Pomagała chorym i opuszczonym dzieciom. Pożegnanie Babci Lucynki w najbliższy czwartek

Dawała siłę całej rodzinie - mężowi, ukochanej córce Beacie oraz wnukom: Patrykowi, Weronice i Łukaszowi. Ale potrafiła wykrzesać z siebie miłość także do innych osób. Najwięcej serca wkładała jako wolontariuszka Fundacji Gajusz w pomaganie ciężko chorym Książętom z Pałacu i dzieciom z łódzkich domów dziecka leżącym w szpitalach.

Pożegnanie Babci Lucynki

Wolontariat był dla niej prawdziwą pasją. Na tulenie i kołysanie dzieci przeznaczała od kilku do kilkunastu godzin tygodniowo. Kiedy słyszała, że w szpitalu jest samotne dziecko, to była w stanie jeździć na drugi koniec miasta, bo ukoić jego smutki. Wiedziała, jak ważne jest pożegnanie. I nigdy nie odmawiała udziału w ostatniej ziemskiej drodze dzieci z hospicjum.

Bliscy i przyjaciele zawsze mogli na nią liczyć. Kilkanaście lat temu, gdy jej córka potrzebowała pomocy, pani Lucyna została rodziną zastępczą dla swojego wnuka Patryka. Był wówczas małym chłopcem, a dziś to dorosły młody mężczyzna. Pani Lucynka marzyła, by wnuk skończył szkołę i znalazł pracę. Jej marzenie się spełniło.

- Podziwiałam mamę. Bo ja wracałam z pracy zmęczona, a ona zawsze miała siłę. Starałam się brać z niej przykład. Myślę sobie, że nie mogę być gorsza. Jestem przecież jej jedyną córką - komentuje pani Beata. I wspomina, że jej mama była podporą dla wszystkich w rodzinie. Gdy ktoś miał sercowe rozterki. Gdy zdarzał się życiowy kryzys. Jej wszystko można było powiedzieć, a ona swoimi komentarzami podnosiła na duchu.

Kiedy już była chora, to przyznała, że jednym z jej marzeń jest spotkanie z Piotrusiem z Pałacu. Choć widzieli się krócej niż zwykle, to dogadali się bez słów, tak bardziej magicznie. Każdego dnia starała się odzyskać pełnię zdrowia. Dla siebie, dla rodziny, dla Piotrusia i kilku innych dzieci. Bardzo chciała do nich wrócić...

Zmarła 24.04. w wieku 71 lat. Zostanie pochowana w grobie razem ze swoim tatą i bratem w rodzinnych Pabianicach. To w tym mieście poznała przyszłego męża i tam chodzili na pierwsze randki. Przeżyła go o ponad 17 lat.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 12 w najbliższy czwartek 6.05. na Cmentarzu Komunalnym w Pabianicach przy ul. Kilińskiego 55.

Na zdj. babcia Lucynka i dzieci z Fundacji Gajusz

Polecane aktualności

Iwona Iwanicka, zastępca dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych prezentuje certyfikat Zdrowego Miasta WHO -  fot. UMŁ

Łódź jako jedyne w Polsce z tytułem Zdrowego Miasta WHO

Jolanta Baranowska / BRP

Łódź, jako jedyne miasto w Polsce otrzymało tytuł Zdrowego Miasta. Certyfikat przyznaje Światowa... więcej

Łukasz Goss - dyrektor Biura Promocji I Nowych Mediów UMŁ, Edyta Dobrowolska - dyrektor Urzędu Stanu Cywilnego oraz Laura Rybczyńska - Specjalista ds. Promocji Produktu Karty Łodzianina -  fot. UMŁ

Wzbogacamy wyprawkę dla nowonarodzonych łodzian i łodzianek o kolejne elementy

BRP

Od wielu lat, rodzice, którzy rejestrują swoje dzieci w Urzędzie Stanu Cywilnego otrzymują od Miasta... więcej

Dziś absolwenci klas 8 poznali wyniki rekrutacji do szkół średnich.

Pierwszy etap rekrutacji do szkół średnich zakończony

Monika Pawlak / UMŁ

Absolwenci klas 8 poznali wyniki rekrutacji do szkół średnich. więcej

TME Polówka

Kultura "na gorąco" w drugiej połowie wakacji w Łodzi

Sławomir Macias / Wydział Kultury

Wydarzenia kulturalne podążając za łodzianami, pojawiają się w zielonych enklawach miasta. Koncerty,... więcej

Zielony Plac Wolności

Zielony Plac Wolności

Małgorzata Loeffler / ZIM

Zasadzimy na nim 64 klony i grusze oraz 4 tysiące krzewów i bylin – hortensji, irg i wierzb... więcej

Kontakt