Głosowanie dotyczące przyszłości działki przy ul. Piotrkowskiej 202/210 trwało od 20 maja do 3 czerwca 2019 r. Głosujący mieli do wyboru trzy warianty:
- parking kubaturowy wraz z organizacją przyległego terenu zielonego
- budowa parku kieszonkowego wraz z placem zabaw oraz obiektami małej architektury
- podjęcie działań zmierzających do sprzedaży nieruchomości pod inwestycję mieszkaniową lub biurową.
Zainteresowanie głosowaniem było bardzo duże. Wzięło w nim udział 2667 osób. Blisko 2 tysiące głosujących opowiedziało się za budową parkingu kubaturowego.
Robert Kolczyński, dyrektor departamentu Architektury i Rozwoju UMŁ mówi: - Jesteśmy na etapie opracowywania planu miejscowego zagospodarowania przestrzennego południowej części ul. Piotrkowskiej. Chcieliśmy włączyć w ten proces mieszkańców Łodzi i poznać ich przemyślenia odnośnie przestrzeni mogących budzić wątpliwości co do ich wykorzystania. Przykładem takiego miejsca jest plac przy ul. Piotrkowskiej 202/210 wykorzystywany obecnie jako parking powierzchniowy. W związku z tym, na platformie Vox Populi, zapytaliśmy mieszkańców, czy chcieli by tu wielopoziomowy parking, park kieszonkowy, lub też przeznaczyć działkę na sprzedaż z przeznaczaniem na inwestycję mieszkaniową lub biurową. Większość głosujących, blisko 2 tysiące osób, opowiedziało się za budową parkingu kubaturowego. Szanując ten głos miasto przystąpi do realizacji tego zadania, a w miejscowym planie zagospodarowania zostanie zapisana tutaj kubaturowa powierzchnia parkingowa. Miasto będzie się starało wybudować ten parking w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.
Jak podkreśla Robert Kolczyński, według wstępnej analizy parking będzie mieścił ok. 250 stanowisk. Inwestycja nie zajmie całej przestrzeni działki, bo wokół obiektu pozostaną duże drzewa, a niezabudowana przestrzeń zostanie zagospodarowana w formie przyjaznej dla mieszkańców. Plany zakładają również, że w części parterowej parkingu od strony ul. Piotrkowskiej powstaną lokale użytkowe, które ożywią okolicę.
Zdaniem Roberta Kolczyńskiego, prace mogłyby rozpocząć się na początku 2020 r., a inwestycja powinna zakończyć się po roku budowy.