Nowy radiowóz dla Animal Patrolu Straży Miejskiej w Łodzi

Renault Trafic trafił już do łódzkiego Animal Patrolu. Teraz nowe auto czeka na zabudowę, czyli na specjalne dostosowanie go do potrzeb tej sekcji Straży Miejskiej. Auto za kilka tygodni wyjedzie na łódzkie drogi. Dzięki temu oraz sprzętowi zakupionemu z Budżetu Obywatelskiego, wszelkie interwencje, nawet wezwania do najbardziej nietypowych zwierząt, są możliwe.

Nowy radiowóz dla Animal Patrolu Straży Miejskiej w Łodzi -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ
Nowy radiowóz dla Animal Patrolu Straży Miejskiej w Łodzi , fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Najnowszy Renault Trafic to już piąte auto Animal Patrolu, a czwarte dzięki łodzianom i ich głosom w Budżecie Obywatelskim. Samochody wykorzystywane są 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu, bo Animal Patrol działa w Łodzi w trybie ciągłym. - Samochody czasem się psują, muszą iść do naprawy, a my nie możemy sobie pozwolić na przerwę, dlatego ten sprzęt, który zapewnia nam ciągłość pracy, jest bardzo ważny - mówi Patryk Polit, zastępca naczelnika oddziału Ogólnomiejskiego Straży Miejskiej, Animal Patrol.

W ramach Budżetu Obywatelskiego, sukcesywnie Animal Patrol uzupełniał swój sprzęt, a strażnicy z tej sekcji szkolili się z zakresu pracy ze zwierzętami. I tak do tej pory, od 2015 roku w ramach realizacji wniosków Animal został doposażony w specjalne klatki, różnej wielkości i chwytaki do łapania różnych zwierząt, pracownicy Straży Miejskiej otrzymali odzież ochronną i rękawice, a także przeszli szereg szkoleń - takich, jak: pierwsza pomoc przedweterynaryjna, czy komunikacja ze zwierzętami.

- Wszystkie szkolenia były ważne, ale w moim odczuciu szczególnie istotne są te szkolenia z zakresu komunikacji ze zwierzętami, czyli jak podchodzić do psa, w którym momencie i w odpowiedzi na jakie gesty może zaatakować. To wszystko jest niezmiernie ważne, zarówno dla nas jako strażników, jak i dla samych zwierząt, które często podczas interwencji, po prostu bardzo się boją - tłumaczy Adam Bartosik z sekcji Animal Patrol SM.

W sumie dzięki Budżetowi Obywatelskiemu, Aniamal Patrol został doposażony w sprzęt na łączną kwotę ponad miliona złotych.

Swoją działalność "Animalsi" zaczęli 1 czerwca 2015 roku. Była to odpowiedź na zapotrzebowanie mieszkańców i liczbę zgłoszeń dotyczących zwierząt, a wpływających rokrocznie do Straży Miejskiej. I tak: w 2015 roku było ich ponad 5,5 tys., w 2016: 7,7 tys., w 2017 – 8,2 tys., w 2018 – 8 tys. Tylko w tym roku, w 1 kwartale Animal Patrol zarejestrował 1351 zgłoszeń. Aktualnie w szeregach Animal Patrolu pracuje 13 strażników.

Polecane aktualności

Call Center Senior - 42 638 55 00 -  fot. Licencja CC0

Call Center Senior. Uruchomiliśmy specjalny telefon dla seniorów

BRP

Apelujemy do łódzkich seniorów, by dbali o siebie, nie wychodząc z domu lub też wychodząc z domu... więcej

Nowa secesyjna wiata na al. Kościuszki przy al. Mickiewicza -  fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

Secesja na przystankach. Nowy wygląd wiat

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Wraz z mieszkańcami wypracowaliśmy nowy wygląd secesyjnych wiat przystankowych. Lepiej ochronią... więcej

Nowy asfalt na ul. Pomorskiej

BRP

Mieszkańcy wybrali, miasto wykonało. Zakończyły się prace przy wymianie nawierzchni ul. Pomorskiej w... więcej

Podwórko kamienicy przy Wschodniej 24 -  fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ

Łódź rewitalizuje. Zielony skwer z placem zabaw i nasadzenia przy Wschodniej 24

Wojciech Markiewicz / BRP

Dobiegł końca remont kolejnej kamienicy rewitalizowanej w ramach Programu Rewitalizacji Obszarowej... więcej

 -  fot. license CC0

Raport COVID w Łodzi (19.10)

BRP

Informacje nt. przypadków zakażeń stwierdzonych w miejskich jednostkach zdrowia, opieki społecznej i... więcej

Kontakt