O Climate City Mission i NEEST w Brukseli

Prezydent Hanna Zdanowska uczestniczy w Brukseli w posiedzeniu URBAN Intergroup pod przewodnictwem Jana Olbrychta w Parlamencie Europejskim, gdzie omawiane są problemy miast.

Prezydent Miasta opowiada o korzyściach i wyzwaniach płynących z udziału w jednej z najważniejszych inicjatyw transformacyjnych UE - Climate Neutral and Smart City Mission.

Udział w misji pokazuje, że w wielu aspektach transformacji polskie miasta nie pozostają daleko w tyle za ośrodkami, które znacznie wcześniej weszły na "zieloną ścieżkę". Jako przedstawiciele polskich miast w misji, działamy w oparciu o oficjalne porozumienie podpisane przez wszystkich Prezydentów Polskiej 5 (Łódź, Kraków, Rzeszów, Wrocław, Warszawa). Wspólnie realizujemy także pierwszy projekt pilotażowy - NEEST. Inicjatywa ta prowadzona jest w jednym z kwartałów na Radiostacji i dedykowana jest poprawie jakości życia mieszkańców.

Jednym z głównych wyzwań w miastach dążących do neutralności klimatycznej są tereny zabudowane, a w szczególności tereny o różnego typu zabudowie mieszkaniowej. Ich kompleksowa modernizacja, w tym poprawa efektywności energetycznej budynków i bezpieczeństwa mieszkańców w zakresie dostaw energii oraz komfortu życia, wymagają systemowych rozwiązań dot. zarówno emisyjności budynków jak i rewitalizacji środowiska przyrodniczego w ich otoczeniu, aby odpowiadać na potrzeby mieszkańców i miasta w sposób zrównoważony i wzmacniać jego odporność na skutki zmiany klimatu. NEEST pomoże sprostać temu wyzwaniu.

Polecane aktualności

Pamiętamy i będziemy pamiętać! 84. rocznica Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

„Piąta rano. Od świtu dzień zaczął się szczególnie. Wyjazd karetką więzienną w celkach (straszne!).… więcej

Rusza akcja "5 dla Ziemi"

MM / KS

Organizatorami tej charytatywnej inicjatywy z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi (22 kwietnia) są… więcej

Kwiaty na imieniny Marszałka. Łodzianie złożyli hołd Józefowi Piłsudskiemu

Tomasz Walczak / BRP

Dochowując corocznej imieninowej tradycji członkowie Społecznego Komitetu Pamięci Józefa… więcej

Łódź na konferencji inaugurującej projekt „Partnerstwo: Środowisko dla Rozwoju”

MM / KS

Wydarzenie zostało zorganizowane pod egidą Ministerstwa Klimatu i Środowiska. więcej

Międzynarodowy Dzień Kobiet. Łódź pamięta o kobietach-bohaterkach

Tomasz Walczak / BRP

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet przed pomnikiem-ławeczką Haliny Szwarc-Kłąb przedstawiciele… więcej

Kontakt