Radni wypowiedzieli się w sprawie strajku w MPK

- Gdy miliony Polaków szykują się do walki z potencjalną epidemią i ludzie boją się o zdrowie swoje i swoich najbliższych, forsowanie przez związki zawodowe MPK strajku jest skrajnie nieodpowiedzialne – powiedziała Antonina Majchrzak, przewodnicząca Komisji Ochrony Środowiska.

3 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

- W najbliższym czasie będziemy musieli zabezpieczyć środki transportowe. Wojewoda poprosił o zarezerwowanie kilkunastu autobusów do przewozu osób chorych i transportu pacjentów między szpitalami. W obecnej, napiętej sytuacji organizowanie strajku przez MPK jest bardzo złą decyzją – uznała przewodnicząca Antonina Majchrzak.

- Dzisiaj rano łódzkie dzieci musiały dojechać do szkół bardzo zatłoczonymi autobusami i tramwajami – powiedziała Emilia Susniło-Gruszka, radna Klubu Radnych KO.

- Na ulice wyjechał jedynie co trzeci pojazd. Naprawdę nie chodzi o wygodę, tylko o bezpieczeństwo, które powinno być dla wszystkich priorytetem. W bardzo zatłoczonych środkach komunikacji miejskiej łatwiej jest zarazić się wirusami i bakteriami. Apelujemy do kierowców autobusów i motorniczych, aby nie ryzykowali zdrowia łodzian. Miasto dokłada wszelkich starań, aby pojazdy MPK były bezpieczne. Od dwóch tygodni około 900 środków transportu jest codziennie dezynfekowanych – dodała radna Emilia Susniło-Gruszka.

- Wielokrotnie na Komisjach Transportu i Ruchu Drogowego Rady Miejskiej rozmawialiśmy o sytuacji w łódzkim MPK – poinformował Tomasz Kacprzak, przewodniczący Komisji Ładu Społeczno-Prawnego.

- Obecnie istnieje zagrożenie zarażenia koronawirusem i wirusem grypy. W województwie łódzkim na powikłania pogrypowe zmarła uczennica piątej klasy. Podejmowanie akcji strajkowej przez MPK w aktualnej sytuacji jest bardzo nieodpowiedzialne. Żałuję, że Komisja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność MPK Łódź nie wstrzymała się z protestem. Rozumiem, że kierowcy walczą o podwyżki, ale nie powinni w taki sposób. Dzisiaj rano autobusy były bardzo zatłoczone. Teraz trwa kapania wyborcza, w tym okresie związki zawodowe powinny pohamować strajk. Lepiej usiąść przy stole i porozmawiać, niż na polityczne zamówienie organizować akcje protestacyjne. Łodzianie nie mogą być zakładnikami żadnego sporu. Takie zachowanie jest zupełnie niepotrzebne. Zarząd MPK zaproponował konkretną podwyżkę, która została odrzucona. Związki zawodowe MPK prowadzą bardzo nieodpowiedzialną politykę. Apelujemy do związkowców o opamiętanie się – dodał przewodniczący Tomasz Kacprzak.

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Grafika artystyczna promująca konkurs. W centralnym polu, na białym tle wielobarwny wielokąt, składający się z coraz większych figur geometrycznych, ułożonych centralnie względem siebie: kwadraty i wielokąty foremne. Na prawo od wielokąta prostopadłe, wielobarwne pasy w kolorach, tworzących wielokąt.

Stypendia artystyczne Miasta Łodzi 2025

Wydział Kultury

Rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie w 2025 roku Stypendiów artystycznych Miasta Łodzi, w… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Kontakt