Nowy komendant Straży Miejskiej w Łodzi. Z energią i priorytetami dla działań tej formacji

Patryk Polit, funkcjonariusz z 10-letnim stażem w Straży Miejskiej w Łodzi został nowym dowódcą tej formacji. Swoje obowiązki będzie pełnił na razie przez 3 miesiące, aż do rozstrzygnięcia konkursu na stanowisko komendanta. Taką decyzję podjęła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

 -  fot. Paweł Łacheta/Archiwum UMŁ
Patryk Polit od dziś pełni obowiązki Komendanta Straży Miejskiej w Łodzi , fot. Paweł Łacheta/Archiwum UMŁ

- Powierzyłam obowiązki komendanta miejskiego panu Patrykowi Politowi na najbliższe trzy miesiące, jednocześnie polecając moim służbom ogłosić jak najszybciej konkurs na stanowisko komendanta Straży Miejskiej w Łodzi. Oczekuję od niego pełnego zaangażowania, nowej energii, nowych pomysłów i jeszcze bardziej oddanej służby na rzecz mieszkańców naszego miasta. Pan Patryk służy w Straży Miejskiej już 10 lat. Ma wyższe studia, biegle włada językami obcymi i ma duże serce dla zwierząt. Także, panie komendancie, powodzenia - powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, dodając, że liczy, iż wystartuje on w konkursie na nowego komendanta Straży Miejskiej w Łodzi.

W ciągu 10 lat służby w Straży Miejskiej w Łodzi, Patryk Polit początkowo był dzielnicowym, a następnie służył w Oddziale Prewencji, by w 2016 roku zostać Zastępcą Naczelnika Oddziału Ogólnomiejskiego. Przez wiele lat był funkcjonariuszem Animal Patrolu.

- Chciałbym, żeby wszyscy łodzianie wiedzieli, że służymy im pomocą i mogą na nas liczyć. Kiedy przed dekadą zaczynałem służbę w Straży Miejskiej w Łodzi, miałem najniższy stopień. Przeszedłem całą zawodową drogę, by dziś znaleźć się w miejscu, w którym jestem, za co szczególnie dziękuję Pani Prezydent.  - powiedział Patryk Polit, pełniący obowiązki komendanta Straży Miejskiej w Łodzi, który dodał: - Jestem ojcem samotnie wychowującym córkę. Chciałbym, żeby ona była ze mnie dumna i żeby łodzianie też byli ze mnie dumni.

Wśród priorytetów nowego dowódcy Straży Miejskiej w Łodzi będzie walka ze smogiem, współpraca przy tworzeniu miasta „ecofriendly”, czyli troszczącego się o zwierzęta, walkę z dzikimi wysypiskami i wrakami oraz intensyfikacja działań, poprawiających stan sanitarno-porządkowy w Łodzi.

Patryk Polit zastąpił na tym stanowisku Zbigniewa Kuletę, który swoje obowiązki pełnił przez ostatnie 7 lat. Ten został zastępcą dyrektora w Wydziale Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Łodzi. Jego zadaniem będzie współpraca ze Strażą Miejską, w szczególności w zakresie rozbudowywanego monitoringu.

Polecane aktualności

„Opowieści z miasta Łodzi”

Rekordowy pod każdym względem. Fotofestiwal przed weekendem zamknięcia

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Rekordowa frekwencja i liczba wystaw oraz najobszerniejszy program w historii. Dobiega końca 20.... więcej

Absolutorium prezydent miasta Łodzi

Absolutorium prezydent miasta Łodzi

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Przemówienie prezydent miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej z dzisiejszej, absolutoryjnej sesji Rady... więcej

Gala Stand-Up Comedy

Najbardziej rozchwytywani komicy w Polsce wystąpią w Łodzi

Jacek Słodziński / BPiNM

W sobotę będzie można ich zobaczyć w Atlas Arenie. Wiolka Walaszczyk, Mateusz Socha, Piotr Zola... więcej

Zabytkowa kamienica przy ul. Gdańskiej 1

Kończy się generalna przebudowa kolejnej kamienicy na ulicy Gdańskiej

Małgorzata Loeffler / ZIM

Kiedyś była domem robotników z fabryki Poznańskiego, teraz są w niej nowoczesne mieszkania i zielone... więcej

sklep zoologiczny BAZYL

Łódź dba o koty wolno żyjące. Bezpłatna karma za ich sterylizację i kastrację

Grzegorz Gawlik / UMŁ

W Łodzi jest 500 zarejestrowanych społecznych opiekunów kotów wolno żyjących. Ze środków Łódzkiego... więcej

Kontakt