Przedszkole nr 231 prewencyjnie zamknięte do odwołania

W związku z podejrzeniem kontaktu dziecka uczęszczającego do Przedszkola Miejskiego nr 231 przy ul. Syrenki z osobą prawdopodobnie zakażoną koronawirusem, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łodzi zdecydował o prewencyjnym zamknięciu placówki od dziś tj. 11 marca do odwołania.

W związku z podejrzeniem kontaktu dziecka uczęszczającego do Przedszkola Miejskiego nr 231 z osobą prawdopodobnie zakażoną koronawirusem, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łodzi zdecydował o prewencyjnym zamknięciu placówki od dziś tj. 11 marca do odwołania.

- Dziecko ani jego rodzice nie mają żadnych objawów zakażenia, zamknięcie placówki ma charakter wyłącznie prewencyjny, to daleko posunięte środki ostrożności - podkreśla Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi. - Prezydent Hanna Zdanowska jest w Warszawie na spotkaniu z premierem, który zdecyduje o tym czy szkoły i przedszkola mają być zamykane. Podkreślam, przedszkole Sanepid zamknął prewencyjnie, nie stwierdził zakażenia wirusem.

Do kontaktu dziecka z osobą zakażoną mogło dojść podczas pobytu rodziny w Norwegii. Jak podkreśla Sanepid zamknięcie przedszkola to daleko posunięte środki ostrożności, bowiem dziecko ani rodzice nie mają żadnych objawów zakażenia.

Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 231, ich rodzice oraz wychowawcy zostali objęci nadzorem epidemiologicznym co oznacza pobyt tych osób w domach do 14 dni i bieżący kontakt
z Sanepidem.  A rodzice przedszkolaków o zamknięciu placówki zostali poinformowani telefonicznie przez wychowawców albo osobiście dziś rano kiedy przyprowadzali dzieci do przedszkola. Dalsze postępowanie będzie ustalane z rodzicami indywidualnie przez Sanepid.

Zgodnie z zaleceniem Powiatowego Inspektora Sanitarnego zamknięte przedszkole zostanie zdezynfekowane, to działanie także ma charakter prewencyjny.

Rodzice zamkniętego przedszkola mają prawo do dodatkowego zasiłku o czym mówi ustawa dotycząca koronawirusa.

- Zgodnie z ustawą rodzice mają prawo skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Dotyczy to  dzieci do lat 8 a zasiłek jest wypłacany maksymalnie przez 14 dni - wyjaśniła mec. Elżbieta Staszyńska, zastępca dyrektora Wydziału Prawnego UMŁ.

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Wiwat Bractwu Kurkowemu! 200 lat najstarszej organizacji społecznej w Łodzi.

Patryk Wacławiak / BAM

W 2024 roku Łódzkie Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” obchodzi wyjątkowy jubileusz –… więcej

Warsztaty Twinning Learning Programme w Warszawie

MM / KS

Celem programu Miast Bliźniaczych jest pomoc miastom we wzajemnym uczeniu się i powielaniu… więcej

Piknik na Fali na zakończenie 10 Łódzkich Senioraliów

Katarzyna Jarosińska / Oddział ds. Polityki Senioralnej i Zdrowotnej

W ramach tegorocznej jubileuszowej edycji Łódzkich Senioraliów w dniu 24 maja w godz. 11:00 - 14:00… więcej

Kontakt