Targi Pracy na Uniwersytecie Łódzkim

26 października na Wydziale Zarządzania przy ul. Matejki 22/26 odbędzie się XVII edycja Targów Pracy na Uniwersytecie Łódzkim. To jedno z największych tego typu wydarzeń w regionie, które każdorazowo przyciąga około 5 000 studentów i absolwentów oraz ponad 50 pracodawców oferujących praktyki, staże i pracę.

 Targi Pracy na Uniwersytecie Łódzkim - na niebieskim tle pozuje brunet.

W tym roku wśród renomowanych firm nie zabraknie przedstawicieli branży finansowej, BPO i IT, a także z zakresu produkcji, przemysłu, farmacji czy transportu i logistyki. Tegorocznymi Partnerami Głównymi wydarzenia są firmy tj. ABB, Accenture, Alorica, Jeronimo Martins, Philips oraz Rossmann, a także  Program „Młodzi w Łodzi” jako Partner Wspierający. Do grona obecnych na Targach dołączyły również mniejsze przedsiębiorstwa oraz kilkanaście organizacji pozarządowych, które poszerzają ofertę skierowaną do osób poszukujących doświadczenia zawodowego.

Program wydarzenia:

10:00     - Uroczyste otwarcie Targów Pracy z udziałem władz Uczelni, władz Miasta i Regionu.

11:00     - spotkanie z Gościem Specjalnym – Dymitrem Błaszczykiem z kanału Sprawdzam jak.

13:00     - spotkanie z Gościem Specjalnym – Jowitą Michalską, Prezes Fundacji Digital University.

W trakcie wydarzenia, o godzinie 11:00, studenci będą mogli dowiedzieć się jak wygląda działalność twórców internetowych i co zrobić by utrzymać zainteresowanie obserwujących. Spotkanie poprowadzi Dymitr Błaszczyk, który na co dzień prowadzi popularny kanał na YouTube – Sprawdzam jak. O godzinie 13 natomiast swoje wystąpienie będzie miała Jowita Michalska - Prezes Fundacji Digital University, która posiada ponad 20-letnie doświadczenie jako menadżer ds. strategii biznesowej, marketingu i mediów, głównie w branży ICT i energetyce.

Poza możliwością bezpośredniego spotkania z przedstawicielami pracodawców oraz gośćmi, uczestnicy będą mogli udać się do Strefy Kariery, w której będą mogli spotkać się z rekruterami z firm partnerskich oraz doradcami zawodowymi Biura Karier UŁ. W strefie będzie można skonsultować ze specjalistami swoje dokumenty aplikacyjne, a także skorzystać z usług profesjonalnego fotografa i zrobić sobie zdjęcie do CV.

Jak podkreśla dr hab. Agnieszka Kurczewska – Prorektor ds. współpracy z otoczeniem:

-Targi Pracy dla nas zawsze ważne wydarzenie, ponieważ stanowi doskonałą okazję do nawiązania bezpośrednich kontaktów między przedstawicielami świata biznesu a naszymi utalentowanymi studentami i absolwentami. Wymagania stawiane przed nowymi pracownikami ewoluują, a młodzi ludzie, wkraczając na rynek pracy, muszą dostosować się do zmieniającej się ciągle rzeczywistości. Niezwykle istotne jest dostosowywanie naszych programów nauczania do aktualnych trendów i potrzeb rynku pracy. Staramy się nie tylko dostarczać solidną wiedzę teoretyczną, ale również rozwijać umiejętności praktyczne, które są kluczowe dla sukcesu zawodowego. Dlatego też współpracujemy z firmami i instytucjami, aby nasi studenci mieli możliwość zdobywania doświadczenia już podczas studiów. Wierzę, że młodzi ludzie mają ogromny potencjał, którego mogą pełni wykorzystać na rynku pracy. Jednocześnie zachęcam pracodawców do otwartości na nowe talenty i dostrzegania wartości, jakie nasi absolwenci mogą wnosić do ich organizacji.

Specjalnie przygotowany na to wydarzenie e-folder sprawi, że uczestnicy bez trudu odnajdą wszystkie stoiska i atrakcje, zapoznają się z charakterystyką wystawców i dodatkowo przeczytają kilka porad na temat rynku pracy.

Polecane aktualności

Pamiętamy i będziemy pamiętać! 84. rocznica Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

„Piąta rano. Od świtu dzień zaczął się szczególnie. Wyjazd karetką więzienną w celkach (straszne!).… więcej

Rusza akcja "5 dla Ziemi"

MM / KS

Organizatorami tej charytatywnej inicjatywy z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi (22 kwietnia) są… więcej

Kwiaty na imieniny Marszałka. Łodzianie złożyli hołd Józefowi Piłsudskiemu

Tomasz Walczak / BRP

Dochowując corocznej imieninowej tradycji członkowie Społecznego Komitetu Pamięci Józefa… więcej

Łódź na konferencji inaugurującej projekt „Partnerstwo: Środowisko dla Rozwoju”

MM / KS

Wydarzenie zostało zorganizowane pod egidą Ministerstwa Klimatu i Środowiska. więcej

Międzynarodowy Dzień Kobiet. Łódź pamięta o kobietach-bohaterkach

Tomasz Walczak / BRP

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet przed pomnikiem-ławeczką Haliny Szwarc-Kłąb przedstawiciele… więcej

Kontakt