W minionych ośmiu edycjach blisko połowa stypendystów SAV z województwa łódzkiego trenowała pływanie. Na czele tej grupy był Filip Wypych – olimpijczyk ostatnich igrzysk w Rio de Janeiro, który był jednym z gości specjalnych czwartkowej gali. Drugą dyscypliną najczęściej uprawianą przez uczestników SAV było kolarstwo. W 9. edycji będzie podobnie. Pawlaczyk i Piechota to pływacy UKS 190, a Petri jest czołową zawodniczką sekcji kolarskiej KS Społem. Klub z ul. Północnej reprezentuje również łuczniczka Wyka.
- Cieszymy się, że już po raz 9. sportowcy z Łodzi i województwa łódzkiego mają szansę dołączyć do rodziny Sportowej Akademii Veolia. Beneficjenci poprzednich edycji udowodnili już wiele razy, że reprezentowany przez nich poziom jest niezwykle wysoki, biorąc udział, m.in. w Igrzyskach Olimpijskich. Liczymy na to, że kolejni kadrowicze pójdą w ich ślady i wykorzystają możliwości, które daje im Sportowa Akademia Veolia. Wiemy, że stawiają sobie bardzo ambitne cele i gwarantujemy, że cała lokalna społeczność mocno trzyma za nich kciuki – powiedział dyrektor ds. komunikacji firmy Veolia w Łodzi Robert Warchoł.
Podczas tegorocznej gali zaproszeni goście wzięli udział w cyklu spotkań warsztatowych z ekspertami ze świata sportu, m.in. z trenerem siatkarskich mistrzów świata 2014 Stéphanem Antigą. Uczestniczyli w nich młodzi sportowcy, ich rodzice a także przedstawiciele pięciu samorządów współpracujących z SAV. Łódzki magistrat reprezentował dyrektor Wydziału Sportu UMŁ Marek Kondraciuk – członek kapituły wybierającej kadrowiczów-stypendystów.
Sportowa Akademia Veolia to program stypendialno - szkoleniowy, kierowany do najbardziej uzdolnionych młodych sportowców. Na kadrowiczów SAV - taki tytuł uzyskają osoby, które pomyślnie przejdą rekrutację - oprócz rocznego stypendium czeka też atrakcyjna oferta szkoleń. Większość z nich będzie dostępna w formie on-line, żeby umożliwić uczestnikom zdobywanie wiedzy w czasie niekolidującym z kalendarzem startów i treningów.