Miejski Wolontariat w walce z koronawirusem w Łodzi

Mamy już 67 wolontariuszy pracujących w ramach Miejskiego Wolontariatu. Nasi wolontariusze każdego dnia otrzymują zgłoszenia z prośbą o pomoc. Do wczoraj zrealizowali ponad 70 spraw.

Miejski Wolontariat uruchomiliśmy w poniedziałek, 16 marca. Może się do niego zgłosić każda osoba – urzędnicy, harcerze, osoby pracujące w fundacjach i stowarzyszeniach, ale także każdy mieszkaniec.

Mieszkańcy, którzy potrzebują pomocy, powinni dzwonić na numer Call Center, czyli: 42 638 55 00.

Nasz pracownik przyjmuje zgłoszenie i sprawdza w bazie wolontariuszy, który z nich mieszka najbliżej osoby potrzebującej pomocy. Dzwoni do wolontariusza i przekazuje mu sprawę. Ten już sam bezpośrednio kontaktuje się z osobą, która potrzebuje wsparcia i przejmuje sprawę. Po zrobieniu zakupów, czy pójściu do apteki, kiedy problem został rozwiązany, pracownik Biura Partycypacji potwierdza realizację zlecenia.

Osoby potrzebujące pomocy, mogą sprawdzić wiarygodność wolontariusza przez kontakt z Biurem Partycypacji Społecznej UMŁ: 42 638 46 99 lub 42 638 46 00.

Do dziś (czwartek, 19 marca), zgłosiło się 67 wolontariuszy z całego miasta. Aby zgłosić się do udziału w Miejskim Wolontariacie należy wysłać maila z informacjami: imieniem, nazwiskiem, numerem telefonu, adresem e-mail, w tytule wpisując „WOLONTARIAT MIEJSKI”. Maila trzeba przesłać na adres: a.skorzak@uml.lodz.pl lub r.fijalkowski@uml.lodz.pl.

Po otrzymaniu maila pracownik Biura ds. Partycypacji Społecznej UMŁ skontaktuje się z chętnym do pomocy mieszkańcem i poinstruuje co dalej. Wolontariusze wyposażani są w rękawiczki ochronne, a także identyfikator – z numerem a także stemplem Urzędu Miasta Łodzi.

Wspieramy także wszelką działalność oddolną i namawiamy mieszkańców Łodzi do okazywania sąsiedzkiej pomocy. Do zauważenia, który z sąsiadów potrzebuje wsparcia i zaoferowania samodzielnie pomocy tym, których codziennie mijamy na klatce schodowej. W tym celu – przygotowaliśmy plakat, który można wydrukować i powiesić w gablotach w swoim bloku, wypisując swoje dane do kontaktu, po to, by mogli się do nas zwrócić rzeczywiście ci, którzy tego potrzebują i chcą.

Plakat do druku dostępny jest w trzech wersjach językowych: polskiej, ukraińskiej i angielskiej. Wszystkie wersje dostępne są na stronie internetowej:

https://uml.lodz.pl/dla-mieszkancow/zdrowie/coronavirus-covid-19/dla-chcacych-pomoc/

Zachęcamy też do tego, by każdy, kto nie może wydrukować plakatu, a chce pomóc sąsiadom ze swojego bloku, czy klatki, wypisał samodzielnie taką kartkę. Takie inicjatywy już można zaobserwować na facebooku. Sąsiedzi oferują nie tylko pomoc w zakupach, czy wyprowadzaniu psa, ale także chętnie dzielą się ugotowanym obiadem.

Powiązane pliki

Polecane aktualności

Łódzka woda z kranu w karafce -  fot. ZWiK

Na upały najlepsza łódzka woda

BRP

W upały możemy oszczędzić kilkaset złotych pijąc więcej wody i nie produkując plastikowych śmieci. więcej

Eksponaty ze zbiorów Klubu Byłych Żołnierzy Wojsk Powietrzno-Desantowych „Czerwone Berety”  -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Wyjątkowa wystawa na obchody 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej i Święta Wojska Polskiego w Łodzi

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Łódzkie Centrum Wydarzeń oraz Klub Byłych Żołnierzy Wojsk Powietrzno-Desantowych „Czerwone Berety”... więcej

Woonerf na ul. Zacisze -  fot. Archiwum UMŁ

Transportowo-drogowy budżet obywatelski

BRP

Spacerowa aleja, nowe chodniki, pasy rowerowe i miejsca parkingowe, to infrastrukturalne tematy... więcej

Prace budowlane w Pasażu Majewskiego -  fot. Witold Ancerowicz / UMŁ

Rozpoczęły się prace przy budowie Pasażu Majewskiego, który połączy ulicę Włókienniczą i Jaracza

Małgorzata Loeffler / ZIM

Centrum Łodzi wzbogaci się o nowy pasaż, który stanie się przestrzenią, gdzie będzie można spędzić... więcej

Łodzianie zdecydują: co z Jednorożcem?

BRP

Gdzie powinien stać pomnik Jednorożca? W obecnej lokalizacji, czy też w miejscu wskazanym przez... więcej

Kontakt