Siatkarskie Mistrzostwa Świata w Polsce! Łódź jedną z aren turnieju!

W czwartek (17 marca) Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) ogłosiła, które miasta będą gospodarzami Mistrzostw Świata w piłce siatkowej kobiet. Jednym z nich jest Łódź! Najlepsze zawodniczki globu będą rozgrywały swoje mecze w Sport Arenie oraz Atlas Arenie. Turniej rozpocznie się 23 września i potrwa do 15 października.

Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet -  fot. Radosław Jóźwiak
Mecze siatkarskich Mistrzostw Świata kobiet będą rozgrywane również w Łodzi! , fot. Radosław Jóźwiak

To już dziewiętnasta edycja imprezy, która swoją historię rozpoczęła w roku 1952. Od tamtej pory pretendentki do miana najlepszej drużyny globu rywalizowały w jedenastu krajach. Teraz do tego grona dołączą dwa kolejne państwa - Polska i Niderlandy (Holandia). 

O tytuł najlepszej reprezentacji globu siatkarki będą rywalizować także w Łodzi, w Sport Arenie i Atlas Arenie. Ta druga zapisała się już złotymi zgłoskami w historii siatkarskich reprezentacji pań i panów. Mistrzostwa Europy kobiet z roku 2009 były pierwszą dużą imprezą rozgrywaną w tej hali. Polki wywalczyły na niej brązowy medal. Dekadę później Atlas Arena również gościła finalistki mistrzostw Starego Kontynentu, a w roku 2014 była świadkiem marszu polskich siatkarzy po tytuł najlepszej drużyny świata. Teraz będzie jedną z aren Volleyball World Championship Women FIVB Netherland Poland 2022.

Serbia broni tytułu

W mistrzostwach rywalizować będą reprezentantki pięciu kontynentalnych konfederacji siatkarskich. Łącznie do walki przystąpią 24 zespoły, które w pierwszej fazie turnieju będą podzielone na cztery sześciodrużynowe grupy. Do kolejnego etapu zakwalifikuje się szesnaście ekip. Znajdą się one w dwóch ośmiozespołowych grupach. Trzecia faza turnieju to z kolei dwie grupy po trzy zespoły. Później będą już półfinały i walka o miejsca medalowe. Tytułu bronić będzie Serbia.

Miasta gospodarze

Mecze mistrzostw zostaną rozegrane w sześciu miastach. W Holandii będą to: Apeldoorn, Arnhem i Rotterdam, a w Polsce: Łódź, Gdańsk oraz Gliwice. W pierwszej fazie mistrzostw w naszym kraju odbędą się mecze dwóch grup. Ta z Polkami walczyć będzie na Wybrzeżu, natomiast spotkania w grupie bez Polek rozgrywane będą w hali „Ziuny”. Druga faza turnieju zawita już do Atlas Areny i na tym etapie rywalizacji łódzcy kibice będą już mieli szansę obejrzeć w akcji biało-czerwoną drużynę prowadzoną przez Włocha Stefano Lavariniego. Zakładamy oczywiście, że nasza drużyna przebrnie przez pierwszą fazę rozgrywek. Trzeci etap turnieju i jeden z półfinałów odbędą się natomiast w Gliwicach.

Historia występów Polek

Reprezentacja Polski siatkarek do tej pory wystąpiła w dziesięciu finałowych turniejach MŚ. Trzy z nich kończyła na podium, zdobywając srebrny (1952) oraz dwa brązowe medale (1956 i 1962). Po raz ostatni o tytuł najlepszej drużyny świata Polki walczyły w roku 2010, zajmując ostatecznie dziewiąte miejsce. Jedną z kadrowiczek była wówczas aktualna libero ŁKS Commercecon Łódź Paulina Maj-Erwardt.      

Zobacz także

Polecane aktualności

Bohater po sąsiedzku. Odznaczenie Józefa Skrzyneckiego Honorowym Krzyżem Inki

Gabriel Peryt / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W ostatnią niedzielę towarzyszyliśmy Panu Józefowi Skrzyneckiemu podczas ceremonii wręczenia... więcej

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Kontakt