Nowa Fundacja "Moje drzewko pomarańczowe" jedynym takim miejscem w Polsce

Odnalezienie w sobie empatii, rozmowa z dziećmi po traumie, przebywanie z nimi, ćwiczenia, praca z ciałem – tak będzie funkcjonowała otwarta w Łodzi przy ul. Żeromskiego 27 Fundacja ,,Moje drzewko pomarańczowe”. Placówka zaoferuje wsparcie terapeutyczne siedmiorgu dzieciom oraz ich rodzicom.

fot. Paweł Łacheta / UMŁ
Przy ul. Żeromskiego 27 będzie działać placówka prowadzona przez Fundacje ,,Moje drzewko pomarańczowe”
6 zdjęć
fot. Paweł Łacheta / UMŁ
fot. Paweł Łacheta / UMŁ
fot. Paweł Łacheta / UMŁ
fot. Paweł Łacheta / UMŁ
fot. Paweł Łacheta / UMŁ
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

Miasto ogłosiło konkurs na prowadzenie Domu Dziecka dla dzieci chorych, a zwycięzcami zostali właśnie założyciele Fundacji "Moje drzewko pomarańczowe". Instytucja na swój rozwój otrzymała od władz miasta ponad 120 tysięcy złotych.

- Bardzo się cieszę, że są osoby, które choć nie musiałyby tego robić, bo przecież mogą żyć spokojnie, zajmować się swoimi sprawami, a jednak chcą zrobić coś dla innych. Tworzą naturalną społeczność wspomagającą potrzebujących, szczególnie w Łodzi, która nie jest łatwym miastem. Chciałam podziękować, że powstaje kolejne fantastyczne miejsce, które będzie takim cudownym przytuliskiem, spowoduje, że dzieci uwierzą, że dla nich świat też istnieje, jest uśmiechnięty i będą mogły normalnie myśleć o swojej przyszłości, gdzie będą czuli się doceniani. Proszę o jedno, pomagajcie tego typu instytucjom - powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

W placówce znajduję się miejsce dla siedmiorga dzieci chorych fizycznie, jak i psychicznie oraz dwójki rodziców. Stąd też symbol siedmiu pomarańczy w logo. Do użytku są dwa pokoje trzyosobowe, jeden pokój jednoosobowy, kuchnia, trzy toalety, pralnia, suszarnia, miejsce do odrabiania lekcji, a także przestrzeń wspólna.

Instytucja zapewnia pomoc w usamodzielnieniu, w terapii, a także organizuje rozrywki. Można liczyć również na wsparcie psychoterapeutów. Dzieci, które były zaniedbane przez rodziców już od najmłodszych lat kodują w sobie traumę, brakuje im poczucia bliskości i empatii. To miejsce ma nauczyć, że te wszystkie aspekty są bardzo ważne.

Do ukończenia remontu brakuje jeszcze wyposażenia dwóch pomieszczeń, sprzętów AGD/RTV, ale także jest plan na stworzenie ogródka, aby każdy mógł znaleźć swój azyl na łonie natury. Na tę inwestycję potrzebne są fundusze, więc Fundacja ,,Moje drzewko pomarańczowe” chętnie przyjmie wsparcie.

Polecane aktualności

„Łódź poprzez wieki. Historia miasta”. Premiera IV tomu monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BRP

W piątek, 19 lipca w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi odbyła się oficjalna premiera tomu IV… więcej

Pamięci lotnika-bohatera. 84. rocznica bitwy o Anglię.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

10 lipca 1940 r. rozpoczęła się trwająca kilka miesięcy bitwa o Anglię. W Łodzi upamiętniono… więcej

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

Kontakt