Trener Osiedlowy wrócił do gry

Na obiekcie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza odbyła się we wtorek oficjalna inauguracja jedenastej edycji programu Trener Osiedlowy, na który łódzki magistrat przeznaczył w tym roku 300 tys. zł.

- To kolejna odsłona projektu, w ramach którego do końca roku szkolnego w dziesięciu wybranych placówkach edukacyjnych na terenie naszego miasta będą po trzy godziny zajęć sportowych prowadzonych po lekcjach. W okresie wakacyjnym zapraszamy natomiast od poniedziałku do piątku na sześciogodzinne spotkania ze sportem na naszych boiskach. Do tego raz w tygodniu oferujemy również wyjścia na pływalnię, kręgielnię, do kina. Zajęcia są bezpłatne i nie ma żadnych zapisów  – powiedział wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela.

Zajęcia w ramach Trenera Osiedlowego organizuje klub sportowy BBRC Łódź, przy finansowym wsparciu magistratu. Urząd Miasta Łodzi na ten cel przeznaczył w tym roku 300 tys. zł. Dzięki tej pomocy przez sześć miesięcy Trener Osiedlowy będzie obecny na 10 obiektach sportowych, zlokalizowanych w szkołach publicznych. Zajęcia będą otwarte dla wszystkich chętnych w wieku od 7 do 19 lat.

- W tym roku dodatkową atrakcją jest to, że zabierzemy 20 dzieciaków na bezpłatny obóz do Wągrowca. Uczestników wybiorą trenerzy prowadzący zajęcia w poszczególnych placówkach. Głównymi kryteriami wyłaniania obozowiczów będą frekwencja i zachowanie na zajęciach. W wakacje planujemy również zorganizować kilka osiedlowych turniejów piłkarskich. Jak za dawnych czasów w tej samej drużynie będą mogły grać dzieciaki w różnym wieku – powiedział koordynator projektu Zbigniew Grądys.

Szkoła Podstawowa z ul. Sterlinga tradycyjnie już jest jedną z placówek goszczących uczestników Trenera Osiedlowego. – Zaczęliśmy w maju, kończymy w październiku. Wszyscy uczniowie sa mile widziani na zajęciach, z których naprawdę warto korzystać – podsumowała dyrektor SP 1 Magdalena Prokaryn-Dynarska.

Polecane aktualności

Pamięć protestem przeciw wojnie. 80. rocznica spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

80. lat temu doszło do ostatniej w okresie okupacji Łodzi zbrodni wojennej. Tuż przed wkroczeniem… więcej

Program szkoleniowy 3E – Edukacja o Efektywności Energetycznej

AK / KS

W Łodzi w dniach 20-22.11.2024 r. w ramach programu 3E-Edukacja o Efektywności Energetycznej odbyły… więcej

Pod hasłem „Dusza Europy” 19 i 20 listopada 2024 r. w Krakowie odbyła się IX edycja Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit.

MM / KS

Zaproszeni prelegenci i prelegentki rozmawiali o przyszłości Europy oraz wyzwaniach, przed którymi… więcej

Nowa siedziba Departamentu Finansów Publicznych UMŁ

Od listopada Biuro Egzekucji Administracyjnej i Windykacji, Wydział Budżetu oraz Wydział Finansowy… więcej

Festiwal Szyfrów

Szyfry, Enigma i Jan Kowalewski. Zapraszamy na Festiwal Szyfrów!

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

To wyjątkowa propozycja dla wielbicieli historii i łamigłówek. 25 października W Mediatece MeMo… więcej

Kontakt