Rząd zawodzi, czyli puste obietnice premiera

- Wczorajsza wizyta premiera Mateusza Morawieckiego to kpina z łodzian – powiedział Marcin Gołaszewski, przewodniczący Rady Miejskiej.

- Rząd Prawa i Sprawiedliwości nie ma Łodzi nic do zaoferowania.  Wczorajsze obietnice to żart z mieszkańców naszego miasta. Premier zrobił sobie kilka zdjęć na tle przedsięwzięć, które są w realizacji i rozpoczęły się lata temu.  Po czym powiedział, że podarowuje te inwestycje Łodzi.

Tunel średnicowy jest konsekwencją realizacji dworca Łódź-Fabryczna i powstanie kolejnej stacji nie jest niczym nadzwyczajnym.

Węzeł na obwodnicy to konieczność, ponieważ droga ekspresowa bez zjazdów nie ma żadnego sensu.  Co więcej Mateusz Morawiecki obiecał budowę węzła, z której budowy rząd PiS sam się wcześniej wycofał.  

Kilka miesięcy temu wysłałem do premiera, posłów i senatorów dwa projekty ustaw kluczowe dla naszego miasta. Pierwszym był projekt ustawy rewitalizacyjnej, który mógłby przyczynić się do remontów kamienic. Reakcji ze strony rządu nie było żadnej. Drugim był projekt ustawy metropolitarnej, na który odpowiedzieli jedynie parlamentarzyści opozycyjni, PiS niestety nie zareagował.

Prezydent Andrzej Duda i przedstawiciele PiS-u bardzo rzadko przyjeżdżali do Łodzi – dodał przewodniczący Marcin Gołaszewski.

 

- Prawo i Sprawiedliwość nie kocha Łodzi – powiedział poseł Tomasz Trela.

- Wczoraj nie padły żadne deklaracje, na które teraz czekamy. Nie mamy żadnego wsparcia w sprawie organizacji EXPO, rząd w ogóle nie pomaga, Łódź wywalczyła organizacje jednej z największych światowych imprez, a rząd nic nie robi. Nie powiedziano nic na temat miejsc pracy. Nie padła żadna deklaracja w sprawie funduszu remontu łódzkich kamienic. Specjalna ustawa leży w Sejmie, kamienice w Łodzi czekają na remont, politycy PiS i rząd nic nie robią.

Wczoraj premier częściej wymieniał nazwisko Duda niż nazwę miasta, do którego przyjechał. Prezydent z kolej w poprzedniej kampanii wyborczej mówił, że do Łodzi przyjdzie duży przemysł, a nawet palcem w tej sprawie nie kiwnął.

Co z Caracalami, które miały być montowane w naszym mieście? Dzięki temu przedsięwzięciu powstałoby wiele nowych miejsc pracy.

Nie padła żadna deklaracja w sprawie ustawy o metropolii. Łódź potrzebuje specjalnych przepisów które pozwolą nam się szybciej rozwijać i integrować miasta naszego regionu. PiS nic z tym nie zrobił.  

Wczoraj premier powinien zająć się konkretami, a nie tandetną propagandą.

Obecny sukces Łodzi to efekt samorządu tego miasta, determinacji pani prezydent oraz Rady Miejskiej – dodał poseł Tomasz Trela.

 

- To haniebne, że prezydent nie miał czasu spotkać się z łodzianami – powiedziała Agnieszka Wieteska, radna Rady Miejskiej.

- Łodzianie zamiast kolejnych pustych obietnic czekają na zwrot tego, co PiS im zabrał:  fabryki helikopterów, dzięki której mogliśmy stać się jednym z najbardziej zaawansowacnych technologiczne regionów w Europie. Umowa była podpisana, łódzcy inżynierowie mieli szanse budować i konstruować najnowocześniejsze helikoptery na świecie. To były miliardy euro i tysiące miejsc pracy.

Obietnice PiS-u są czystą obłudą i drwiną z łodzian – dodała radna Agnieszka Wieteska.

 

- Na chwilę przed wyborami premier przyjechał do Łodzi i sporo uwagi poświęcił prezydentowi – powiedział poseł Krzysztof Piątkowski.

- Łódź miała szansę stać się chińskim oknem na Europę. Jednym z większych portów przeładunkowych pociągów z Chin z towarami  dla całej Europy Środkowej. Rząd PiS tę szansę nam odebrał i zablokował sprzedaż terenów byłej jednostki wojskowej w Łodzi, gdzie mogły powstać setki firm, tysiące miejsc pracy. Jest to poważne zaniedbanie tego rządu. Żadna obietnica PiS-u się nie ziściła – dodał poseł Krzysztof Piątkowski.

 

 

 

Polecane aktualności

 -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

TUVIM – najpiękniejsza łódzka biblioteka

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

W centrum Łodzi przy ul. Tuwima 46 powstała supernowoczesna biblioteka miejska z zielonym patio i... więcej

Katarzyna Dyzio, z-ca dyr. Biura do Spraw Partycypacji Społecznej UMŁ i Damian Raczkowski – przewodniczący komisji ds. budżetu obywatelskiego -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Ostatni weekend na składanie projektów w budżecie obywatelskim

Agnieszka Rutkowska / BRP

Już tylko do poniedziałku można składać projekty w tegorocznej edycji Łódzkiego Budżetu... więcej

Pożyczki dla przedsiębiorców umorzone z urzędu. Na jakich warunkach można skorzystać ze wsparcia?

Anna Janocha / BKSiDŁ

Mikroprzedsiębiorcy mają powody do zadowolenia. Udało się zlikwidować biurokratyczne formalności.... więcej

Wybory prezydenckie w Łodzi. Ważne informacje dla wyborców przed II turą głosowania

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Zbliża się druga tura wyborów prezydenta RP, która odbędzie się w niedzielę 12 lipca, w godz. 7.00 –... więcej

Piotrkowska Otwarta – z kulturą w podwórkach

Daria Głowacka / ŁCW

Po wymagającym czasie epidemii, Łódzkie Centrum Wydarzeń wraca z organizacją imprez na żywo. Pod... więcej

Kontakt