Poznaj program Festiwalu Łódź Czterech Kultur 2018

Tegoroczna edycja Festiwalu Łódź Czterech Kultur przebiegać będzie pod hasłem "Kultura buntu". Dziesięć festiwalowych dni to ponad 40 wydarzeń - wyjątkowych koncertów, premierowych spektakli, wystaw, instalacji artystycznych, warsztatów edukacyjnych i paneli dyskusyjnych.

fot. FŁ4K
Podczas konferencji prasowej zaprezentowano program Festiwalu Łódź 4 Kultury
2 zdjęcia
fot. FŁ4K
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

Festiwal rozpocznie się 7 września 2018 r. na Starym Rynku, inauguracyjnym koncertem zespołu Rebel Babel w niecodziennym gwiazdorskim składzie. Do muzycznego projektu Łukasza L.U.C-a Rostowskiego, skupiającego solistów, kompozytorów oraz amatorskie i zawodowe orkiestry, dołączą Kayah, Bovska, Grubson, Zeus, Paweł Samokhin i Orkiestra MPK, tworząc niepowtarzalne brzmienie. - To niesamowite wrażenie, ponieważ jest zderzeniem nie tylko energii lokalnych orkiestr i występujących na scenie solistów, ale też przebiega w duchu dialogu między muzykami i publicznością. Fantastycznie łączy amatorów, którzy kochają grać i mają szanse wystąpić z zawodowcami - opowiada jedna z gwiazd koncertu Magda Grabowska-Wacławek znana jako Bovska.

W Teatrze Muzycznym wystąpią kolejne gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Maria Peszek, Ania Rusowicz, Daria Zawiałow, Ralph Kamiński, Fismoll, Natalia Grosiak, Tymon Tymański, Tomek Makowiecki, Łukasz Lach, Skubas, Kortez i John Mitko przygotują repertuar Serge Gainsbourga w polskiej odsłonie. Dla adoratorów teatru i zjawiskowych performanców widowiska artystyczne opracowali m.in. Teatr Pipototal z Francji, grupa LineAct, Teatr Klinika Lalek, ukraiński kabaret Dakh Daughters i Republikański Teatr Białoruskiej Dramaturgii. Tradycyjną instalacje przestrzenną, która oplatać będzie Stary Rynek stworzyli Adam Cieślak i Bartek Świątecki. Stowarzyszenie Topografie przygotowało dla uczestników festiwalu kryminalną grę miejską w Hotelu Grand, który w tym roku kończy 130 lat.  

Organizator wydarzenia Centrum Dialogu im. Marka Edelmana zaprasza także na spotkania w łódzkich świątyniach, reprezentujących cztery łódzkie wyznania - katolicyzm, prawosławie, protestantyzm i judaizm oraz warsztaty edukacyjne i panele dyskusyjne poświęcone wielokulturowości, tolerancji i roli buntu w kulturze.     

Wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski nazywa festiwal świętem wielokulturowej Łodzi i zapewnia, że program pozytywnie zaskoczy łodzian, a same wydarzenia będą ogólnie dostępne. Na budżet tegorocznej edycji składają się: miejskie dofinansowanie w wysokości 1 200 000 złotych, dotacja Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 400 000 złotych oraz dotacje od partnerów i sponsorów.

Powiązane pliki

Polecane aktualności

Dla pokoju i praw człowieka! "Błękitny marsz" z okazji Międzynarodowego Dnia Pokoju

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

Błękitno-biały marsz pochód przeszedł ulicą Piotrkowską, wznosząc apele o dialog i przyjaźń między… więcej

Młodzież Obywatelska – projekt na rzecz aktywizacji młodych mieszkańców Łodzi

Olha Skvyrska

Instytut Nowych Technologii realizuje od lat projekty, które mają na celu promowanie innowacji w… więcej

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zagładzie Romów i Sinti. Pamiętamy o tragicznym losie tych narodów w okresie II wojny światowej

Tomasz Walczak / BRP

2 sierpnia to wyjątkowa i tragiczna data dla Romów i Sinti. Właśnie tego dnia, dokładnie 80 lat… więcej

W rocznicę Marszu Głodowego Kobiet - największego protestu w Polsce po Sierpniu 1980 roku

Tomasz Walczak / BRP

W 43. rocznicę Marszu Głodowego, który odbył się 30 lipca 1981 roku wiceprezydent Łodzi Adam… więcej

Historycznie na nowym Starym Rynku. 601. rocznica nadania Łodzi praw miejskich.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

Łódź oficjalnie ukończyła 601. Po latach przerwy spowodowanej remontem obchody rocznicy lokacji… więcej

Kontakt