Wizyta na Minerskiej

W październiku ma się zakończyć budowa piłkarskiego ośrodka treningowego przy ul. Minerskiej. Realizująca inwestycję spółka Tamex Obiekty Sportowe nie widzi w tej chwili zagrożeń, które mogłyby opóźnić termin oddania obiektu do użytku.

- Prace są realizowane praktycznie z harmonogramem. Lekkie różnice są spowodowane pogodą, która nie rozpieszczała nas w kwietniu i pierwszych tygodniach maja. W tej chwili nadrabiamy jednak każdy dzień i póki co nie widzimy szczególnych zagrożeń w postępach prac. W październiku inwestycja powinna być zakończona - poinformował w piątek Robert Burzycki, wiceprezes zarządu Tamex Obiekty Sportowe.

Zastępca dyrektora ds. obiektów budowlanych Zarządu Inwestycji Miejskich Małgorzata Belta poinformowała, że na terenie budowy trwają prace związane z korytowaniem i odwodnieniem dwóch boisk o nawierzchniach naturalnej i hybrydowej oraz z budową budynku zaplecza socjalnego. W tym ostatnim kończone są roboty związane z elementami konstrukcyjnymi pierwszej kondygnacji. Prowadzone są również prace ziemne związane z fundamentami dwustronnej trybuny, która stanie pomiędzy boiskami hybrydowym i sztucznym.

- Na hybrydzie będzie położona mata z włóknami syntetycznymi, która zostanie wypełniona odpowiednim substratem. Na takim podłożu będzie później zasiana trawa naturalna. Producentem maty jest łódzka firma Dywilan. Nawierzchnia na sztuczną płytę przyjedzie spoza Polski. Na trzecim boisku będzie naturalna trawa darniowa, którą dostarczymy jako produkt gotowy. Trawa przyjedzie z Wielkopolski. Trwają jeszcze rozmowy dotyczące tego, z którego fragmentu plantacji zostanie wycięta. Dogrywamy ostatnie szczegóły związane ze składem mieszanki - wyjaśnił Burzycki.

W ramach inwestycji przy ul. Minerskiej obok istniejącego boiska ze sztuczną nawierzchnią mają powstać: trzy nowe, pełnowymiarowe płyty piłkarskie z różnymi rodzajami murawy (naturalna, sztuczna i hybrydowa), plac treningowy dla bramkarzy, zaplecze socjalno-sportowe oraz ciągi komunikacyjne dla pieszych i pojazdów wraz z zespołem parkingów oraz infrastrukturą oświetleniową i monitoringiem.

Pomiędzy północnymi boiskami (hybrydowe i sztuczne) zaprojektowana została zadaszona trybuna dla 860 widzów (po 430 miejsc w pięciu rzędach na każdą stronę). Osiem miejsc przeznaczono dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach. W budynku zaplecza socjalnego będą również dostępne z zewnątrz toalety dla osób niepełnosprawnych i pozostałych widzów.

Na ukończenie inwestycji czekają piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego, który ma być głównym użytkownikiem obiektu. - Jak jest baza, to są też szanse na rozwój. Dlatego z niecierpliwością czekamy na moment, w którym nasza młodzież i seniorzy będą już mogli korzystać z tych boisk - powiedział wiceprezes ŁKS Łukasz Bielawski.

Polecane aktualności

Katarzyna Dyzio -  fot. Archiwum UMŁ

Nowa strategia Łodzi, nowa jakość partycypacji

BRP

Nowa strategia miasta to także nowe oblicze partycypacji społecznej. Od dziś zajmie się nią nowe... więcej

Iwona Zatorska-Sytyk, wicedyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich i Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi -  fot. Radosław Jóźwiak

Łódź Buduje ul. Obywatelską

Tomasz Andrzejewski / ZIM

Zaczynamy jedną z najważniejszych tegorocznych inwestycji. Podpisaliśmy umowę z wykonawcą prac. więcej

Agnieszka Dobrucka, z-ca dyrektora Wydziału Dysponowania Mieniem oraz Adam Pustelnik, wiceprezydent Łodzi -  fot. Paweł Łacheta

Łódź rewitalizacja. Pałac Steinertów wystawiony na przetarg

Aleksandra Hac / BRP

Kto zostanie nowym gospodarzem pięknie odrestaurowanej rezydencji fabrykanckiej przy ul.... więcej

 -  fot. Archiwum UMŁ

Rekordowa liczba ubiegających się o stypendia na rok akademicki 2020/2021!

Zakończyliśmy nabór do Stypendiów Prezydent Miasta Łodzi na rok akademicki 2020/2021. Ostatecznie... więcej

Mimo kryzysu agencje ratingowe wierzą w Łódź. Rating dla Łodzi utrzymany

BRP

Agencja ratingowa S&P Global Ratings potwierdziła długoterminowy rating kredytowy emitenta „BBB+”... więcej

Kontakt