Piotrkowska 115 w trakcie kompleksowej modernizacji. Zobacz, jak postępują prace [ZDJĘCIA, WIDEO]

Trwa remont kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 115, którego koniec planowany jest w 2023 roku. Ekipa budowlana pracuje m.in. nad zmianą układów pomieszczeń i przebudową podwórka.

fot. Jóźwiak
Ulica Piotrkowska zyska przyjazne miejsce do odpoczynku
14 zdjęć
fot. Jóźwiak
fot. Jóźwiak
fot. Jóźwiak
fot. Jóźwiak
fot. Jóźwiak
ZOBACZ
ZDJĘCIA (14)

Mieszkania komunalne, lokal usługowy i nie tylko

– Remonty kamienic nie zwalniają. Pod adresem Piotrkowska 115 kilka tygodni temu rozpoczęliśmy intensywne prace modernizacyjne. Ekipa budowlana odnowi elewację, wnętrza budynku oraz przebuduje podwórko. Układy pomieszczeń zostaną zmienione, pojawią się dodatkowe okna i balkony. Nadbudowane zostanie poddasze, które będzie oddane na cele użytkowe. W budynku pojawi się również pomieszczenie na rowery, wózki, i sprzęt ogrodniczy dla mieszkańców, a także wejście dla niepełnosprawnych – mówi Adam Pustelnik, pierwszy wiceprezydent Łodzi.

Budynek przejdzie kompleksową przebudowę. Powstanie w nim sześć mieszkań komunalnych, w tym dwa chronione, dwie pracownie dla artystów, lokal usługowy i świetlica Centrum Aktywności Lokalnej.

– Wykonawca zakończył niezbędne rozbiórki, trwają prace przy wzmacnianiu konstrukcji budynku. W dalszej kolejności zaczną się roboty naprawcze i interwencyjne, tak by można było rozpocząć bezpiecznie przebudowę wnętrz – dodaje Konrad Pietras, kierownik budowy

Zielone podwórze i parking

Ulica Piotrkowska zyska przyjazne miejsce do odpoczynku. Zaniedbane podwórko zmieni się w przyjazne i zielone miejsce do sąsiedzkich spotkań. W pasażu  przed budynkiem (łączy ul. Piotrkowską z al. Kościuszki) powstanie strefa wypoczynku z bezpiecznym kącikiem zabaw dla dzieci. Rosnące tam drzewa uzupełni nowa zieleń. Pojawią się pergole porośnięte pnączem, ławki oraz huśtawki. Zamontowane będzie nowe oświetlenie. Wjazd na posesję od strony al. Kościuszki zostanie zachowany. Ponadto dojazd do sąsiednich nieruchomości będzie miał nową nawierzchnię z płyt granitowych, na terenie powstanie 8 miejsc parkingowych w tym jedno dla osoby z niepełnosprawnością.

Modernizacja kamienicy zostanie zakończona w 2023 r., a wartość prac to 7 mln zł.

Zobacz wideo z placu budowy

Ciekawostki

Pierwszym właścicielem kamienicy był tkacz August Langer, który przybył do Łodzi z Prus w 1828 r. Pod koniec lat 30. Langer sprzedał nieruchomość Karolowi Hemplowi. W okresie międzywojennym, w latach 1922-39, funkcjonowała pod tym adresem Miejska Szkoła Pracy. W 1929 r. otworzono przy Piotrkowskiej 115 „Elektrodom", sklep Elektrowni Łódzkiej z bogatą na ówczesne czasy ofertą elektrycznych urządzeń dla domu.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - Projekt 5" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.01-10-0001/17-00 zawartej w dniu 9 sierpnia 2017 roku. Projekt jest realizowany w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Wiwat Bractwu Kurkowemu! 200 lat najstarszej organizacji społecznej w Łodzi.

Patryk Wacławiak / BAM

W 2024 roku Łódzkie Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” obchodzi wyjątkowy jubileusz –… więcej

Warsztaty Twinning Learning Programme w Warszawie

MM / KS

Celem programu Miast Bliźniaczych jest pomoc miastom we wzajemnym uczeniu się i powielaniu… więcej

Piknik na Fali na zakończenie 10 Łódzkich Senioraliów

Katarzyna Jarosińska / Oddział ds. Polityki Senioralnej i Zdrowotnej

W ramach tegorocznej jubileuszowej edycji Łódzkich Senioraliów w dniu 24 maja w godz. 11:00 - 14:00… więcej

Kontakt