Radny Marcin Hencz zaapelował do prezydenta Zgierza o poszukanie wkładu własnego na remont torowiska i trakcji tramwajowej

- Każdy łodzianin doświadcza codziennie strasznych korków – powiedział Marcin Hencz, radny Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej.

- Około 60 tys. samochodów na łódzkich ulicach należy do mieszkańców miast ościennych, którzy dojeżdżają do pracy. Nasi sąsiedzi przyczyniają się do trudnej sytuacji na drogach w Łodzi. Tak duża liczba pojazdów mogłaby zostać ograniczona, gdyby prawidłowo funkcjonował transport publiczny. Pabianice i Konstantynów Łódzki podejmują działania, aby prężnie wyremontować torowisko. Niestety Zgierz wykazuje pewne zaległości w tej sprawie. Istnieje nawet zagrożenie, że środki przyznane z dotacji na ten cel mogą zniknąć – dodał radny Marcin Hencz.

 

- Zgierzanie bardzo często przyjeżdżają do Łodzi – podkreślił Łukasz Wróblewski, radny Zgierza.

- Faktycznie połączenia komunikacyjne między tymi dwoma miastami są ułomne. Jest uruchomione połączenie autobusowe. Jednakże autobus rzeczywiście bardzo często utyka w korkach. Radni opozycyjni w Zgierzu mocno naciskają na realizację projektu tramwajowego na linii Łódź-Zgierz. Taki przetarg jest rozpisany. Mam nadzieję, że będzie zakończony sukcesem. Czas na jego realizację jest bardzo ograniczony. Za około 2 tygodnie powinno nastąpić rozstrzygnięcie przetargu – poinformował radny Łukasz Wróblewski.

 

- To, co zostało zrobione w Łodzi przez dwa miesiące, Zgierz w ciągu dwóch lat nie wykonał – powiedział Marcin Hencz, radny Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej.

- Nie wiadomo, czy wykona. My trzymamy kciuki. Zakres inwestycji Zgierza dotyczy tylko jednej z dwóch nitek. Nie wiadomo też, co stanie się z drugim połączeniem, idącym w stronę Ozorkowa. Apelujemy do prezydenta Zgierza, aby podjął walkę o tramwaj, ponieważ jest to bardzo ważne dla naszej aglomeracji – dodał radny Marcin Hencz.

Polecane aktualności

Szpital im. Rydygiera przechodzi pod opiekę Uniwersytetu Medycznego

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Szpital położniczy im. Rydygiera wejdzie na wyższy poziom medyczny. Placówka trafi pod opiekę... więcej

Rok Jana Kowalewskiego w Łodzi

Anna Kotecka / BKSiDŁ

Piknik patriotyczny, konferencja popularno-naukowa, wycieczki trambusem, a nawet pokój zagadek i... więcej

Piotrkowska 142 - wizualizacja

Łódź rewitalizuje. Trwa remont zabytkowej kamienicy przy OFFie.

Małgorzata Loeffler / ZIM

Eklektyczna, dwupiętrowa kamienica przy ulicy Piotrkowskiej 142 przechodzi gruntowny remont.... więcej

Zdjęcie z zasobów Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, udostępnione za zgodą muzeum  -  Bartosz Kudaj

Zbrodnia, której nie zapomnimy. Zapraszamy na obchody 75. rocznicy spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi.

Katarzyna Zielińska / BKSiDŁ

Mieszkańcy Łodzi co roku upamiętnią ofiary zbrodni, która miała miejsce w 1945 r. w Więzieniu... więcej

Łódź Buduje w 2020 r. -  fot. mat. Archiwum UMŁ

Łódź Buduje w 2020 r.

Tomasz Andrzejewski / ZIM

45 ulic i 40 nowych chodników, przebudowa torowisk i nowe drogi rowerowe. Tak zmieni się nasze... więcej

Kontakt