Wicelider na łopatkach

Hokeiści ŁKH po raz drugi w tym sezonie ograli Warsaw Capitals i z kompletem zwycięstw prowadzą w grupie północnej II ligi.

Jacek Jędrzejczak

W Bombonierce spotkali się lider i wicelider rozgrywek. Spotkanie było niezwykle zacięte, o czym najlepiej świadczy fakt, że zawodnicy obu drużyn na ławce kar spędzili łącznie 84 minuty! Najważniejsza była jednak statystyka bramkowa, a w tej lepsi byli łodzianie. Po pierwszej tercji był remis 1:1, ale w drugiej łodzianie wypracowali sobie czterobramkową przewagę. W trzeciej odsłonie zdobyli jedną bramkę więcej od rywali, a cały mecz wygrali 9:4.
Warto dodać, że trzecia bramka strzelona w tym meczu przez gospodarzy była jednocześnie 400 zdobytą przez seniorów Łódzki Klub Hokejowego w rozgrywkach PZHL. Do tej pory w 54 oficjalnych meczach ligowych gracze ŁKH strzelili 406 bramek.

ŁKH Łódź - Warsaw Capitals 9:4 (1:1, 5:1, 3:2). Bramki dla ŁKH: Marek Iwański 3, Vaclav Riha 2, Marek Syniawa 2. Michał Ciepłucha, Tymoteusz Lewy.

W następnej kolejce rywalem ŁKH będzie ekipa Mad Dogs Sopot. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 25 stycznia w Bombonierce. Początek meczu o godz. 18.