Stadion Króla gotowy do otwarcia

Na 22 kwietnia bieżącego roku zaplanowano otwarcie całego stadionu miejskiego im. Władysława Króla. Głównym punktem pełnej inauguracji obiektu przy al. Unii będzie mecz piłkarzy ŁKS z Chrobrym Głogów. Spotkanie 29. kolejki Fortuna 1. Ligi rozpocznie się o godz. 20.30, ale gospodarze zachęcają kibiców, by już kilka godzin wcześniej pojawili się na stadionie. Dlaczego? O tym mówili na dzisiejszej konferencji, w której udział wzięła również prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

3 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (3)

- Trzeba spełniać swoje obietnice. Przynajmniej część z państwa pamięta, jak dwanaście lat temu wyglądała w Łodzi infrastruktura sportowa. Teraz dopinamy ostatni tej wielkości obiekt w mieście, bo nie planujemy już kolejnych stadionów. Zapraszamy wszystkich łodzian na uroczyste otwarcie obiektu dopełniającego przestrzeń, w której się znajdujemy, a która stała się bodaj największym wielofunkcyjnym ośrodkiem sportowym w Polsce. Po Atlas Arenie i hali do gier zespołowych przy al. Unii przyszedł czas na stadion miejski i kolejną ważną datę w 114-letniej już historii Łódzkiego Klubu Sportowego – powiedziała miasta.

Dodała, że wierzy we wcześniejsze obietnice głównego udziałowca piłkarskiej spółki ŁKS Tomasza Salskiego, że nowy obiekt będzie pełen kibiców. – Myślę, że to w tej chwili najpiękniejszy z kompaktowych stadionów w Polsce i mam nadzieję, że będziemy tu oglądali mecze nie tylko rodzimej ekstraklasy, ale też spotkania międzynarodowe – zakończyła Zdanowska.

O tym, że tak się stanie jest przekonany Artur Partyka. Wielokrotny medalista igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata oraz mistrzostw Europy w skoku wzwyż powiedział, że już w niedalekiej przyszłości przy al. Unii mogą grać nawet reprezentanci Polski. - Bądźmy dumni, bo ten stadion naprawdę jest czymś wspaniałym. Z przyjemnością wezmę udział w jego otwarciu i jestem pewny, że będzie areną nie tylko spotkań  ligowych, ale też reprezentacji, w tym pierwszej, która może tu rozegrać jakiś mecz towarzyski – powiedział Partyka przyznając, że gdy rozpoczynał treningi w lekkoatletycznej sekcji ŁKS, to nie spodziewał się takich zmian przy al. Unii. - Przypomniałem sobie początek lat 80-tych, kiedy kilometr stąd wychodziłem z mieszkania na swój pierwszy trening na starym stadionie Łódzkiego Klubu Sportowego, który przez wiele, wiele lat służył nie tylko piłce nożnej, ale też lekkoatletom. To był wrzesień 1980. W najśmielszych marzeniach nie pomyślałbym wtedy, że po 42 latach będę tu oglądał tak piękny obiekt i tyle innej infrastruktury sportowej. A jednak udało się to zrobić. Przy tej okazji chciałbym też podziękować pani prezydent za to, co się wydarzyło kilka miesięcy temu kilka kilometrów stąd, a więc za stadion Rudzkiego Klubu Sportowego. Ten obiekt dopełnia infrastrukturę, o której mówiła pani prezydent. To kolejny krok, aby w naszym mieście działo się wiele pozytywnych rzeczy, zarówno w sporcie profesjonalnym, jak i tym dla dzieci i amatorów – dodał Partyka.

Główny udziałowiec sportowej spółki ŁKS poinformował natomiast, że na dzień otwarcia stadionu klub przygotował wiele atrakcji i niespodzianek. Informacje na temat szczegółowego programu inauguracyjnej imprezy mają być ujawniane etapami, żeby stopniowo budować napięcie. - Mam nadzieję, że uroczyste otwarcie będzie dużym świętem, w którym wezmą udział nie tylko sportowcy, ale też gwiazdy estrady. Gotowe są już okolicznościowe koszulki i szaliki. Duży nacisk chcemy położyć na to, by było to święto rodzinne. Pochwalimy się też dzieciakami z naszej akademii oraz klubami partnerskimi, które pokażemy na płycie boiska. Część oficjalną rozpoczniemy o godzinie 18 – powiedział Salski zapowiadając, że na 22 kwietnia klub zamierza zaprosić m.in. wszystkich piłkarzy, którzy w roku 1998 wywalczyli w barwach ŁKS mistrzostwo Polski.

Nowy stadion przy al. Unii Lubelskiej powstawał w dwóch etapach. W lipcu 2015 zakończyła się budowa trybuny zachodniej, w której znajdują się m.in. pełne zaplecze szatniowo-administracyjne, sale konferencyjne i pomieszczenia do odnowy biologicznej. Teraz zakończono budowę trzech pozostałych trybun z komercyjnymi pomieszczeniami pod wynajem. Po tym etapie inwestycji obiekt spełnia wszystkie warunki dla stadionów UEFA III kategorii i ma 18 029 miejsc siedzących. Od 24 maja 2021 nosi imię Władysława Króla - sportowej ikony Łodzi.

Polecane aktualności

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Wiwat Bractwu Kurkowemu! 200 lat najstarszej organizacji społecznej w Łodzi.

Patryk Wacławiak / BAM

W 2024 roku Łódzkie Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” obchodzi wyjątkowy jubileusz –… więcej

Kontakt