Nagroda dla Księżego Młyna za kompleksowe podejście do rewitalizacji

Modelowa kooperacja w ramach rewitalizacji i nagroda dla „Najlepszej praktyki miejskiej” - tak brzmi tytuł wyróżnienia jakie otrzymał Księży Młyn.

W ślad za tym łódzka rewitalizacja będzie promowana przez Komisję Europejską i URBACT – program zrzeszający ekspertów zajmujących się problematyką miast, jako wzorcowy przykład w całej Europie. Podczas spotkań i konferencji łódzcy urzędnicy będą dzielić się wiedzą, jak wdrażać rewitalizację, a przykładem będzie Księży Młyn.

- Nagrodą jest pakiet promocyjny i komunikacyjny, którego koszty ponosiła będzie Unia Europejska – wyjaśnia Aleksandra Olejnik z Biura Strategii Miasta UMŁ. – URBACT po raz pierwszy przyznał tę nagrodę. Tym bardziej cieszy, że Łódź jest jej laureatką.

***

Pierwsze prace rewitalizacyjne na Księżym Młynie ruszyły na przełomie 2012 i 2013 r.  Docelowo wyremontowanych zostanie 21 budynków, 270 całkowicie odnowionych mieszkań, ponad 5 ha terenów zielonych.

W tym tygodniu ruszył remont famuły przy ul. Przędzalnianej 57. Po remoncie, który potrwa do początku przyszłego roku z 12 pozostanie 6 mieszkań oraz powstaną dwie duże pracownie artystyczne. Koszt przedsięwzięcia - 2,2 mln zł. 

- Na Księżym Młynie realizujemy potrzeby, a nie zachcianki – mówi Arkadiusz Bogusławski, kierownik projektu rewitalizacji Księżego Młyna. – Współpraca i rozwiązywanie najróżniejszych ludzkich problemów to mniej widoczna, społeczna strona rewitalizacji, która z pewnością zdecydowała o wyróżnieniu przyznanym przez URBACT.

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

Młodzież Obywatelska – projekt na rzecz aktywizacji młodych mieszkańców Łodzi

Olha Skvyrska

Instytut Nowych Technologii realizuje od lat projekty, które mają na celu promowanie innowacji w… więcej

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zagładzie Romów i Sinti. Pamiętamy o tragicznym losie tych narodów w okresie II wojny światowej

Tomasz Walczak / BRP

2 sierpnia to wyjątkowa i tragiczna data dla Romów i Sinti. Właśnie tego dnia, dokładnie 80 lat… więcej

W rocznicę Marszu Głodowego Kobiet - największego protestu w Polsce po Sierpniu 1980 roku

Tomasz Walczak / BRP

W 43. rocznicę Marszu Głodowego, który odbył się 30 lipca 1981 roku wiceprezydent Łodzi Adam… więcej

Historycznie na nowym Starym Rynku. 601. rocznica nadania Łodzi praw miejskich.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

Łódź oficjalnie ukończyła 601. Po latach przerwy spowodowanej remontem obchody rocznicy lokacji… więcej

„Łódź poprzez wieki. Historia miasta”. Premiera IV tomu monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BRP

W piątek, 19 lipca w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi odbyła się oficjalna premiera tomu IV… więcej

Kontakt