Rusza Kompleksowe Centrum Poradnicze Fundacji Avalon

W odpowiedzi na oczekiwania i potrzeby osób z niepełnosprawnościami, Fundacja Avalon otworzyła Kompleksowe Centrum Poradnicze, w którym będzie można otrzymać informacje niezbędne do rozwiązania problemów, z którymi na co dzień spotykają się osoby z niepełnosprawnościami oraz ich bliscy. W ramach Centrum są oferowane bezpłatne konsultacje z psychologiem, seksuologiem, adwokatem oraz specjalistą ds. niepełnosprawności. Z porad specjalistów będą mogły skorzystać osoby z całej Polski.

 -  fot. Fundacja Avalon

- Osoby z niepełnosprawnościami, a często także członkowie ich rodzin, zgłaszają się do naszej Fundacji szukając wsparcia w rozwiązaniu wielu problemów, z którymi się spotykają - mówi Krzysztof Dobies, dyrektor generalny Fundacji Avalon. - Bardzo często barierą jest brak wiedzy lub niemożliwość skorzystania z pomocy specjalisty. To efekt systemowego wykluczenia, a czasem wręcz dyskryminacji osób z niepełnosprawnościami. Dlatego jesteśmy dumni z nowego projektu, który zaspokoi palące potrzeby w zakresie konsultacji prawniczych, psychologicznych czy seksuologicznych. Powołaliśmy zespół specjalistów, którzy będą starali się odpowiedzieć na pytania, pomóc, doradzić, wesprzeć. Zapraszamy osoby potrzebujące z całej Polski.

Porady dla osób z całej Polski

Projekt skierowany jest do osób z niepełnosprawnościami oraz ich bliskich i opiekunów. Konsultacje ze specjalistami są nieodpłatne. Będą prowadzone również zdalnie, dlatego można wziąć w nich udział bez potrzeby wizyty w fundacji. Projekt jest skierowany zarówno do podopiecznych Fundacji Avalon, jak i osób spoza organizacji.

- Centrum porad nazwaliśmy kompleksowym, bo właśnie tu osoby z niepełnosprawnościami i ich bliscy otrzymają wsparcie w rozwiązaniu wielu problemów, z którymi na co dzień się spotykają, w najróżniejszych sferach życia - mówi Krzysztof Dobies, dyrektor generalny Fundacji Avalon. - Nasi specjaliści udzielą porad w zakresie przysługujących uprawnień, pomocy finansowej, sprzętu rehabilitacyjnego, dostępu do usług, ale także radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami.

Jak zgłosić się do projektu?

Zgłoszenie do projektu jest wyjątkowo proste. Wystarczy zapoznać się z godzinami dyżurów wybranego specjalisty, a następnie zadzwonić do niego i umówić termin konsultacji. Oto członkowie zespołu ekspertów tworzących Kompleksowe Centrum Poradnicze Avalon:

  • Agnieszka Harasim jest specjalistką do spraw doradztwa osób z niepełnosprawnością i ich rodzin. Świadczyć będzie porady z zakresu przysługujących uprawnień, dostępnych usług, sprzętu rehabilitacyjnego i pomocy technicznej. Udzieli informacji na temat aktywności sportowej, warsztatów, szkoleń.
  • Jakub Rafalski jest specjalistą w zakresie psychologii i psychoterapii. Będzie udzielał wsparcia w procesie radzenia sobie z trudnościami. Pomoże przełamach poczucie bezsilności i bezradności oraz budowania pewności siebie i motywowania do aktywności i samodzielności.
  • Barbara Płaczek jest seksuolożką i edukatorką seksualną. Spotkania ze specjalistką będą miały na celu zwiększenie samodzielności w podejmowaniu decyzji związanych z założeniem rodziny.
  • Anna Mikołajczyk jest adwokatem z wieloletnim doświadczeniem. U Anny można uzyskać doradztwo i wsparcie w przygotowaniu dokumentacji prawnej. Dodatkowo specjalistka udzieli informacji dotyczących form pomocy finansowej, uprawnień i możliwości pracownika z niepełnosprawnością.

 

Projekt ma zasięg ogólnopolski i będzie trwał do marca 2024 roku. Do projektu mogą dołączyć osoby z całej Polski. Więcej informacji i dane kontaktowe do specjalistów można znaleźć na stronie www.fundacjaavalon.pl.

Polecane aktualności

Iwona Iwanicka, zastępca dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych prezentuje certyfikat Zdrowego Miasta WHO -  fot. UMŁ

Łódź jako jedyne w Polsce z tytułem Zdrowego Miasta WHO

Jolanta Baranowska / BRP

Łódź, jako jedyne miasto w Polsce otrzymało tytuł Zdrowego Miasta. Certyfikat przyznaje Światowa... więcej

Łukasz Goss - dyrektor Biura Promocji I Nowych Mediów UMŁ, Edyta Dobrowolska - dyrektor Urzędu Stanu Cywilnego oraz Laura Rybczyńska - Specjalista ds. Promocji Produktu Karty Łodzianina -  fot. UMŁ

Wzbogacamy wyprawkę dla nowonarodzonych łodzian i łodzianek o kolejne elementy

BRP

Od wielu lat, rodzice, którzy rejestrują swoje dzieci w Urzędzie Stanu Cywilnego otrzymują od Miasta... więcej

Dziś absolwenci klas 8 poznali wyniki rekrutacji do szkół średnich.

Pierwszy etap rekrutacji do szkół średnich zakończony

Monika Pawlak / UMŁ

Absolwenci klas 8 poznali wyniki rekrutacji do szkół średnich. więcej

TME Polówka

Kultura "na gorąco" w drugiej połowie wakacji w Łodzi

Sławomir Macias / Wydział Kultury

Wydarzenia kulturalne podążając za łodzianami, pojawiają się w zielonych enklawach miasta. Koncerty,... więcej

Zielony Plac Wolności

Zielony Plac Wolności

Małgorzata Loeffler / ZIM

Zasadzimy na nim 64 klony i grusze oraz 4 tysiące krzewów i bylin – hortensji, irg i wierzb... więcej

Kontakt