Modernizacja obiektu RKS

Pięć podmiotów zgłosiło chęć udziału w licytacji, która wyłoni wykonawcę prac modernizacyjnych na obiekcie Rudzkiego Klubu Sportowego. Na realizację tej inwestycji łódzki magistrat przeznaczył 6 950 000 zł.

4 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

- Przebudowa obiektu Rudzkiego Klubu Sportowego staje się faktem. Ten proces trwa już od kilku lat, ale jesteśmy już na szczęśliwym finiszu. Ogromnie się cieszymy, że wpłynęło pięć ofert. Jeśli będą spełniały wymogi postępowania, to w przyszłym tygodniu podczas licytacji internetowej zostanie wyłoniony wykonawca tej inwestycji – poinformowała wiceprezydent Łodzi Joanna Skrzydlewska.

W zakres planowanych prac wchodzi wykonanie m.in.: trawiastego boiska z nawierzchnią naturalną o wymiarach 63 x 100 m, sześciotorowej 400-metrowej bieżni lekkoatletycznej, rowu z wodą do biegu z przeszkodami, skoczni do skoku w dal i trójskoku, rzutni do pchnięcia kulą, skoczni do skoku o tyczce, rzutni do rzutu oszczepem, rzutni do rzutu młotem i dyskiem oraz zeskoku do skoku wzwyż. Bieżnia i wszystkie urządzenia lekkoatletyczne będą zgodne z przepisami IAAF oraz PZLA, co pozwoli na organizację zawodów krajowych i międzynarodowych

- Będzie to wspaniały obiekt, na którym pierwsi sportowcy powinni trenować już w przyszłym roku. Prace mają się bowiem zakończyć do 31 sierpnia 2021 – powiedziała Skrzydlewska.

Na realizację inwestycji miasto przeznaczyło 6 950 000 zł, jednak koszt może być mniejszy, gdyż zaplanowana licytacja będzie licytacją „w dół” od tej kwoty. Kontrakt na modernizację RKS podpisze podmiot, który zaoferuje najniższą cenę. – W związku z pandemią koronawirusa zaczęliśmy się zastanawiać, za jakie pieniądze to wybudujemy. I miasto postanowiło skorzystać z nowoczesnej formy, to znaczy z licytacji. Dzisiaj otworzyliśmy wnioski wszystkich zainteresowanych taką licytacją. Teraz sprawdzimy, czy oferty spełniają warunki uczestniczenia w licytacji – wyjaśniła dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi Agnieszka Kowalewska-Wójcik.

Z obiektu przy ulicy Rudzkiej 37 RKS korzysta od 1953 roku. Oddano wówczas do użytku boisko piłkarskie z bieżnią lekkoatletyczną oraz budynki klubowe. W połowie lat 70-tych XX wieku rozpoczęła się rozbudowa ośrodka, a charakterystyczna hala lekkoatletyczna została oddana do użytku 24 lutego 1984. Był to pierwszy tego rodzaju obiekt sportowy w centralnej Polsce, a jego otwarcie uświetniło uroczystości związane z jubileuszem 60-lecia RKS. W latach 2008-2011 hala została zmodernizowana, dzięki czemu nadal jest jedną z najlepszych w kraju. Teraz modernizacji doczeka się zewnętrzna część obiektu RKS, który może się poszczycić listą znakomitych wychowanków. Są na niej m.in. olimpijczycy. Co prawda bokser Wiesław Rudkowski (Meksyk 1968, Monachium 1972) i sprinter Marcin Krzywański (rezerwowy sztafety 4x100 m w Sydney 2000) podczas swoich wyjazdów na igrzyska reprezentowali już barwy innych klubów, ale średniodystansowiec Adam Kszczot i skoczek wzwyż Sylwester Bednarek startowali na igrzyskach jako lekkoatleci klubu z ul. Rudzkiej. Kszczot (dwukrotny wicemistrz świata i wielokrotny mistrz Europy w biegu na 800 m) był uczestnikiem IO w Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016), a Bednarek (brązowy medalista Ś i halowy mistrz Europy) skakał na igrzyskach w Rio. To największe gwiazdy w dotychczasowej historii RKS. Po piętach już im jednak depcze kolejny średniodystansowiec Mateusz Borkowski, a potencjalni następcy mistrzów z ogromnym zaangażowanie trenują przy ul. Rudzkiej w młodzieżowych grupach lekkoatletycznych. Na razie są to treningi w hali, ale wkrótce doskonałe warunki do podnoszenia poziomu sportowego będą również na zewnętrz. Prezes klubu Lech Krakowiak na wrzesień 2021 planuje już mityng z udziałem największych gwiazd RKS.

Polecane aktualności

„Łódź poprzez wieki. Historia miasta”. Premiera IV tomu monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BRP

W piątek, 19 lipca w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi odbyła się oficjalna premiera tomu IV… więcej

Pamięci lotnika-bohatera. 84. rocznica bitwy o Anglię.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

10 lipca 1940 r. rozpoczęła się trwająca kilka miesięcy bitwa o Anglię. W Łodzi upamiętniono… więcej

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

Kontakt