- Mieszkańcom przeszkadzała zbyt duża ilość samochodów na ulicach. Kierowcy traktowali osiedle Julianów jako skrót między ulicami: Zgierską i Łagiewnicką. Wąskie drogi pomiędzy domami jednorodzinnymi nie są przystosowane do odbierania tak dużego ruchu drogowego. Politechnika Krakowska stworzyła projekty mające na celu ograniczenie tego ruchu. Mieszkańcy chętnie uczestniczyli w spotkaniach poświęconych ich studiowaniu. Konsultowano różne koncepcje, strategie i plany. Bardzo zaangażowała się także Rada Osiedla Julianów-Marysin-Rogi. Podsumowujące zebranie odbyło się trzy miesiące temu – dodała radna Monika Malinowska-Olszowy.
- Rada Osiedla włączyła się w działania, ponieważ chciała, aby wszyscy mieszkańcy byli zadowoleni – podkreśliła Izabela Chrabąszcz, przewodnicząca Zarządu RO Julianów-Marysin-Rogi.
- Czasami trudno było znaleźć wspólne rozwiązanie, ponieważ pojawiło się wiele pomysłów. Jednakże udało się ustalić kompromis – dodała przewodnicząca Izabela Chrabąszcz.
- Pierwszym etapem prac była współpraca z Katedrą Systemów Transportowych Politechniki Krakowskiej – poinformował przedstawiciel Zarządu Dróg i Transportu.
- Środki, które zostały przekazane przez Radę Osiedla, pozwoliły na opracowanie wstępnego zarysu koncepcyjnego organizacji ruchu na osiedlu Julianów. Uczelnia przeprowadziła szereg badań, odbyły się trzy spotkania z mieszkańcami. Na podstawie koncepcji stworzonych przez Politechnikę Krakowską, Zarząd Dróg i Transportu opracował projekty organizacji ruchu i wstępny kosztorys. Ograniczenie prędkości na osiedlu do 30km/h jest optymalnym rozwiązaniem w strefie zamieszkania osiedla Julianów – dodał przedstawiciel ZDiT-u.