Ostatnia szansa na przystąpienie do projektu „Aktywni na rynku pracy”

Projekt „Aktywni na rynku pracy” realizowany przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Łodzi i Miasto Łódź wszedł w ostatni etap realizacji. Jest to szansa dla osób bez pracy do podjęcia stabilnego zatrudnienia, a dla pracodawców do pozyskania nowego pracownika.

fot. CC0 license
Ostatnia szansa na przystąpienie do projektu „Aktywni na rynku pracy”

Przystępując do projektu otrzymujesz możliwość podjęcia pracy na umowę o pracę i pakiet usług podnoszących atrakcyjność na rynku pracy, m.in. nowe kwalifikacje (wózki widłowe, uprawnienia branży energetycznej, pracownik biurowy, ochrona osób i mienia) konsultacje z doradcą zawodowym i pośrednikiem pracy.

Pracodawca przystępując do projektu otrzyma refundację kosztów wynagrodzenia pracownika, będącego równocześnie uczestnikiem projektu.

Biuro Lidera projektu: Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Łodzi, tel. 42 632 44 20, ul. Wólczańska 51, 90-608 Łódź

Partner projektu: Urząd Miasta Łodzi, Biuro Promocji Zatrudnienia i Obsługi Działalności Gospodarczej, Departament Pracy, Edukacji i Sportu, al. Politechniki 32 (pok. 226) tel.: 42 638 45 20.

Rekrutacja odbywa się w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.  Liczba miejsc ograniczona.

Korzyści dla uczestników projektu: doradztwo zawodowe, szkolenia i kursy zawodowe
(w tym płatne stypendium szkoleniowe), pośrednictwo pracy, zatrudnienie na okres do 9 miesięcy.

Warunki jakie musi spełnić kandydat do projektu: ukończone 30 lat, zamieszkanie na obszarze rewitalizacyjnym Miasta Łodzi lub przesiedlenie w związku z tym procesem oraz  posiadanie statusu osoby bezrobotnej/biernej zawodowo, znajdującej się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy.

Korzyści dla pracodawcy: refundacja kosztów wynagrodzenia pracownika będącego uczestnikiem projektu (maksymalnie 3 600,00 zł brutto/brutto) przez okres 6 miesięcy.

Warunki jakie musi spełnić pracodawca: Przedsiębiorca nie może być w stanie likwidacji lub upadłości, nie może zalegać z opłatą składek w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych oraz z opłatami w Urzędzie Skarbowym. Musi spełniać warunki wynikające z przepisów dotyczących udzielania pomocy de minimis oraz prowadzić działalność na terenie Miasta Łodzi lub okolic. 

Dokumenty rekrutacyjne dostępne są na stronie www.pte.lodz.pl/aktywni/ oraz www.uml.lodz.pl/dla-mieszkancow/projekty-unijne/efs

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Kontakt