Oznakuj rower u strażników miejskich albo zainwestuj w lokalizator GPS

Zabezpiecz swój rower tradycyjnie lub innowacyjnie, a przede wszystkim skutecznie. Przypominamy, że w Łodzi jednoślady wciąż można oznakować u strażników miejskich, ciekawym rozwiązaniem są też rowerowe lokalizatory GPS oferowane przez łódzką firmę.

fot. z arch. UMŁ
Zabezpiecz swój rower tradycyjnie lub innowacyjnie, a przede wszystkim skutecznie
2 zdjęcia
fot. z arch. UMŁ
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

Straż Miejska w Łodzi ma w swojej bazie ponad 8 tysięcy oznakowanych jednośladów. - Znakowanie roweru to wygrawerowanie specjalnego numeru, dzięki któremu po odszukaniu go w bazie danych, wiadomo, kto jest prawowitym właścicielem jednośladu - mówi Joanna Prasnowska ze Straży Miejskiej w Łodzi.

Aby oznakować rower trzeba posiadać dowód osobisty oraz dowód zakupu (faktura lub rachunek). W przypadku braku dowodu, właściciel składa pisemne oświadczenie. W Oddziałach Dzielnicowych Straży Miejskiej przez cały rok można bezpłatnie oznakować swój rower. Znakowanie rowerów odbywa się w dni powszednie, czyli pn.-pt. w godz. 08:00 - 16:00 i po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.

  • Śródmieście: tel. 42 66 22 445
  • Bałuty: tel. 42 250-22-45
  • Widzew: tel. 42 250 22 39
  • Polesie: tel. 42 250 22 04
  • Górna: tel. 42 250 22 52

Istnieje również możliwość oznakowania rowerów w plenerze na różnego typu festynach współorganizowanych przez Straż Miejską w Łodzi.

Rowerowy lokalizator GPS

Miłośnicy nowoczesnych technologii mogą zainwestować w lokalizator GPS. Jednym z ich producentów jest firma Shield Bike z Inkubatora w Bionanoparku. Ich rozwiązanie umożliwia namierzanie i śledzenie rowerów, rowerów elektrycznych, hulajnóg elektrycznych, skuterów oraz motocykli.

- Zabezpieczenie jest praktycznie niewidzialne, bo znajduje się w ramie urządzenia lub sztycy pod siodełkiem. Potencjalnemu złodziejowi trudno jest je nie tylko dostrzec, ale też unieszkodliwić. Bateria pozwala na 700 godzin pracy lokalizatora. Wysyła pozycję pojazdu w czasie rzeczywistym. Bazuje nie tylko na technologii GPS, ale też GSM, dzięki czemu możemy znaleźć rower np. wewnątrz budynku. Wszystkie dane można obejrzeć w czasie rzeczywistym na ekranie smartfona - tłumaczy Sebastian Reszpondek, prezes Shield Bike.

Prace nad łódzkim wynalazkiem trwały ponad 3 lata, firma opatentowała unikalne rozwiązania konstrukcyjne i techniczne. Produkt już wzbudził duże zainteresowanie m.in. na targach CEBiT w Hannowerze, targach rowerowych w Tajwanie czy konferencji Viva Technology w Paryżu. Startup wrócił stamtąd z kilkoma kontraktami. Ale młodzi przedsiębiorcy zapowiadają, że to dopiero początek.

- Jeszcze w tym roku planujemy pierwszą emisję Pre-IPO akcji. Pozyskane w ten sposób środki przeznaczymy na opracowanie nowych produktów i rozwój firmy. W przyszłym roku chcemy też sprzedawać nasze zabezpieczenia na rynku amerykańskim - dodaje Sebastian Reszpondek.

Polecane aktualności

Wiwat Biało-Czerwona!

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

Marsz ze 123-metrową flagą Polski uświetnił obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.… więcej

10. rocznica kanonizacji Papieża-Polaka

Patryk Wacławiak / BAM

W 10. rocznicę kanonizacji Świętego Jana Pawła II – pamiętamy o Honorowym Obywatelu Miasta Łodzi.… więcej

Pamiętamy i będziemy pamiętać! 84. rocznica Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

„Piąta rano. Od świtu dzień zaczął się szczególnie. Wyjazd karetką więzienną w celkach (straszne!).… więcej

Rusza akcja "5 dla Ziemi"

MM / KS

Organizatorami tej charytatywnej inicjatywy z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi (22 kwietnia) są… więcej

Kwiaty na imieniny Marszałka. Łodzianie złożyli hołd Józefowi Piłsudskiemu

Tomasz Walczak / BRP

Dochowując corocznej imieninowej tradycji członkowie Społecznego Komitetu Pamięci Józefa… więcej

Kontakt