Przystanie wodne w Łodzi otwarte na majówkę. Wybierz się na kajaki i rowery wodne

Łódzkie przystanie wodne będą otwarte dla mieszkańców już od soboty (30 kwietnia). Miłośnicy kajakowania czy rowerów wodnych mogą korzystać z wodnych atrakcji na Młynku, Stawach Jana, czy Arturówku. W tym ostatnim miejscu zaplanowana jest także duża majówkowa impreza.

fot. Sikora
Przystanie wodne otwierają się na majówkę

Dla łodzian dostępne są kajaki, łodzie canoe, a także rowery wodne. Dużym zainteresowaniem w 2021 r. cieszyły się te w kształcie flamingów, które dotarły na łódzki Młynek aż ze słonecznej Hiszpanii. Stado trzech flamingów powiększyło się w tym roku o kolejne dwa, które będą dostępne na Stawach Jana. Przez cały letni sezon flamingi na Stawach Jana będą wypożyczane bezpłatnie. 

Koszt wypożyczenia rowerów na pozostałych obiektach wynosi 20 zł za każdą rozpoczętą godzinę, a w czasie majówki oraz podczas weekendów będzie można z nich korzystać w godz. 9:00–20:00, natomiast od 27 czerwca do 2 września także w dni powszednie w godzinach 12:00–19:00.

Majówkowa impreza w Arturówku

Sobota i niedziela (30 kwietnia i 1 maja) w Arturówku zapowiadają się bardzo atrakcyjnie. Zaplanowano m.in. warsztaty nordic walking, gry rekreacyjne, strzelanie z łuku, a także warsztaty sztuk walki. Dla najmłodszych będzie także strefa młodego piłkarza oraz dmuchańce.

Dodatkowo będzie można skorzystać z porad fizjoterapeutycznych, zmierzyć ciśnienie krwi i porozmawiać z dietetykiem. Funkcjonariusze policji udzielą porad na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą, a Straż Pożarna zaprezentuje wozy strażackie. Na miłośników zwierząt będą czekali strażnicy z łódzkiego Animal Patrolu, a także z sekcji konnej Straży Miejskiej. Będzie można oznakować rower. 

W niedzielę, 1 maja stowarzyszenie Signum Polonicum podzieli się swoją wiedzą na temat białej broni, fechtunku i dawnych strojów, a Wodna Drużyna Harcerska przygotowała ćwiczenia żeglarskie, bieg terenoznawczy oraz zawody drużynowe.

Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie podczas majówki w Arturówku. Więcej szczegółów można znaleźć na facebookowym profilu MOSiR.

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

Pamiętamy i będziemy pamiętać! 84. rocznica Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

„Piąta rano. Od świtu dzień zaczął się szczególnie. Wyjazd karetką więzienną w celkach (straszne!).… więcej

Rusza akcja "5 dla Ziemi"

MM / KS

Organizatorami tej charytatywnej inicjatywy z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi (22 kwietnia) są… więcej

Kwiaty na imieniny Marszałka. Łodzianie złożyli hołd Józefowi Piłsudskiemu

Tomasz Walczak / BRP

Dochowując corocznej imieninowej tradycji członkowie Społecznego Komitetu Pamięci Józefa… więcej

Łódź na konferencji inaugurującej projekt „Partnerstwo: Środowisko dla Rozwoju”

MM / KS

Wydarzenie zostało zorganizowane pod egidą Ministerstwa Klimatu i Środowiska. więcej

Międzynarodowy Dzień Kobiet. Łódź pamięta o kobietach-bohaterkach

Tomasz Walczak / BRP

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet przed pomnikiem-ławeczką Haliny Szwarc-Kłąb przedstawiciele… więcej

Kontakt