Muzeum Fabryki on-line: zwiedzanie, ciekawostki i warsztaty

Z racji wprowadzenia stanu epidemii, Muzeum Fabryki w Manufakturze jest nieczynne od połowy marca. Nie oznacza to jednak, że nie pracuje! Działa, i to prężnie, w serwisie YouTube, publikując filmy z wystaw, zapraszając na wirtualne zwiedzanie, a muzealni animatorzy prowadzą nawet warsztaty on-line.

W serwisie YouTube, w profilu Muzeum Fabryki (https://www.youtube.com/fabrykimuzeum), można wybrać się w wirtualną wycieczkę do tej wyjątkowej izby pamięci w Manufakturze. Jest np. krótkie, skondensowane zwiedzanie muzealnych wnętrz. Działania w serwisie YouTube są częścią kampanii #Łódźwillwait i #ŁódźZKanapy, prowadzonej przez instytucje kulturalne i turystyczne w naszym mieście.

Mocną stroną działalności Muzeum Fabryki w Manufakturze są warsztaty rodzinne. Regularnie, w soboty, można tu jakościowo spędzić czas z dzieckiem podczas tematycznych zajęć artystycznych. Niestety epidemia wstrzymała tę aktywność. Jednak muzealni animatorzy nie zrażają się okolicznościami i przenoszą się do sieci. W firmowym profilu na YouTube można oglądać m.in. jak zrobić sobie miniManufakturę z kartonu na biurko. Przed Wielkanocą można było z pomocą Agnieszki Skubisz zrobić wielkanocne słoiczki.

Na żywo nie można oglądać też długo zapowiadanej, głośnej wystawy Michała Batorego, jednego z najwybitniejszych współczesnych plakacistów na świecie. Na szczęście jego przejmujące prace, które zawisły w Muzeum Fabryki można oglądać w internecie i to w dwóch wersjach – krótszej i dłuższej, wraz z komentarzem dyrektor placówki – Anny Mokrosińskiej, która ciekawie opowiada o szczegółach powstawania ekspozycji.

Filmy z wystawy można oglądać w serwisie YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=-eIBZrRJw4c – wersja krótsza

https://youtu.be/TGC5iCMIBec – wersja dłuższa

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Kontakt