Personalizowane kubki dla seniorów od pracowników DHL Parcel

Jadzia, Wiesia, Halinka, Zenia, Kazik, Eugeniusz i Lucjan – m.in. takie imiona ozdobiły 60 kubków, które seniorzy z dwóch Domów Dziennego Pobytu na Bałutach (przy ul. Organizacji WiN 37 oraz przy ul. Wrocławskiej 10) prowadzonych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi otrzymali od pracowników firmy DHL Parcel. Uroczyste wręczenie personalizowanych prezentów, które wcześniej zostały udekorowane własnoręcznie przez ekipę DHL, odbyło się w środę 25 października w pierwszej z wymienionych placówek.

fot. www.lodz.pl
9 zdjęć
fot. www.lodz.pl
fot. www.lodz.pl
fot. www.lodz.pl
fot. www.lodz.pl
fot. www.lodz.pl
ZOBACZ
ZDJĘCIA (9)

Kubki zostały ozdobione podczas specjalnych warsztatów zorganizowanych w ramach spotkania integracyjnego pracowników zarówno łódzkiego, jak i warszawskiego biura DHL Parcel, a także osób pracujących w innych częściach Polski. Byli to pracownicy działu marketingu, obsługi klienta, rozwoju produktu oraz ekspansji automatów paczkowych DHL POP BOX. Uczestnicy warsztatów otrzymali wcześniej listę z imionami seniorów korzystających na co dzień ze wspomnianych Domów Dziennego Pobytu. Każdy mógł wybrać imię seniora, dla którego chciał przygotować prezent.

- W DHL Parcel wiemy, że duża skala działania to także duża odpowiedzialność, a możliwość wywierania pozytywnego wpływu jest dla nas bardzo ważna - Justyna Dąbrowska, rzecznik prasowy DHL Parcel Polska. - Realizujemy szereg akcji społecznych, programów dla pracowników i działań proekologicznych. Jesteśmy pewni, że razem możemy więcej. Dlatego do realizowanych projektów często zapraszamy naszych pracowników, czerpiąc z ich potencjału, talentów, ale także chęci do niesienia pomocy i podzielenia się dobrem z drugim człowiekiem. Akcja, którą zrealizowaliśmy z myślą o podopiecznych dwóch łódzkich Domów Dziennego Pobytu była wyjątkowa. Naszym celem było wykonanie unikalnych upominków dla seniorów, z których będą mogli korzystać na co dzień. Wyzwoliła w naszym zespole wiele fantastycznej energii i wyobraźni artystycznej. Mamy nadzieję, że efekty sprawiły radość obdarowanym.

Ponieważ cała akcja, z którą przedstawiciele firmy DHL zgłosili się do łódzkiego MOPS, miała być dla seniorów niespodzianką, o podarowanych kubkach z imionami pensjonariusze dowiedzieli się na krótko przed samym wydarzeniem przekazania.

- Seniorzy ucieszyli się bardzo, że ktoś o nich pamięta i z myślą dokładnie o nich miał ochotę dla nich coś zrobić – mówi Agnieszka Woszczyk, administratorka Domu Dziennego Pobytu przy ul. Organizacji WiN. – Jeszcze bardziej ucieszyli się, kiedy dowiedzieli się, że darczyńcy przekażą osobiście przygotowane wcześniej dla nich upominki. Poczuli się naprawdę ważnymi. Podarowane kubki będą z pewnością bardzo chętnie i bardzo często używane podczas przedobiednich lub poobiednich spotkań seniorów przy kawie i herbacie oraz wspólnych pogaduchach.

Najstarszy senior korzystający obecnie z Domu Dziennego Pobytu przy ul. Organizacji WiN – Pan Kazimierz ma 96 lat, najstarsza seniorka – Pani Zosia ma 94 lata. Z kolei w Domu przy ul. Wrocławskiej najstarszą seniorką jest 92-letnia pani Wiesława, a najstarszym seniorem – 88-letni Pan Mieczysław. Każdy z nich - jak również pozostali koledzy i koleżanki – oglądali upominki z ogromnym zainteresowaniem.

- Składam serdeczne podziękowania i słowa uznania wszystkim pracownikom firmy DHL za pomysł oraz realizację akcji, która wśród podopiecznych naszych placówek wywołała wiele uśmiechów i radości – mówi Kamila Smyczek, p.o. zastępczyni dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi ds. pomocy środowiskowej. – Bezinteresowne zaangażowanie organizatorów wydarzenia świadczy niewątpliwie o ogromnej wrażliwości i otwartości na drugiego człowieka.


Miasto Łódź prowadzi w sumie szesnaście Domów Dziennego Pobytu. Piętnaście tego typu placówek jest prowadzonych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi (dwie posiadają dodatkowe filie), a jedna funkcjonuje w strukturze Domu Pomocy Społecznej. Wszystkie szesnaście prowadzonych przez Miasto Łódź Domów Dziennego Pobytu dysponuje łącznie 760 miejscami dla seniorów. W całym 2022 r. ze wszystkich miejskich tego typu placówek skorzystało (w sposób rotacyjny) w sumie 859 osób.

Dodatkowo na zlecenie Miasta Łódź Caritas Archidiecezji Łódzkiej prowadzi dwa Domy Dziennego Pobytu, które dysponują łącznie 90 miejscami. W całym 2022 r. z placówek niepublicznych skorzystały łącznie 53 osoby.

W Domach Dziennego Pobytu seniorzy korzystają m.in. z możliwości pobytu i wypoczynku na terenie placówki od poniedziałku do piątku w godz. 8 -16, wyżywienia, uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych i towarzyskich, a także korzystają z zajęć, które pomagają im utrzymać sprawność i są dostosowane do indywidualnych potrzeb i możliwości tak seniorów, jak i Domu.

Polecane aktualności

Pamiętamy i będziemy pamiętać! 84. rocznica Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

„Piąta rano. Od świtu dzień zaczął się szczególnie. Wyjazd karetką więzienną w celkach (straszne!).… więcej

Rusza akcja "5 dla Ziemi"

MM / KS

Organizatorami tej charytatywnej inicjatywy z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi (22 kwietnia) są… więcej

Kwiaty na imieniny Marszałka. Łodzianie złożyli hołd Józefowi Piłsudskiemu

Tomasz Walczak / BRP

Dochowując corocznej imieninowej tradycji członkowie Społecznego Komitetu Pamięci Józefa… więcej

Łódź na konferencji inaugurującej projekt „Partnerstwo: Środowisko dla Rozwoju”

MM / KS

Wydarzenie zostało zorganizowane pod egidą Ministerstwa Klimatu i Środowiska. więcej

Międzynarodowy Dzień Kobiet. Łódź pamięta o kobietach-bohaterkach

Tomasz Walczak / BRP

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet przed pomnikiem-ławeczką Haliny Szwarc-Kłąb przedstawiciele… więcej

Kontakt