Rozpoczynamy drugi etap remontu famuły przy ul. Ogrodowej 24

Łódzka Spółka Infrastrukturalna ogłosiła przetarg na modernizację zabytkowego domu robotniczego Izraela Poznańskiego przy ul. Ogrodowej 24. To początek drugiego etapu inwestycji.

fot. Stefan Brajter / UMŁ
Rozpoczynamy drugi etap remontu famuły przy ul. Ogrodowej 24
5 zdjęć
fot. Stefan Brajter / UMŁ
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Remont famuły przy ul. Ogrodowej 24 rozpoczęty został w ramach programu "Mia100 Kamienic". Obecnie za modernizację oraz późniejszą eksploatację odpowiada Łódzka Spółka Infrastrukturalna, która ogłosiła przetarg unijny na realizację inwestycji. Potencjalni wykonawcy i podmioty zainteresowane rozbudową mogą zgłaszać swoje oferty od 3 lipca do 9 sierpnia br. Wartość inwestycji to 42 mln zł brutto. To kwota wynikająca z programu funkcjonalno-użytkowego, który został przygotowany pod tę inwestycję. Będzie ona realizowana w systemie "zaprojektuj i wybuduj".

- To prestiżowa lokalizacja, naprzeciw hotelu Andel’s i Manufaktury. W pobliżu już powstają biurowce i kolejne obiekty hotelowe, a w przyszłości będzie stacja kolei podziemnej. Wierzymy, że to miejsce stanie się wizytówką naszego miasta - mówi Paweł Bliźniuk, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi, tłumacząc: - Obiekt przeznaczony zostanie w stu procentach na lokale usługowe. Ze względu na położenie, zainteresowanie rynku oraz zmieniającą się sytuację ekonomiczno-społeczną w Łodzi, zdecydowaliśmy, że to jest najbardziej optymalny wariant. Potwierdziły to analizy techniczno- ekonomiczne przeprowadzone przez spółkę.

W ramach inwestycji lokale mieszkalne przekwalifikowane zostaną na lokale wyłącznie usługowe, odnowiona będzie także elewacja oraz przestrzeń wokół budynku. Jedna ze znajdujących się tam komórek przekształcona zostanie w garaż dla samochodów osobowych w układzie piętrowym, druga będzie rozebrana. Pojawią się nowe nasadzenia, drzewa, zieleńce oraz system zagospodarowania wody deszczowej. Robotnicy wyremontują także znajdujące się tam ogrodzenie i bramy wejściowe.

Prace remontowe potrwają 20 miesięcy od momentu podpisania umowy z wykonawcą. Według planów będzie to listopad 2018 r. Inwestycja ma być zakończona w 2021 r. Wszystkie roboty prowadzone są we współpracy z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

Młodzież Obywatelska – projekt na rzecz aktywizacji młodych mieszkańców Łodzi

Olha Skvyrska

Instytut Nowych Technologii realizuje od lat projekty, które mają na celu promowanie innowacji w… więcej

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zagładzie Romów i Sinti. Pamiętamy o tragicznym losie tych narodów w okresie II wojny światowej

Tomasz Walczak / BRP

2 sierpnia to wyjątkowa i tragiczna data dla Romów i Sinti. Właśnie tego dnia, dokładnie 80 lat… więcej

W rocznicę Marszu Głodowego Kobiet - największego protestu w Polsce po Sierpniu 1980 roku

Tomasz Walczak / BRP

W 43. rocznicę Marszu Głodowego, który odbył się 30 lipca 1981 roku wiceprezydent Łodzi Adam… więcej

Historycznie na nowym Starym Rynku. 601. rocznica nadania Łodzi praw miejskich.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

Łódź oficjalnie ukończyła 601. Po latach przerwy spowodowanej remontem obchody rocznicy lokacji… więcej

„Łódź poprzez wieki. Historia miasta”. Premiera IV tomu monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BRP

W piątek, 19 lipca w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi odbyła się oficjalna premiera tomu IV… więcej

Kontakt