Od soboty głosowanie na projekty z Budżetu Obywatelskiego dla Łodzi

Rozpoczyna się głosowanie w VI edycji Budżetu Obywatelskiego. 9 imprez, dwa tygodnie głosowania papierowego, trzy tygodnie głosowania internetowego, także teraz już nie ma wymówek.

fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ
Bogumiła Cichacz i Hanna Zdanowska
3 zdjęcia
fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

837 to liczba projektów, na które w tym roku łodzianie mogą oddać głosy. Z tego 171 wniosków to wnioski ponadosiedlowe. Tradycyjnie już, będą dwa tygodnie na oddanie głosu w formie papierowej oraz 3 tygodnie głosowania internetowego. I tak głosowanie zaczyna się w sobotę, 15 września, papierowe zakończy się 30 września, a internetowe 7 października.

Głosować można nie tylko papierowo i internetowo, ale także osobiście - chociażby podczas jednego z 9 pikników Budżetu Obywatelskiego. Począwszy od niedzieli, 16 września, a skończywszy na 30 września, w różnych częściach miasta będą zorganizowane pikniki oraz Wielka Sobota z Budżetem Obywatelskim. A podczas nich zabawy, animacje, konkursy, dmuchańce, trampoliny, ale i stoiska Budżetu Obywatelskiego, dzięki którym będzie można poznać wnioskodawców, jak i dowiedzieć się czegoś ciekawego na temat BO.

- Możemy wybierać z 837 złożonych wniosków. W bardzo realny i prosty sposób mamy szansę zmieniać Łódź. Wystarczy oddać głos. Co roku wybierane są kolejne projekty, które zmieniają łódzkie parki, skwery, ulice, szkoły czy biblioteki. Korzystajmy z tej wspaniałej możliwości, jaką daje nam Budżet Obywatelski - zachęca prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Naszymi tegorocznymi bohaterami Budżetu Obywatelskiego są: Tuwim, Reymont i Plastuś. Z plakatów zachęcają, żeby głosować w kolejnej edycji. 

"Też bądź bohaterem w swoim mieście" i głosuj. Ten prosty przekaz znalazł się na plakacie i tak jak w ubiegłym roku zachęca łodzian do głosowania. Bo to właśnie każdy z mieszkańców Łodzi może zdecydować o tym, co powstanie na jego osiedlu, czy w ogóle w mieście. W trakcie głosowania można oddać pięć głosów na zadania osiedlowe (na wybrane osiedle) oraz pięć głosów na zadania ponadosiedlowe. Ogłoszenie wyników głosowania nastąpi do 21 października. Pełną listę wszystkich projektów można znaleźć na stronie internetowej www.lodz.pl/budzet_obywatelski.

- Głosować mogą wszyscy mieszkańcy miasta, również studenci. Proszę się rozglądać za plakatami informującymi, gdzie można oddać głos. Zapraszam na pikniki budżetu obywatelskiego w łódzkich parkach. Tam też będzie można oddać głos w specjalnym punkcie. Jest sporo czasu, można się rozejrzeć, poczytać, posłuchać, zdecydować, które projekty są dla nas najistotniejsze i zagłosować - tłumaczy dyrektor Biura ds. Partycypacji Społecznej UMŁ Grzegorz Justyński.

O rozpoczęciu tegorocznego głosowania przedstawiciele Łodzi poinformowali w sali multimedialnej, która powstała w Szkole Podstawowej nr 70 dzięki trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego. Jak powiedziała Bogumiła Cichacz, dyrektor tej placówki, rok pracy w tej pracowni wskazuje na to, że projekt jest ogromnym sukcesem, dzieci lubią tę salę i pracują w dużym skupieniu, możliwe jest również organizowanie tam dużej liczby zajęć dodatkowych.

- Każdy z nas może być bohaterem swojej małej społeczności, tak jak pani dyrektor, która przygotowała wniosek na tę pracownię i bardzo zaangażowała się w to, by ten projekt zyskał poparcie łodzian. Teraz, dzięki budżetowi obywatelskiemu, dzieci mogą się tutaj uczyć w bardzo nowoczesny sposób - podkreślała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Polecane aktualności

Młodzież Obywatelska – projekt na rzecz aktywizacji młodych mieszkańców Łodzi

Olha Skvyrska

Instytut Nowych Technologii realizuje od lat projekty, które mają na celu promowanie innowacji w… więcej

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zagładzie Romów i Sinti. Pamiętamy o tragicznym losie tych narodów w okresie II wojny światowej

Tomasz Walczak / BRP

2 sierpnia to wyjątkowa i tragiczna data dla Romów i Sinti. Właśnie tego dnia, dokładnie 80 lat… więcej

W rocznicę Marszu Głodowego Kobiet - największego protestu w Polsce po Sierpniu 1980 roku

Tomasz Walczak / BRP

W 43. rocznicę Marszu Głodowego, który odbył się 30 lipca 1981 roku wiceprezydent Łodzi Adam… więcej

Historycznie na nowym Starym Rynku. 601. rocznica nadania Łodzi praw miejskich.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

Łódź oficjalnie ukończyła 601. Po latach przerwy spowodowanej remontem obchody rocznicy lokacji… więcej

„Łódź poprzez wieki. Historia miasta”. Premiera IV tomu monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BRP

W piątek, 19 lipca w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi odbyła się oficjalna premiera tomu IV… więcej

Kontakt