Szczęście po stronie łodzian

W meczu 14. kolejki ekstraligi ekipa Master Pharm Rugby Łódź w dramatycznych okolicznościach pokonała wyżej sklasyfikowaną Skrę Warszawa.

Po pierwszej połowie łodzianie prowadzili 17:12, a w drugiej odsłonie było już 27:12. Przyjezdni nie składali jednak broni i konsekwentnie odrabiali straty. I gdy w 79. minucie zaliczyli przyłożenie niwelujące przewagę łodzian do jednego oczka wydawało się, że to oni wyjdą obronną ręką z tego starcia. Szczęście stanęło jednak po stronie łodzian. Palu Fihaki z łatwej pozycji nie zdołał posłać piłki między słupy i nie zdobył dwóch punktów z podwyższenia. Tym samym mecz zakończył się wynikiem 30:29.

Dzięki wygranej zespół Master Pharm RŁ ma na koncie 38 pkt. i z takim dorobkiem zajmuje szóste miejsce w tabeli. Piąta jest Skra (39), a czwartą lokatę zajmują Budowlani Lublin (43). Te dwa zespoły rozegrały jednak po trzynaście spotkań. W 15. kolejce (14/15 maja) łodzianie zagrają na wyjeździe z Pogonią Siedlce.

Master Pharm Rugby Łódź - Up Fitness Skra Warszawa  30:29 (17:12). Punkty dla Master Pharm RŁ: Kamil Brzozowski 10, Przemysław Serafin 5, Toma Mchedlidze 5, Krystian Pogorzelski 5, Fakasiia Tevita Soafa 5.

Dziesiątą serię spotkań rozegrały zespoły występujące w 1. lidze. Dobrze spisali się gracze KS Budowlani Commercecon, którzy na stadionie przy Górniczej pokonali AZS AWF Warszawa 41:19. Po tej wygranej łodzianie zakończyli rundę zasadniczą na trzecim miejscu, mając na koncie 25 pkt. W półfinale rozgrywek (mecz i rewanż) ekipa z Górniczej zmierzy się z drugim w klasyfikacji Rugby Białystok. Pierwsze spotkanie zostanie rozegrane na Podlasiu (21/22 maja), a rewanż odbędzie się w Łodzi (4/5 czerwca). Zwycięzca dwumeczu awansuje do finału.

KS Commercecon Budowlani - AZS AWF Warszawa  41:19 (21:12). Punkty dla KSBC: Narvaez Jaime Rodriguez 20, Michał Łaszcz 11, Alan Owczarek 5, Michał Dudek 5.

Polecane aktualności

 -  Fot. Radosław Jóźwiak/UMŁ

Napowietrzny Eko Patrol. Nad Łodzią lata specjalny sprzęt do pomiaru składu powietrza i walki ze smogiem

Tomasz Walczak / BRP

Straż Miejska w Łodzi wykorzystuje kolejne narzędzie do walki ze smogiem. Dzięki głosom łodzian w... więcej

Łódź edu kul | podsumowanie Programu w 2021

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Program wsparcia i rozwoju edukacji kulturalnej w Łodzi w 2021 roku to przede wszystkim działania... więcej

 -  Fot. Paweł Łacheta/UMŁ

Cześć i chwała bohaterom. W 80. rocznicę utworzenia Armii Krajowej

Tomasz Walczak / BRP

W 80. rocznicę powstania Armii Krajowej, przed łódzkim pomnikiem ku czci tego największego... więcej

Łódź edu kul | raporty z badań edukacji kulturalnej w Łodzi

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Oddajemy w Państwa ręce trzy raporty przygotowane w ramach projektu „Badanie diagnozujące potencjały... więcej

Łódź edu kul | projektowanie oferty w instytucjach - badanie zaangażowania odbiorców oferty kulturalnej

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Instytucje kultury, nie zatracając swoich podstawowych funkcji związanych między innymi z... więcej

Kontakt