Radni wypowiedzieli się w sprawie strajku w MPK

- Gdy miliony Polaków szykują się do walki z potencjalną epidemią i ludzie boją się o zdrowie swoje i swoich najbliższych, forsowanie przez związki zawodowe MPK strajku jest skrajnie nieodpowiedzialne – powiedziała Antonina Majchrzak, przewodnicząca Komisji Ochrony Środowiska.

3 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

- W najbliższym czasie będziemy musieli zabezpieczyć środki transportowe. Wojewoda poprosił o zarezerwowanie kilkunastu autobusów do przewozu osób chorych i transportu pacjentów między szpitalami. W obecnej, napiętej sytuacji organizowanie strajku przez MPK jest bardzo złą decyzją – uznała przewodnicząca Antonina Majchrzak.

- Dzisiaj rano łódzkie dzieci musiały dojechać do szkół bardzo zatłoczonymi autobusami i tramwajami – powiedziała Emilia Susniło-Gruszka, radna Klubu Radnych KO.

- Na ulice wyjechał jedynie co trzeci pojazd. Naprawdę nie chodzi o wygodę, tylko o bezpieczeństwo, które powinno być dla wszystkich priorytetem. W bardzo zatłoczonych środkach komunikacji miejskiej łatwiej jest zarazić się wirusami i bakteriami. Apelujemy do kierowców autobusów i motorniczych, aby nie ryzykowali zdrowia łodzian. Miasto dokłada wszelkich starań, aby pojazdy MPK były bezpieczne. Od dwóch tygodni około 900 środków transportu jest codziennie dezynfekowanych – dodała radna Emilia Susniło-Gruszka.

- Wielokrotnie na Komisjach Transportu i Ruchu Drogowego Rady Miejskiej rozmawialiśmy o sytuacji w łódzkim MPK – poinformował Tomasz Kacprzak, przewodniczący Komisji Ładu Społeczno-Prawnego.

- Obecnie istnieje zagrożenie zarażenia koronawirusem i wirusem grypy. W województwie łódzkim na powikłania pogrypowe zmarła uczennica piątej klasy. Podejmowanie akcji strajkowej przez MPK w aktualnej sytuacji jest bardzo nieodpowiedzialne. Żałuję, że Komisja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność MPK Łódź nie wstrzymała się z protestem. Rozumiem, że kierowcy walczą o podwyżki, ale nie powinni w taki sposób. Dzisiaj rano autobusy były bardzo zatłoczone. Teraz trwa kapania wyborcza, w tym okresie związki zawodowe powinny pohamować strajk. Lepiej usiąść przy stole i porozmawiać, niż na polityczne zamówienie organizować akcje protestacyjne. Łodzianie nie mogą być zakładnikami żadnego sporu. Takie zachowanie jest zupełnie niepotrzebne. Zarząd MPK zaproponował konkretną podwyżkę, która została odrzucona. Związki zawodowe MPK prowadzą bardzo nieodpowiedzialną politykę. Apelujemy do związkowców o opamiętanie się – dodał przewodniczący Tomasz Kacprzak.

Polecane aktualności

„Łódź poprzez wieki. Historia miasta”. Premiera IV tomu monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BRP

W piątek, 19 lipca w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi odbyła się oficjalna premiera tomu IV… więcej

Pamięci lotnika-bohatera. 84. rocznica bitwy o Anglię.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

10 lipca 1940 r. rozpoczęła się trwająca kilka miesięcy bitwa o Anglię. W Łodzi upamiętniono… więcej

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

Kontakt