Monodram „Klaus – obsesja miłości” powraca na deski Teatru Kamila Maćkowiaka

Nowy sezon teatralny zbliża się wielkimi krokami. Już na jego początku na pełną sprzeczności opowieść o życiu jednej z najbardziej kontrowersyjnych postaci europejskiego kina, Klausa Kinskiego, zaprasza Teatr Kamila Maćkowiaka.

fot. Radosław Ginter
Kochany przez masy, nienawidzony przez bliskich

Historia Kinskiego to z jednej strony opowieść o skrzywdzonym dziecku, którego traumę pogłębiła wojna i wzrastanie w biedzie. Z drugiej zaś – biografia aktora kochanego przez widzów, ale znienawidzonego przez bliskich i współpracowników. 

Skandal w teatrze

Klaus był artystą, który zagrał w niezliczonej liczbie produkcji. Zasłynął zarówno występem w filmie soft-porno, jak i rolą w autorskim monodramie „Jezus Chrystus Zbawiciel”. Pokazy tego ostatniego skończyły się skandalem, przerwaniem spektaklu i bójką na widowni.

Sam Kiński mówił o sobie, że jest dz…ką i wybiera te role, które są lepiej płatne. W pracy i w życiu osobistym był furiatem – nieprzewidywalnym, nieobliczalnym i fascynującym demonem.

Narcyz i erotoman

Kamil Maćkowiak po rolach w „Niżyńskim” i „Diva show” tym razem podejmuje autobiografię Klausa Kinskiego „Ja chcę miłości” jako punkt wyjścia dla monodramu. Autorski scenariusz wydobywa z postaci Klausa wszystkie jego odcienie: ofiary, geniusza, narcyza, erotomana. 

– „Klaus – obsesja miłości” to prawdziwy emocjonalny roller-coaster – mówi Kamil Maćkowiak. – To podróż przez biografię aktora. Pełen pluskiew i karaluchów pokój, w którym wegetuje z całą rodziną we wczesnym dzieciństwie, po luksusowe rezydencje w Londynie czy Paryżu. Przez ciasne uliczki dzielnicy czerwonych latarni w Amsterdamie po dżunglę, w której Kiński nakręcił jeden z kilku wybitnych filmów z Wernerem Herzogiem. To przede wszystkim uniwersalna historia o potrzebie miłości, samotności, destrukcji tak wielkiej, że nie jest w stanie jej uspokoić ani sukces, bogactwo, rodzina, ani kolejne oddane i zapatrzone w bohatera kobiety.

Przedstawienie przeznaczone jest wyłącznie dla widzów dorosłych. Bilety na spektakle, które organizowane będą w Centrum Dialogu im. M. Edelmana (ul. Wojska Polskiego 83), kosztują od 49 do 89 zł.

Najbliższe spektakle:

8 października godz. 19:00

25 listopada godz. 19:00

26 listopada godz. 19:00

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

Ogrody społeczne - edycja 2024

MM / KS

Start IV, warzywno-owocowej edycji programu Ogrody Społeczne. Nabór wniosków trwa od 26 lutego do 18… więcej

Zbieramy deszczówkę i Zazieleniamy - nabór do edycji 2024

MM / KS

Miejskie dotacje na rzecz rozwiązań małej retencji i zazieleniania najbliższego otoczenia cieszą się… więcej

O Climate City Mission i NEEST w Brukseli

MM / KS

Prezydent Hanna Zdanowska uczestniczy w Brukseli w posiedzeniu URBAN Intergroup pod przewodnictwem… więcej

53 lata temu Łódź stanęła w obronie swoich praw. W Manufakturze obchodzono rocznicę strajku włókniarek.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W 1971 r. łódzcy włókniarze i włókniarki przerwali pracę na znak protestu przeciwko podwyżkom… więcej

Pamięci Romów i Sinti zamordowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej

Tomasz Walczak / BRP

W listopadzie 1941 roku na terenie Litzmannstadt Getto Niemcy utworzyli podobóz cygański, do którego… więcej

Kontakt