Ruszyła budowa bloku przy ul. Nawrot 98

Ruszyła budowa bloku przy ul. Nawrot 98, w którym powstanie 35 nowoczesnych mieszkań dla łodzian. 17 z nich zostanie wynajęte jako lokale z czynszem komunalnym. Miasto wraz z Widzewskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego jest w trakcie inwestycji, w których finalnie będzie ponad 300 mieszkań.

Ruszyła budowa bloku przy ul. Nawrot 98
Przy ul. Nawrot 98 miasto wraz z WTBS buduje nowy blok, w którym przyszli najemcy znajdą 35 nowych mieszkań - w tym 17, które wynajmiemy na takich samych zasadach jak wszystkie inne lokale komunalne, z takim samym czynszem.

- Przy ul. Nawrot 98 miasto wraz z WTBS buduje nowy blok, w którym przyszli najemcy znajdą 35 nowych mieszkań - w tym 17, które wynajmiemy na takich samych zasadach jak wszystkie inne lokale komunalne, z takim samym czynszem. Gdzie nowi mieszkańcy dostaną też 24 miejsca garażowe, a tzw. zielony dach uatrakcyjni miejsce. Podkreślę, że w budowie nowych mieszkań jesteśmy konsekwentni. WTBS finalizuje właśnie budowę bloku z 49 mieszkaniami (w tym 24 pod lokale komunalne) na Wysokiej 30. Termin zakończenia inwestycji jest tam przewidziany na listopad tego roku. Rusza budowa na Nawrot 98. A WTBS już szykuje się do rozpoczęcia inwestycji przy ul. Przędzalnianej 101/103, gdzie finalnie znajdziemy 36 mieszkań. Jest już prawomocne pozwolenia na budowę, jest dokumentacja projektowa. Jeśli przetarg na wyłonienie wykonawcy pójdzie równie sprawnie to jeszcze w grudniu koparkę rozpoczynającą inwestycję zobaczymy przy ul. Przędzalnianej. A potem na Skierniewickiej 8/10, Oblęgorskiej przy Widok czy przy ul. Lubelskiej. Dodam, że nie sztuka jest wydać pieniądze z miejskiego budżetu. A koszt tej inwestycji przy Nawrot szacowany jest na ok. 11 mln zł. Dlatego już teraz finalizujemy wniosek do Banku Gospodarstwa Krajowego o dofinansowanie budowy na ok. 4,6 mln zł - mówi Joanna Skrzydlewska, wiceprezydent Łodzi.

Przy ul. Nawrot przyszli mieszkańcy znajdą 14 "kawalerek", 19 mieszkań dwupokojowych oraz dwa trzypokojowe. W nowym budynku do dyspozycji najemców będzie też parking na 24 miejsca. Nad garażem zaplanowano zaś zielony dach.

- I nowość, ale też standard, który chcemy wprowadzić na wszystkich planowanych inwestycjach mieszkaniowych. Powstanie tu podziemny zbiornik, który będzie gromadził wody opadowe. Będzie on magazynował wodę chociażby po większych deszczach. W tym roku chcielibyśmy mieć cztery inwestycje w różnych fazach budowlanych: finalizowaną Wysoką 30, Nawrot 98 i Przędzalnianą 101/103 w budowie oraz Skierniewicką 8/10 w projektowaniu - dodaje Radosław Stępień, prezes WTBS.

Polecane aktualności

31. Ogólnopolska Konferencja Filmoznawcza – stacjonarnie w Łodzi i online

Wydział Kultury

„Animacja – sztuka nie tylko dla najmłodszych widzów. Filmy animowane w praktyce szkolnej”.... więcej

Od 16-12-2021 r. przeniesienie Punktów Obsługi Świadczeniobiorców

Od dnia 16-12-2021 r. Punkty Obsługi Świadczeniobiorców mieszczące się przy: Politechniki 32, Piłs... więcej

Łódź edu kul | Dosłyszeć teatr

Wydział Kultury

W czwartek, 21 października rusza niezwykły projekt edukacyjny pt. „Dosłyszeć teatr”. Będzie to cykl... więcej

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci pomordowanych na Brusie. Łódź składa hołd ofiarom egzekucji dokonanych w okresie okupacji niemieckiej i czasach stalinowskich

Tomasz Walczak / BRP

Przed obeliskiem upamiętniającym Polaków pomordowanych na terenie dawnego poligonu na Brusie złożono... więcej

Łódź edu kul | druga edycja wsparcia tutorskiego dla liderów edukacji kulturalnej

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Kultura stanowi kluczową oś w budowie wspólnoty i kapitału społecznego, wpływa na jakość relacji i... więcej

Kontakt