Radni chcą poznać harmonogramy budowy S14 oraz tunelu średnicowego

- Jako radni Rady Miejskiej w Łodzi zwracamy się z apelem do Wojewody Łódzkiego o sprecyzowanie harmonogramu inwestycji i działań rządowych w naszym mieście – powiedziała Agnieszka Wieteska, radna Klubu Radnych SLD.

- Chodzi nam m.in. o budowę drogi ekspresowej S14 oraz realizację podziemnego tunelu kolejowego czy wsparcia rządowego dla procesu rewitalizacji łódzkich kamienic. Docierają do nas liczne sygnały od łodzian, że niewiele się dzieje i brakuje rzetelnej informacji w sprawie planów oraz terminów wielu przedsięwzięć, które mają ogromne znaczenie dla naszego miasta. Słyszeliśmy, że plany budowy kolejnych węzłów na S14 upadają. Węzeł Teofilów miał odkorkować Aleksandrów Łódzki i Zgierz. Jednak czy on w ogóle powstanie? Jaki jest sens budowania drogi, na którą nie będzie można wjechać? – pytała radna Agnieszka Wieteska?

 

- Radni z Komisji Transportu i Ruchu Drogowego Rady Miejskiej już kilkakrotnie zwracali się do Prezydent Miasta z pytaniem o harmonogram realizacji budowy tunelu średnicowego – poinformował Krzysztof Makowski, przewodniczący Komisji Transportu i Ruchu Drogowego.

- Chcielibyśmy jak najlepiej przygotować się do tej inwestycji.  Musimy wiedzieć, którędy będą wywożone materiały budowlane, jaki jest stan dróg obecnie, czy inwestor w czerwcu bieżącego roku rozpocznie drążenie tunelu średnicowego. Kierujemy pismo do Wojewody Łódzkiego z prośbą, aby wpłynął na wykonawców, żeby do Prezydent Miasta Łodzi dostarczono harmonogram budowy tunelu średnicowego. Pragniemy jak najlepiej przygotować się do inwestycji, by przebiegła szybko i sprawnie. Obecnie nie posiadamy żadnego terminarza zamierzeń budowlanych. Oczekujemy konkretnych informacji od wykonawcy, który będzie realizował budowę tunelu średnicowego – dodał przewodniczący Krzysztof Makowski.

Polecane aktualności

Łódź ma nowy żłobek! Rekrutacja trwa do 24 kwietnia

Jolanta Baranowska / BRP

Nowoczesny budynek stanął przy ul. Kmicica na Olechowie. Rozpoczął się nabór do placówki. 60... więcej

Wybory -  fot. Paweł Łacheta / Archiwum UMŁ

Wybory 2020: pismo wiceprezydenta Adama Wieczorka do Joanny Pieńkowskiej, komisarza wyborczego w Łodzi

BRP

Pismo skierowane przez wiceprezydenta Łodzi Adama Wieczorka do pani Joanny Pieńkowskiej, komisarza... więcej

W czerwcu 2018 roku ruszył kolejny etap rewitalizacji osiedla - do końca 2021 roku modernizacji poddanych zostanie 29 budynków. -  fot. UMŁ

Łódź rewitalizuje Księży Młyn

Małgorzata Loeffler / ZIM

Nie zamierzają zejść z budowy. Mimo epidemii trwają intensywne prace remontowe przy ulicy... więcej

Zmienia się oblicze zabytkowej kamienicy przy ul. Zielonej 6. Mimo niecodziennych warunków wykonawca prac i konserwator pracują bez zmian.

Łódź buduje. Trwają intensywne prace przy ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / BRP

Zmienia się oblicze zabytkowej kamienicy przy ul. Zielonej 6. Mimo niecodziennych warunków wykonawca... więcej

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie na ul. Dąbrowskiego.

Łódź buduje wiadukt na ul. Dąbrowskiego

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie. Jeszcze w tym roku powstanie nowy... więcej

Kontakt