Mieszkańcy Julianowa chcą uspokojenia ruchu na swoim osiedlu

- W połowie 2018 roku rozpoczęliśmy działania zmierzające do uspokojenia ruchu drogowego na osiedlu Julianów – powiedziała Monika Malinowska-Olszowy, radna Klubu Radnych KO.

3 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

- Mieszkańcom przeszkadzała zbyt duża ilość samochodów na ulicach. Kierowcy traktowali osiedle Julianów jako skrót między ulicami: Zgierską i Łagiewnicką.  Wąskie drogi pomiędzy domami jednorodzinnymi nie są przystosowane do odbierania tak dużego ruchu drogowego. Politechnika Krakowska stworzyła projekty mające na celu ograniczenie tego ruchu. Mieszkańcy chętnie uczestniczyli w spotkaniach poświęconych ich studiowaniu. Konsultowano różne koncepcje, strategie i plany. Bardzo zaangażowała się także Rada Osiedla Julianów-Marysin-Rogi. Podsumowujące zebranie odbyło się trzy miesiące temu – dodała radna Monika Malinowska-Olszowy.

- Rada Osiedla włączyła się w działania, ponieważ chciała, aby wszyscy mieszkańcy byli zadowoleni – podkreśliła Izabela Chrabąszcz, przewodnicząca Zarządu RO Julianów-Marysin-Rogi.

- Czasami trudno było znaleźć wspólne rozwiązanie, ponieważ pojawiło się wiele pomysłów. Jednakże udało się ustalić kompromis – dodała przewodnicząca Izabela Chrabąszcz.

- Pierwszym etapem prac była współpraca z Katedrą Systemów Transportowych Politechniki Krakowskiej – poinformował przedstawiciel Zarządu Dróg i Transportu.

- Środki, które zostały przekazane przez Radę Osiedla, pozwoliły na opracowanie wstępnego zarysu koncepcyjnego organizacji ruchu na osiedlu Julianów. Uczelnia przeprowadziła szereg badań, odbyły się trzy spotkania z mieszkańcami. Na podstawie koncepcji stworzonych przez Politechnikę Krakowską, Zarząd Dróg i Transportu opracował projekty organizacji ruchu i wstępny kosztorys. Ograniczenie prędkości na osiedlu do 30km/h jest optymalnym rozwiązaniem w strefie zamieszkania osiedla Julianów – dodał przedstawiciel ZDiT-u.

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Kontakt