Trener Osiedlowy wrócił do gry

Na obiekcie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza odbyła się we wtorek oficjalna inauguracja jedenastej edycji programu Trener Osiedlowy, na który łódzki magistrat przeznaczył w tym roku 300 tys. zł.

- To kolejna odsłona projektu, w ramach którego do końca roku szkolnego w dziesięciu wybranych placówkach edukacyjnych na terenie naszego miasta będą po trzy godziny zajęć sportowych prowadzonych po lekcjach. W okresie wakacyjnym zapraszamy natomiast od poniedziałku do piątku na sześciogodzinne spotkania ze sportem na naszych boiskach. Do tego raz w tygodniu oferujemy również wyjścia na pływalnię, kręgielnię, do kina. Zajęcia są bezpłatne i nie ma żadnych zapisów  – powiedział wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela.

Zajęcia w ramach Trenera Osiedlowego organizuje klub sportowy BBRC Łódź, przy finansowym wsparciu magistratu. Urząd Miasta Łodzi na ten cel przeznaczył w tym roku 300 tys. zł. Dzięki tej pomocy przez sześć miesięcy Trener Osiedlowy będzie obecny na 10 obiektach sportowych, zlokalizowanych w szkołach publicznych. Zajęcia będą otwarte dla wszystkich chętnych w wieku od 7 do 19 lat.

- W tym roku dodatkową atrakcją jest to, że zabierzemy 20 dzieciaków na bezpłatny obóz do Wągrowca. Uczestników wybiorą trenerzy prowadzący zajęcia w poszczególnych placówkach. Głównymi kryteriami wyłaniania obozowiczów będą frekwencja i zachowanie na zajęciach. W wakacje planujemy również zorganizować kilka osiedlowych turniejów piłkarskich. Jak za dawnych czasów w tej samej drużynie będą mogły grać dzieciaki w różnym wieku – powiedział koordynator projektu Zbigniew Grądys.

Szkoła Podstawowa z ul. Sterlinga tradycyjnie już jest jedną z placówek goszczących uczestników Trenera Osiedlowego. – Zaczęliśmy w maju, kończymy w październiku. Wszyscy uczniowie sa mile widziani na zajęciach, z których naprawdę warto korzystać – podsumowała dyrektor SP 1 Magdalena Prokaryn-Dynarska.

Polecane aktualności

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

"Uciekli do Mandżurii". W pasażu Schillera stanęła wystawa poświęcona Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

Do 28 czerwca w pasażu Schillera będzie można obejrzeć wystawę „Uciekli do Mandżurii”, której celem… więcej

Wiwat Bractwu Kurkowemu! 200 lat najstarszej organizacji społecznej w Łodzi.

Patryk Wacławiak / BAM

W 2024 roku Łódzkie Towarzystwo Strzeleckie „Bractwo Kurkowe” obchodzi wyjątkowy jubileusz –… więcej

Kontakt