Szkolny plac budowy. Letnie remonty łódzkich szkół

W 8 szkołach i 28 przedszkolach trwają termomodernizacje albo mniejsze remonty. A to nie koniec, bo jeszcze w sierpniu kolejne placówki edukacyjne zamienią się w plac budowy.

2 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

Koszt tegorocznych wakacyjnych remontów to prawie 50 mln złotych z czego pokaźną część, bo ponad 24,6 mln zł, stanowi dofinansowanie z Unii Europejskiej.

- Wakacje na półmetku a w szkołach i przedszkolach place budowy w różnym stadium zaawansowania: w XXVI liceum zaraz będzie koniec, w przedszkolu przy ul. Kasprzaka praca wre, a w kilku innych placówkach dopiero zacznie się dziać – powiedział Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi. – Jestem zadowolony, ponieważ konsekwentnie co roku zwiększa się liczba placówek edukacyjnych, które są wyremontowane i odnowione.
W Przedszkolu nr 174 trudno ocenić zaawansowanie termomodernizacji, ponieważ budynek jest zasłonięty rusztowaniem. Ale widać już nowe okna na piętrze, które znacznie odróżniają się od tych sprzed remontu.

- Niedługo nasze przedszkole będzie świętować jubileusz 40-lecia, więc remont się należał – dodała Jolanta Lipska, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 174. – Cieszę się, bo będą mniejsze rachunki za ciepło, ale przede wszystkim będzie u nas ładniej, nowocześniej. Dzieciom będzie na pewno przyjemniej kiedy wrócą po wakacjach.

Do końca roku proces termomodernizacji obejmie łącznie 29 szkół i przedszkoli, co będzie kosztowało ponad 48,3 mln zł. Dodatkowe prace – remont łazienek, kuchni, dachów, placu zabaw, tarasu trwają w przedszkolach, które są po termomodernizacji albo na nią czekają. Tutaj z pomocą finansową przyszły rady osiedli, prywatni sponsorzy a często w roli „wykonawców” występują rodzice, którym zależy, by maluchy miały po prostu ładne sale.

Na lata 2018 – 2020 miasto pozyskało kolejne dofinansowanie z Unii Europejskiej dzięki czemu termomodernizacji podda 35 placówek edukacyjnych.

Polecane aktualności

Dla pokoju i praw człowieka! "Błękitny marsz" z okazji Międzynarodowego Dnia Pokoju

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

Błękitno-biały marsz pochód przeszedł ulicą Piotrkowską, wznosząc apele o dialog i przyjaźń między… więcej

Młodzież Obywatelska – projekt na rzecz aktywizacji młodych mieszkańców Łodzi

Olha Skvyrska

Instytut Nowych Technologii realizuje od lat projekty, które mają na celu promowanie innowacji w… więcej

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zagładzie Romów i Sinti. Pamiętamy o tragicznym losie tych narodów w okresie II wojny światowej

Tomasz Walczak / BRP

2 sierpnia to wyjątkowa i tragiczna data dla Romów i Sinti. Właśnie tego dnia, dokładnie 80 lat… więcej

W rocznicę Marszu Głodowego Kobiet - największego protestu w Polsce po Sierpniu 1980 roku

Tomasz Walczak / BRP

W 43. rocznicę Marszu Głodowego, który odbył się 30 lipca 1981 roku wiceprezydent Łodzi Adam… więcej

Historycznie na nowym Starym Rynku. 601. rocznica nadania Łodzi praw miejskich.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

Łódź oficjalnie ukończyła 601. Po latach przerwy spowodowanej remontem obchody rocznicy lokacji… więcej

Kontakt