Orlen Cup Łódź 2021

Równo miesiąc pozostał do mityngu lekkoatletycznego ORLEN Cup 2021 w Łodzi, który otworzy niezwykle bogaty w wydarzenia halowy sezon lekkoatletyczny w Polsce.

– Dla naszych zawodników będzie to początek drogi do Halowych Mistrzostw Europy, które na początku marca odbędą się w Toruniu. Od 1 stycznia polscy zawodnicy mogą osiągać minima na start w Toruniu, a w naszym kraju pierwszą do tego okazją będzie mityng ORLEN Cup Łódź 2021 – informuje wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Sebastian Chmara.

W piątek 12 lutego już po raz czwarty w łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się międzynarodowy miting, w którym lekkoatleci rywalizować będą w ośmiu konkurencjach – biegach na 60 metrów kobiet i mężczyzn, biegach na 60 metrów przez płotki kobiet i mężczyzn, skoku o tyczce mężczyzn, skoku wzwyż kobiet oraz pchnięciu kulą kobiet i mężczyzn.

– Wszyscy jesteśmy już spragnieni emocji, a start w Atlas Arenie zawsze był dla mnie emocjonujący, bo łódzka hala gwarantuje niesamowity kontakt z publicznością. Nie wiem, jak to zostanie rozwiązane w dzisiejszych czasach, ale jeśli trybuny będą puste to na pewno odczuję brak wsparcia kibiców – mówi aktualny brązowy medalista mistrzostw świata w skoku o tyczce Piotr Lisek.

Jeśli okaże się, że obostrzenia związane z zagrożeniem epidemicznym zostaną zmniejszone, a na trybuny będą mogli wrócić, nawet w mocno ograniczonej liczbie, kibice, to wtedy wstęp będzie bezpłatny. Według aktualnych wytycznych kibiców na trybunach nie będzie.

– Mamy nadzieję, że będziemy mogli na trybuny zaprosić choćby niewielką grupę kibiców, bo sportowcy przecież startują dla kibiców. Bardzo się cieszę i chciałbym podkreślić, że mimo pandemii mityng nadal wspierają sponsorzy, m.in. niezawodny PKN ORLEN i miasto Łódź – dodaje Chmara.

Startu w Orlen Cup 2021, podobnie jak i całego sezonu, nie mogą się też doczekać inni spragnieni startów polscy lekkoatleci. – Atlas Arena w Łodzi nie jest typową halą lekkoatletyczną, ale bardzo lubię tam startować. To jest polski teren, a poza tym jest to duża i piękna hala, a tartan jest nośny. Zapamiętałem Atlas Arenę jako halę zawsze wypełnioną po brzegi kibicami. Doping niosący się z trybun pomagał osiągać dobre rezultaty. Zresztą sam wybiegałem tam drugi wynik w karierze – mówi specjalista od rywalizacji na płotkach, aktualny halowy mistrz Polski na 60 metrów przez płotki oraz mistrz Polski ze stadionu na 110 metrów przez płotki Damian Czykier.

Biało-czerwoni podkreślają, że ORLEN Cup, podobnie jak rozgrywany kilka dni później Copernicus Cup to najważniejsze starty na początku sezonu halowego. – Zawsze mi się dobrze biega na tych mityngach, choć nie ukrywam, że znaczącą rolę odgrywa w tym wszystkim publiczność. Wiele wskazuje na to, że tym razem jej nie będzie, więc będę musiał poradzić sobie bez tego wsparcia – dodaje Czykier.

Najszybsza polska sprinterka Ewa Swoboda podkreśla, że jej przygotowania do sezonu przebiegają pomyślnie. – Na szczęście możemy spokojnie trenować w ośrodkach COS, bo gdy były one zamknięte to mieliśmy problem, a przecież na dobry wynik składa się cała ciężka i długa praca na treningach – mówi Swoboda, która sezon halowy rozpocznie 29 stycznia w niemieckim Karlsruhe.

– Starty na ORLEN Cup zawsze były dla mnie udane, więc mam nadzieję, że i teraz tak będzie – dodaje Swoboda.

– A ja cieszę się, że ten rok będzie obfitował w imprezy lekkoatletyczne, z których wiele odbędzie się w Polsce. I tylko mam wielką nadzieję, że uda się wypracować rozwiązania, które pozwolą kibicom wspierać polskich zawodników na żywo – dodaje Lisek.

ORLEN Cup Łódź 2021 rozpocznie się 12 lutego o godz. 17 w łódzkiej Atlas Arenie. Transmisję z zawodów przeprowadzi TVP Sport.

Polecane aktualności

Konferencja prasowa z udziałem Wiceprezydenta Adama Pustelnika

Firma CanPoland uruchamia w Łodzi zakład wytwarzający surowiec farmaceutyczny na bazie konopi indyjskich

Marcin Masłowski / UMŁ

CanPoland SA to firma z branży farmaceutycznej, wiodący, polski eksporter medycznej marihuany, który... więcej

Konferencja prasowa pod siedzibą Bartolini Air

Widokowy lot nad Łodzią, trening strzelecki, czy kulturalny wieczór w teatrze? Co jeszcze przygotowaliśmy na tegoroczne licytacje WOŚP?

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Więcej informacji oraz linki do licytacji poniżej. więcej

Jemy w Łodzi - Pizza fest

Pizzomaniacy łączcie się – rusza największe łódzkie święto pizzy

Informacja prasowa

Już w najbliższy piątek 29 stycznia, rozpoczyna się festiwal Pizza Fest organizowany przez Jemy w... więcej

Pierwszy zaszczepiony - Pan Kazimierz, rocznik 1935

Ruszyły szczepienia seniorów na covid. Miasto uruchamia przewozy dla seniorów

Jolanta Baranowska / UMŁ

Pan Kazimierz, rocznik 1935 - jako pierwszy został zaszczepiony na korona wirusa w miejskiej... więcej

Znaleziska podczas prac budowlanych

Podczas budowy nowego pasażu odnaleziono niezwykłe przedmioty

M.Loeffler / ZIM, W. Markiewicz / UMŁ

Co się stanie z zabytkowymi eksponatami odkrytymi na budowie pasażu między ulicami Ogrodową i... więcej

Kontakt