- Zapraszamy dorosłych mieszkańców Łodzi z niepełnosprawnością intelektualną, zaburzeniami psychicznymi, osoby ze spektrum autyzmu a także ze sprzężonymi niepełnoprawnościami – mówi Ewa Nowaczyńska, prezes zarządu Stowarzyszenia POMOST.
Specjaliści zatrudnieni w Środowiskowym Domu Samopomocy pracują z podopiecznymi na zajęciach indywidualnych i grupowych, prowadzą treningi umiejętności polegające na nauce, rozwijaniu i podtrzymywaniu umiejętności, pozwalających na samodzielne funkcjonowanie w środowisku. Placówka oferuje terapię zajęciową, pomoc psychologiczną, terapię ruchową, usługi pielęgniarskie oraz fachową opiekę. Wszystkie zajęcia są dostosowane do indywidualnych potrzeb ich uczestników.
- Podopieczni będą mieli do dyspozycji szerszą gamę usług i co ważne w Środowiskowym Domu Samopomocy nie ma odpłatności, zapraszam, są jeszcze wolne miejsca – mówi Piotr Kowalski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi.
ŚDS mieści się w budynku przy ul. Ćwiklińskiej, położonym w spokojnej okolicy, otoczonym ogrodem. Placówka funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 – 17:00 i dysponuje jeszcze wolnymi miejscami. Szczegółowych informacji udziela kierownik ŚDS Agata Michalak-Jagiełło, nr tel. (42) 673 32 80.
Placówka przy ul. Ćwiklińskiej została powołana w 1991 r. roku jako Dzienny Ośrodek Adaptacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, od stycznia 2011 r. w wyniku zmian organizacyjnych stała się Domem Dziennego Pobytu dla Osób Niepełnosprawnych. W 2020 r., decyzją władz MOPS, do Domu dołączono grupę seniorów z pobliskiego Domu Dziennego Pobytu. Od września 2022 r., po przeprowadzeniu konkursu, prowadzenie Domu powierzono Stowarzyszeniu POMOST.