Pamięć asa lotnictwa uczcił również Andrzej Amerski, prezes Łódzkiego Klubu Seniorów Lotnictwa.
- 10 sierpnia przypada data rozpoczęcia Bitwy o Anglię. To jedna z tych decydujących bitew w dziejach świata, w której znaczący udział mieli Polacy. Wśród prawie 5000 pilotów walczących w tej kampanii 144 było Polakami, a wśród nich było 9 łodzian – mówi Mateusz Walasek, radny RM w Łodzi.
Po klęsce w kampanii wrześniowej wielu polskich pilotów przedarło się na Zachód, by kontynuować walkę z Niemcami. Początkowo we Francji, a następnie w Wielkiej Brytanii oddali wielkie zasługi w walce z Luftwaffe. Podczas Bitwy o Anglię w ciągu 2 miesięcy boju zestrzelili około 170 samolotów niemieckich, co stanowi 12% wszystkich alianckich zwycięstw w walkach powietrznych.
Zbigniew Kustrzyński ukończył Państwową Szkołę Włókienniczą (1930) i pracował jako kierownik działu farbiarskiego w łódzkiej firmie włókienniczej. Wstąpił do wojska i po odbyciu kursu pilotażu latał w barwach 1 Pułku Lotniczego. Podczas Kampanii Wrześniowej był oficerem taktycznym Zgrupowania Myśliwców 1 Pułku Lotniczego. Od sierpnia 1940 r. walczył w składzie dywizjonów myśliwskich RAF a już od października służył w dywizjonie 303. W 1942 roku został zestrzelony w walce powietrznej nad Francją i dostał się do niemieckiej niewoli. W lutym 1945 roku podczas ewakuacji zbiegł z obozu jenieckiego w Żaganiu. Zmarł na emigracji w Kanadzie w 1996 r. i został pochowany na Starym Cmentarzu w Łodzi. Odznaczony Krzyżem Walecznych.