Piąty raz w Łodzi

Ponad dwustu adeptów pływania wzięło udział w całodniowych warsztatach pływackich Otylia Swim Tour, które odbyły się w Łodzi. Młodzi zawodnicy swoje umiejętności doskonalili przy udziale trenerów z Fundacji Otylii Jędrzejczak.

3 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

– Kolejny raz największy Otylia Swim Tour odbył się w Łodzi, gdzie spotkaliśmy się już po raz piąty. Jestem dumna z tego, że zarówno miasto Łódź, jak i Ministerstwo Sportu zaufało Fundacji. Dzięki wsparciu tych dwóch podmiotów nasz projekt odbył się w Zatoce Sportu – powiedziała Otylia Jędrzejczak.

Przypomniała, że projekt jest skierowany nie tylko do dzieci i młodzieży, ale też do ich rodziców. - Jestem z tego projektu bardzo dumna, bo dzięki niemu wyszukujemy młode talenty. Dzieci nie muszą pływać doskonale, a przyjeżdżają do nas, by tę technikę pływacką poprawić. Dla opiekunów organizujemy specjalne wykłady dietetyka sportowego i psychologa sportowego  – wyjaśniła Jędrzejczak.

Wśród trenerów pracujących w Łodzi z młodymi adeptami pływania po raz kolejny znalazła się łodzianka Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk. – Pływanie zawodowo już porzuciłam, więc każda okazja do spotkania z Otylią oraz innym trenerami daje mi wielką przyjemność. Poza tym współpraca z Otylią to zawsze wielkie wyzwanie. Żyjemy w trudnych czasach i musimy mierzyć się z innymi wyzwaniami. Cieszę się, że Otylia i jej team podołały zadaniu. Większość dzieci bardzo tęskniła za takimi spotkaniami i przede wszystkim za ruchem, za aktywnością – powiedziała multimedalistka mistrzostw Polski.

W trakcie zajęć uczestnicy mieli zapewnione maksymalnie możliwe bezpieczeństwo związane z zagrożeniem wirusem SARS-Cov-2. Wszyscy musieli regularnie dezynfekować ręce, a w trakcie uroczystego otwarcia i zajęć w hali zachowywali dystans. Otrzymali też specjalne „kominy” do zasłaniania ust i nosa.

W ramach innego projektu realizowanego przez Fundację Otylii Jędrzejczak pod nazwą „Zero jest OK”, młodzież wzięła udział również w wykładzie poświęconym bezpieczeństwu nad wodą. – Celem tego projektu jest uświadomienie, jak wielkim zagrożeniem może być woda, a nazwa ma wskazywać kierunek, w którym powinniśmy podążać. Czyli do tego, by liczba utonięć wynosiła zero – wyjasniła Jędrzejczak.

Polecane aktualności

Dla pokoju i praw człowieka! "Błękitny marsz" z okazji Międzynarodowego Dnia Pokoju

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

Błękitno-biały marsz pochód przeszedł ulicą Piotrkowską, wznosząc apele o dialog i przyjaźń między… więcej

Młodzież Obywatelska – projekt na rzecz aktywizacji młodych mieszkańców Łodzi

Olha Skvyrska

Instytut Nowych Technologii realizuje od lat projekty, które mają na celu promowanie innowacji w… więcej

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zagładzie Romów i Sinti. Pamiętamy o tragicznym losie tych narodów w okresie II wojny światowej

Tomasz Walczak / BRP

2 sierpnia to wyjątkowa i tragiczna data dla Romów i Sinti. Właśnie tego dnia, dokładnie 80 lat… więcej

W rocznicę Marszu Głodowego Kobiet - największego protestu w Polsce po Sierpniu 1980 roku

Tomasz Walczak / BRP

W 43. rocznicę Marszu Głodowego, który odbył się 30 lipca 1981 roku wiceprezydent Łodzi Adam… więcej

Historycznie na nowym Starym Rynku. 601. rocznica nadania Łodzi praw miejskich.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

Łódź oficjalnie ukończyła 601. Po latach przerwy spowodowanej remontem obchody rocznicy lokacji… więcej

Kontakt