Nowa rada, nowy przewodniczący

W środę zainaugurowała działalność Łódzka Rada Sportu drugiej kadencji. Na pierwszym posiedzeniu prezydent miasta Hanna Zdanowska i jej pierwszy zastępca Tomasz Trela wręczyli członkom rady akty nominacyjne. Później wybrano przewodniczącego, którym został prezes Klubu Żużlowego Orzeł Witold Skrzydlewski.

Do prezydium ŁRS weszli: szef piłkarskiego ŁKS Tomasz Salski oraz prezes AZS i Łódzkiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki Lech Leszczyński. - Gratuluję panu przewodniczącemu, gratuluję wiceprzewodniczącym i liczę na owocną współpracę. Głęboko wierzę w to, że pod kierownictwem pana Skrzydlewskiego rada będzie osiągała sukcesy, a jej współpraca z miastem będzie się układała bardzo dobrze – powiedział na konferencji prasowej wiceprezydent Trela.

- Na pewno chcemy, żeby ta rada nie była kwiatuszkiem do kożucha. Jeśli dobrze doradzimy i zostaniemy wysłuchani, to nie będzie źle. Gdy byłem przewodniczącym komisji sportu Rady Miejskiej w Łodzi, to umieliśmy wpłynąć na pewne rzeczy. Teraz w radzie sportu będziemy próbowali tak doradzać, żeby wyszło na nasze. Miasto nie jest Kopciuszkiem i ma odpowiednie dochody. Otwarta pozostaje kwestia, jak te pieniądze zainwestuje. Uważam, że nie ma nic lepszego od inwestowania w sport. Mamy wtedy mniej patologii, zdrowe dzieci i wiele innych korzyści – powiedział Skrzydlewski.   

Oprócz członków prezydium w 15-osobowej radzie, wybranej spośród ponad 30 kandydatów zgłoszonych przez organizacje i instytucje realizujące na terenie miasta Łódź zadania z zakresu kultury fizycznej, są również: Marcin Chudzik, Edward Kujawa, Grażyna Ostojska, Zbigniew Świercz, Wojciech Ulatowski, Łukasz Charuba, Filip Kenig, Elżbieta Nowak, Mariusz Przybyła, Krzysztof Serafin, Konrad Szumigaj i Marek Żuk.

- Myślę, że tak szeroki skład rady daje nadzieję na to, że zostawimy w recepcjach swoje legitymacje klubowe, związkowe i będziemy działali na rzecz całego łódzkiego sportu. Mam nadzieję, że taka zgoda w naszym gronie prezydialnym na pewno będzie, my będziemy się dobrze dogadywali z całą radą, a nasze wnioski kierowane do miasta będą zrealizowane – powiedział Leszczyński.

Salski z kolei podkreślił, że członkowie rady mają odpowiednie kompetencje do opiniowania wszelkich decyzji związanych z łódzkim sportem. – W radzie są osoby znające rzeczywiste potrzeby sportowe tego miasta. Chcielibyśmy, żeby rada była konkretnym głosem doradczym i żeby ten głos był słyszalny jeśli chodzi o wszelkie kwestie związane m.in. z imprezami i inwestycjami sportowymi – zakończył Salski.

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Kontakt