodziny na co dzień - komentował.

Refleksją na temat rodziny i domu podzielił się także ks. Edward: - Dom to jest miejsce, do którego chętnie wracam i jestem w nim oczekiwany.

O swoich doświadczeniach opowiadała pani Halina Jóźwiak, która rodzicielstwem zastępczym zajmuje się zawodowo od 19 lat. Początkowo prowadziła w Łodzi pogotowie rodzinne. Później została rodziną adopcyjną jednego z dzieci, a następnie rozpoczęła współpracę z Fundacją Happy Kids i od kilkunastu lat wychowuje młodych wspaniałych ludzi.

Już wkrótce w przepięknie położonym na Stokach domu zamieszkają kolejne dzieci. Łącznie będzie ich ośmioro, jak w większości fundacyjnych domów. Rodzice zastępczy, którzy zdecydowali się przeprowadzić do Łodzi, by właśnie tu opiekować się dziećmi z trudną przeszłością, prowadzili wcześniej rodzinny dom w Wałbrzychu. A ich korzenie to Poznań i Wrocław. Teraz pan Bartosz i pani Ewa są łodzianami.

Bardzo cieszą nas efekty współpracy z Fundacją Happy Kids. Jesteśmy szczęśliwi, że kolejne dzieci będą mogły przeprowadzić się z placówek do rodzin. Wkrótce Fundacja otworzy 2 kolejne domy: jeszcze 1 na Stokach i kolejny pomiędzy Łodzią a Tuszynem.

Z całego MOPS-owego serca dziękujemy zespołowi Fundacji, zwłaszcza jej twórcy Radosławowi Wiśniewskiemu i jego rodzinie oraz prezesowi Aleksandrowi Kartasińskiemu.

Polecane aktualności

Pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów na łódzkim osiedlu -  fot. Paweł Łacheta / Archiwum UMŁ

Nowe stawki za odbiór odpadów

Jolanta Baranowska / BRP

Rada Miejska w Łodzi przyjęła nowe stawki i nowe metody naliczania opłat, które mają ograniczyć... więcej

Miejska poradnia przy ul. Snycerskiej po remoncie -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Miejska poradnia przy ul. Snycerskiej po modernizacji

Jolanta Baranowska / BRP

Wyglądała jak relikt przeszłości. Kompletnie zmieniła oblicze. Miejska poradnia przy ul. Snycerskiej... więcej

Łatanie ubytków w jezdni -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Zgłoś dziurę – załatamy ją

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Przyjęliśmy prawie 200 zgłoszeń od mieszkańców, uzupełniając naszą listę ubytków do załatania.... więcej

Raport Polska pod mikroskopem -  mat. prasowe

Łódź na 1 miejscu w rankingu czystości

informacja prasowa

Zespół badawczo-analityczny PSG Polska we współpracy z Centrum Badań Mikrobiologicznych i... więcej

Wizualizacja ulicy Wschodniej 45

Łódź rewitalizuje. Na ul. Wschodniej powstają komfortowe mieszkania, pracownie i zielone podwórko

M.Loeffler / ZIM, W. Markiewicz / UMŁ

Wystartowały intensywne prace w kolejnej łódzkiej kamienicy. Przy ul. Wschodniej 45 powstaje... więcej

Kontakt