Poprawiamy bezpieczeństwo i porządkujemy osiedlowe drogi

Nowe oświetlenie i latarnie, odmalowane przejścia dla pieszych i zmiany na drogach, aby mieszkańcy czuli się bezpiecznie i komfortowo w swoim najbliższym sąsiedztwie.

Bezpieczne osiedla
W tym roku nowe oświetlenie uliczne powstanie w 14 lokalizacjach. Łącznie powstanie 110 nowych punktów świetlnych.

Dobra widoczność, odpowiednie oznakowanie i oświetlenie uliczne to jedne z kluczowych aspektów, które zgłaszają mieszkańcy w kwestii bezpieczeństwa w mieście. Dlatego również w tym roku na kilkunastu ulicach wybudujemy nowe latarnie oraz odświeżymy oznakowanie dróg. Ponadto wprowadzimy zmiany na przejściach dla pieszych i skrzyżowaniach, aby poprawić bezpieczeństwo zarówno pieszych jak i kierowców.

- W tym roku nowe oświetlenie uliczne powstanie w 14 lokalizacjach. Łącznie powstanie 110 nowych punktów świetlnych. Wśród nich są również wnioski mieszkańców w ramach budżetu obywatelskiego. Budując oświetlenie dbamy również o środowisko stawiając na energooszczędne i ekologiczne rozwiązania, jak ledowe oprawy i czujniki zmierzchu, regulujące poziom oświetlenia – informuje Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

- Jednak bezpieczeństwo to nie tylko nowe oświetlenie. Aby nasza droga do domu była przyjazna i komfortowa wytypowaliśmy podczas kontroli 48 lokalizacji gdzie wprowadzimy zmiany dla poprawy bezpieczeństwa – informuje Robert Kolczyński, dyrektor Departamentu Strategii i Rozwoju Urzędu Miasta Łodzi.

Zostanie wymienione lub poprawione oznakowanie, zamontowane dodatkowe oświetlenie lub wymienione zostaną oprawy oświetleniowe na ledowe o białej barwie światła, aby poprawić widoczność pieszych. Ponadto w miejscach gdzie nie ma oświetlenia ulicznego zamontowane zostaną tzw. "kocie oczka" elementy oświetlenia poziomego, mające zasygnalizować kierowcom zachowanie szczególnej ostrożności i poinformowanie o lokalizacji przejścia dla pieszych. W części miejsc, wykonane zostanie  malowanie poziome i zamontowane słupki, aby zgodnie z przepisami kierowcy nie parkowali pojazdów przy przejściu dla pieszych ograniczając widoczność.

Ponadto w całym mieście będziemy odświeżać oznakowanie przejść dla pieszych. Od tego roku wykorzystujemy inną farbę posiadającą w swojej strukturze mikrokulki szklane - retrorefleksyjny materiał podwyższający stopień odblasku, gdy spotka się ze światłem z reflektorów samochodu. Dzięki temu pasy dla pieszych będą bardziej widoczne, a za tym bezpieczniejsze dla wszystkich uczestników ruchu.

Nowe latarnie pojawią się na:

 1. Brzezińskiej przy ul. Olkuskiej
 2. Pszczelnej
 3. Jastarnia
 4. Rąbieńskiej kontynuacja
 5. przy przystanku Zbocze – Giewont
 6. Żywicznej
 7. Bobslejowej
 8. Slalomowej
 9. Bojerowej
 10. Przyklasztorze
 11. Alabastrowej
 12. Sawickiego
 13. Rąbieńskiej od ul. Cedry do ul. Podjazdowej
 14. doświetlenie ulic na osiedlu Andrzejów

 

 

Polecane aktualności

Pojemniki na elektrośmieci

Pojemniki na elektrośmieci pojawią się w całej Łodzi

Monika Pawlak / UMŁ

10 charakterystycznych czerwonych pojemników stanęło dziś na łódzkich osiedlach. Łodzianie mogą do... więcej

Trapani

Z Łodzi polecimy do Palermo i do dwóch innych włoskich miast

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Za dwa tygodnie na łódzkim lotnisku rozpoczną się loty do Włoch. Można będzie polecieć do Palermo i... więcej

Park

W tegorocznej edycji Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego łodzianie zgłosili ok. 25% projektów dotyczących zieleni, skwerów i doposażania łódzkich parków

Grzegorz Gawlik / UMŁ

1097 - to ostateczna liczba projektów, które wpłynęły w ramach IX edycji Łódzkiego Budżetu... więcej

Urbino Hybrid

Nowe autobusy MPK

MPK - Łódź wybrało firmę, która dostarczy 51 nowych autobusów, w tym hybrydy. Jeszcze w tym roku... więcej

Piotrkowska 102 idzie do remontu

Piotrkowska 102 idzie do remontu

Małgorzata Loeffler / ZIM

Podwórko wyłożone płytami z wyburzonych łódzkich fabryk, odnowione detale na elewacji czyli... więcej

Kontakt