- Łódzkie uczelnie rozwijają się pod tym względem. Młodzi ludzie, którzy wybierają Łódź jako swoje miejsce studiowania będą mogli realizować się również w tym zakresie - mówi Monika Malinowska - Olszowy, radna Rady Miejskiej w Łodzi i prodziekan na Politechnice Łódzkiej. - W przyszłości takich imprez będzie w Łodzi więcej. Chociażby w październiku, PŁ organizuje Mistrzostwa Świata w Cheerleadingu. O Europejskich Mistrzostwach Studenckich w 2022 r. nawet nie wspomnę. W ten sposób Łódź będzie promowana na sportowo - i to na całym świecie. Dzięki temu możemy przyciągnąć do nas kolejne młode osoby. Impreza będzie trwała cały tydzień. Nie jest biletowana - zapraszamy więc wszystkich do kibicowania. Zapraszamy też do spędzenia w ten sposób wakacji "na sportowo". Do obejrzenia zmagań drużyn z całego świata. I kibicowania naszym, polskim - zarówno żeńskiej, jak i męskiej.
Przemysław Jagielski, prezes AZS Politechniki Łódzkiej wylicza, że będziemy gościć drużyny z 8 krajów: 7 reprezentacji męskich i 6 żeńskich.
- Spodziewany się więc w sumie nawet 300 użytkowników - dodaje Przemysław Jagielski. - Zawody będą się odbywały na 2 obiektach, które znajdują się w bardzo bliskiej odległości: Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej oraz w hali MOSiR przy ul. Skorupki. Zawodnicy i kibice więc bardzo łatwo będą mogli przemieszczać się między halami. W Zatoce będziemy mieć właściwie inaugurację nowej hali. Wydarzenie będzie też transmitowane w całości za pośrednictwem platform internetowych - z komentarzem w języku angielskim. Liczymy, że dziewczyny z Polski mogą walczyć nawet o brązowy medal.
- Cieszymy się, że nasza współpraca z PŁ rozwija się tak dobrze. To, że Politechnika zwróciła się do nas o współorganizację tej imprezy jest wyróżnieniem dla nas - podkreśla Eryk Rawicki, dyrektor łódzkiego MOSIR.