Rozbudowa Stadionu Miejskiego przy al. Unii 2

Dokładnie 5 czerwca 2022 roku, czyli trzy lata od podpisania umowy z firmą MIRBUD S.A, Stadion Miejski przy al. Unii Lubelskiej 2 powinien być w pełni gotowy. Dziś poznaliśmy szczegółowy harmonogram prac jakie zostaną wykonane na obiekcie jeszcze w tym roku.

3 zdjęcia
łks łódź
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

- Prace są i będą podzielone na pewnego rodzaju etapy. Pierwszą kwestią jest sformułowanie i stworzenie prac projektowych, które będą podążały za koncepcją – ten etap już się rozpoczął. Drugi proces będzie przebiegał równolegle z pierwszym. Na przełomie sierpnia i września wykonawca przygotuje i zabezpieczy przyszły plac budowy na stadionie, tak aby już we wrześniu rozpocząć pierwsze prace ziemne, związane z budową fundamentów, których wykonanie może zakończy się jeszcze w tym roku. – powiedział Paweł Bliźniuk, członek komitetu sterującego ds. rozbudowy stadionu ŁKS.

Dodał również, że zgodnie z umową wykonawca po upływie czterech miesięcy od podpisania umowy będzie musiał przekazać zamawiającemu koncepcję na cały obiekt, a po czternastu miesiącach już dokumenty związane z projektami, a także pozwolenia na budowę.

- Wykonawca rozpoczął projektowanie, przygotowuje koncepcję, jesteśmy z nim w stałym kontakcie. Po otrzymaniu koncepcji będziemy wspólnie pracować nad szczegółowym harmonogramem, a gdy tylko on powstanie, przedstawimy go do wiadomości publicznej. Na przełomie sierpnia i września spodziewamy się tutaj "miasteczka" budowlanego, po czym firma przystąpi do przebudowy gazociągu, a jesienią zobaczymy już pierwsze prace fundamentowe, związane z budową dwóch trybun. Firma MIRBUD S.A ma zapewnione środki finansowe na cały zakres prac w tym roku, dlatego inwestycje w 2019 roku są niezagrożone – przekazała Agnieszka Kowalewska – Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich UMŁ.

- Cieszę się bardzo, że budowa Stadionu Miejskiego w końcu ruszy. Co ważne "miasteczko" budowlane powstanie po 25 sierpnia, czyli po meczu ligowym z Legią Warszawa , gdzie będziemy mieć okres czterech tygodni na to, żeby dostosować obiekt do wszystkich wymogów i 21 września rozegrać kolejne mecze ekstraklasy już z nową infrastrukturą – zakończył Dariusz Lis, dyrektor sportowy ŁKS Łódź.

Inwestycja swoim zakresem obejmować będzie budowę zadaszonych trybun od strony wschodniej i południowej, a także zaprojektowanie i budowę zadaszonej trybuny od strony północnej (o konstrukcji i technologii wykonania analogicznej jak istniejącej trybuny zachodniej) wraz z zagospodarowaniem terenu, pełną infrastrukturą techniczną i wyposażeniem.

Powierzchnie użytkowe w trybunach:

  • w trybunie południowej będą znajdować się powierzchnie przeznaczone pod muzeum (150-200 m2), biura (550-600 m2) oraz restauracje (400 m2),
  • na parterze trybuny wschodniej przestrzeń przeznaczona do przyszłej adaptacji o powierzchni ok. 2,6 tys. m2,
  • w budynku biurowym trybuny północnej na trzech kondygnacjach będą znajdować się przestrzenie biurowe open space o łącznej powierzchni około 3,1 tys. m2.

PARAMETRY STADIONU:

powierzchnia zabudowy (stadion z boiskiem):

ok. 24,5 tys. m2

powierzchnia zabudowy trybun (bez boiska)

ok. 14,45 tys. m2

w tym istniejąca trybuna zachodnia:  

ok.   5,6 tys. m2

liczba kondygnacji - część sportowa:

2

liczba kondygnacji - część biurowa trybuny północnej:

4

wymiary boiska:

105 m x 68 m

pojemność stadionu po rozbudowie:

min. 18  tysięcy miejsc

Polecane aktualności

Młodzież Obywatelska – projekt na rzecz aktywizacji młodych mieszkańców Łodzi

Olha Skvyrska

Instytut Nowych Technologii realizuje od lat projekty, które mają na celu promowanie innowacji w… więcej

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zagładzie Romów i Sinti. Pamiętamy o tragicznym losie tych narodów w okresie II wojny światowej

Tomasz Walczak / BRP

2 sierpnia to wyjątkowa i tragiczna data dla Romów i Sinti. Właśnie tego dnia, dokładnie 80 lat… więcej

W rocznicę Marszu Głodowego Kobiet - największego protestu w Polsce po Sierpniu 1980 roku

Tomasz Walczak / BRP

W 43. rocznicę Marszu Głodowego, który odbył się 30 lipca 1981 roku wiceprezydent Łodzi Adam… więcej

Historycznie na nowym Starym Rynku. 601. rocznica nadania Łodzi praw miejskich.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

Łódź oficjalnie ukończyła 601. Po latach przerwy spowodowanej remontem obchody rocznicy lokacji… więcej

„Łódź poprzez wieki. Historia miasta”. Premiera IV tomu monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BRP

W piątek, 19 lipca w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi odbyła się oficjalna premiera tomu IV… więcej

Kontakt