Prostym chodnikiem na Pienistej

Nowy chodnik powstaje na ul. Pienistej przy Rusałki i pomiędzy Maczka, a Plocka. To jeden z 32 tegorocznych remontów pieszej infrastruktury.

Proste równe chodniki to najczęściej zgłaszana kwestia przez mieszkańców. Każdego dnia poruszamy się po nich idąc do sklepu, pracy, na uczelnię, czy na przystanek. Jak bardzo ważna jest wygodna piesza infrastruktura, przekonują się zwłaszcza  osoby starsze, niepełnosprawne, czy osoby z wózkiem. Dlatego każdy nowy chodnik obniżamy przy przejściach dla pieszych, wykonujemy zjazdy do posesji, podwyższamy chodniki na wysokości przystanków tworząc peron z którego łatwiej wsiąść do autobusu, oraz wyposażamy chodnik w elementy dla osób niewidomych i słabowidzących.

Tak też wykonany zostanie nowych chodnik na ul. Pienistej. Odcinek przy ul. Rusałki pozwoli na bezpieczne i wygodne dojście z osiedla na przystanek, oraz dzięki wyniesieniu, łatwiej będzie korzystać z komunikacji miejskiej. Natomiast drugi odcinek który realizujemy od Maczka do Plocka, połączy szybko rozwijające się osiedle mieszkaniowe z terenem rekreacyjnym na Lublinku. Do tej pory ta część ulicy nie posiadała chodnika.

W tym roku, łącznie w naszym mieście, powstaną 34 km nowych chodników. Jest to ok. 85 tys. metrów kwadratowych nowych traktów, wykonanych z ponad 1 mln kwadratowych płytek chodnikowych o wymiarach 25x25 cm. Chodniki pojawią się w ponad 30 lokalizacjach przy większych inwestycjach jak przebudowa ul. Traktorowej, czy Zarzewskiej, oraz w miejscach, gdzie do tej pory nie było chodników jak na ul. Lotnej, czy Finansowej.

 

 

Polecane aktualności

 -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

TUVIM – najpiękniejsza łódzka biblioteka

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

W centrum Łodzi przy ul. Tuwima 46 powstała supernowoczesna biblioteka miejska z zielonym patio i... więcej

Katarzyna Dyzio, z-ca dyr. Biura do Spraw Partycypacji Społecznej UMŁ i Damian Raczkowski – przewodniczący komisji ds. budżetu obywatelskiego -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Ostatni weekend na składanie projektów w budżecie obywatelskim

Agnieszka Rutkowska / BRP

Już tylko do poniedziałku można składać projekty w tegorocznej edycji Łódzkiego Budżetu... więcej

Pożyczki dla przedsiębiorców umorzone z urzędu. Na jakich warunkach można skorzystać ze wsparcia?

Anna Janocha / BKSiDŁ

Mikroprzedsiębiorcy mają powody do zadowolenia. Udało się zlikwidować biurokratyczne formalności.... więcej

Wybory prezydenckie w Łodzi. Ważne informacje dla wyborców przed II turą głosowania

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Zbliża się druga tura wyborów prezydenta RP, która odbędzie się w niedzielę 12 lipca, w godz. 7.00 –... więcej

Piotrkowska Otwarta – z kulturą w podwórkach

Daria Głowacka / ŁCW

Po wymagającym czasie epidemii, Łódzkie Centrum Wydarzeń wraca z organizacją imprez na żywo. Pod... więcej

Kontakt