Ruch na Julianowie będzie uspokojony

Realizacja projektu uspokojenie ruchu na Julianowie w 2021 roku.

- Po spotkaniach mieszkańców osiedla Julianów z Panią Prezydent Hanną Zdanowską w 2018 roku, Zarząd Dróg i Transportu we współpracy z Politechniką Krakowską wykonał opracowanie koncepcyjne dla uspokojenia ruchu i poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym na Julianowie – poinformowała Monika Malinowska-Olszowy, radna Rady Miejskiej.

- Pragniemy także dostosować lokalny układ dróg do aktualnych potrzeb mieszkańców na obszarze osiedla Julianów. Koncepcja uspokojenia ruchu powstała w oparciu o problemy analizowane podczas inwentaryzacji terenu, konsultacji społecznych i na podstawie badań natężeń ruchu na wlotach do osiedla.

Projekt uspokojenie ruchu na Julianowie został wpisany do budżetu miasta na rok 2021.  Zarezerwowano na niego 450 tys. zł. Tego przedsięwzięcia nie byłoby, gdyby nie grupa wspaniałych mieszkańców tego osiedla. Politechnika Krakowska przygotowała różne warianty dotyczące uspokojenia ruchu – dodała radna Monika Malinowska-Olszowy.

 

- Rolą radnych Rady Miejskiej jest słuchanie mieszkańców i dostrzeganie ich potrzeb – powiedział Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej.

- Często są to sprawy błahe z punktu widzenia miasta, ale równocześnie kluczowe dla mieszkańców, ponieważ podnoszą ich jakość życia na danym osiedlu i zwiększają identyfikację z daną społecznością lokalną.

Stworzono dwie podstawowe koncepcje (warianty: W2 i W3), a także wariant W1, będący wariantem powstałym na bazie uwag, które mieszkańcy zgłosili podczas konsultacji społecznych. Wariant W1 zakłada uspokojenie ruchu poprzez zredukowanie prędkości poruszających się pojazdów. Zaproponowano wprowadzenie strefy Tempo 30 na całym obszarze oraz skrzyżowania równorzędne – dodał przewodniczący Marcin Gołaszewski.

 

- Wariant W2 skupia się na ograniczeniu ruchu tranzytowego oraz zmniejszeniu prędkości przy szkołach, przedszkolu oraz szpitalu – powiedział Michał Olejniczak, radny Rady Miejskiej.

- Głównym zastosowanym narzędziem jest przerwanie tras ruchu tranzytowego oraz wprowadzenie ulic jednokierunkowych. Idea wariantu W3 polega na wprowadzeniu infrastrukturalnych urządzeń uspokojenia ruchu, w celu fizycznego uniemożliwienia szybkiej jazdy – dodał radny Michał Olejniczak.

 

- Cieszymy się, że nasze marzenie o uspokojeniu ruchu na osiedlu wreszcie się spełni – podsumował przedstawiciel Społecznego Komitetu Ochrony Julianowa.  

Polecane aktualności

Komendant Straży Miejskiej w Łodzi - Zbigniew Kuleta

Oświadczenie komendanta Straży Miejskiej

Zbigniew Kuleta, komendant Straży Miejskiej wydał oświadczenie po weekendowej interwencji... więcej

???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

Miasto Łódź buduje stadion ŁKS

Małgorzata Loeffler / ZIM

Pandemia koronawirusa nie spowalnia prac na budowie stadionu ŁKS przy al. Unii Lubelskiej 2. Już... więcej

Rusza telefon wsparcia dla dzieci i młodzieży

Jolanta Baranowska / UMŁ

Uruchamiamy dziś telefon wsparcia dla dzieci i młodzieży. Na numer (42) 638 47 77 można dzwonić od... więcej

 -  fot. license CC0

Raport COVID w Łodzi (26.10)

BRP

Informacje nt. przypadków zakażeń stwierdzonych w miejskich jednostkach zdrowia, opieki społecznej i... więcej

Ulica Wyścigowa już gotowa -  fot. Radosław Jóźwiak / UML

Ulica Wyścigowa już gotowa

Tomasz Walczak / BRzP

Zakończyła się przebudowa ulicy Wyścigowej, która znajduje się na Rudzie Pabianickiej. Inwestycja... więcej

Kontakt