Wizyta na Minerskiej

W październiku ma się zakończyć budowa piłkarskiego ośrodka treningowego przy ul. Minerskiej. Realizująca inwestycję spółka Tamex Obiekty Sportowe nie widzi w tej chwili zagrożeń, które mogłyby opóźnić termin oddania obiektu do użytku.

4 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

- Prace są realizowane praktycznie z harmonogramem. Lekkie różnice są spowodowane pogodą, która nie rozpieszczała nas w kwietniu i pierwszych tygodniach maja. W tej chwili nadrabiamy jednak każdy dzień i póki co nie widzimy szczególnych zagrożeń w postępach prac. W październiku inwestycja powinna być zakończona - poinformował w piątek Robert Burzycki, wiceprezes zarządu Tamex Obiekty Sportowe.

Zastępca dyrektora ds. obiektów budowlanych Zarządu Inwestycji Miejskich Małgorzata Belta poinformowała, że na terenie budowy trwają prace związane z korytowaniem i odwodnieniem dwóch boisk o nawierzchniach naturalnej i hybrydowej oraz z budową budynku zaplecza socjalnego. W tym ostatnim kończone są roboty związane z elementami konstrukcyjnymi pierwszej kondygnacji. Prowadzone są również prace ziemne związane z fundamentami dwustronnej trybuny, która stanie pomiędzy boiskami hybrydowym i sztucznym.

- Na hybrydzie będzie położona mata z włóknami syntetycznymi, która zostanie wypełniona odpowiednim substratem. Na takim podłożu będzie później zasiana trawa naturalna. Producentem maty jest łódzka firma Dywilan. Nawierzchnia na sztuczną płytę przyjedzie spoza Polski. Na trzecim boisku będzie naturalna trawa darniowa, którą dostarczymy jako produkt gotowy. Trawa przyjedzie z Wielkopolski. Trwają jeszcze rozmowy dotyczące tego, z którego fragmentu plantacji zostanie wycięta. Dogrywamy ostatnie szczegóły związane ze składem mieszanki - wyjaśnił Burzycki.

W ramach inwestycji przy ul. Minerskiej obok istniejącego boiska ze sztuczną nawierzchnią mają powstać: trzy nowe, pełnowymiarowe płyty piłkarskie z różnymi rodzajami murawy (naturalna, sztuczna i hybrydowa), plac treningowy dla bramkarzy, zaplecze socjalno-sportowe oraz ciągi komunikacyjne dla pieszych i pojazdów wraz z zespołem parkingów oraz infrastrukturą oświetleniową i monitoringiem.

Pomiędzy północnymi boiskami (hybrydowe i sztuczne) zaprojektowana została zadaszona trybuna dla 860 widzów (po 430 miejsc w pięciu rzędach na każdą stronę). Osiem miejsc przeznaczono dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach. W budynku zaplecza socjalnego będą również dostępne z zewnątrz toalety dla osób niepełnosprawnych i pozostałych widzów.

Na ukończenie inwestycji czekają piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego, który ma być głównym użytkownikiem obiektu. - Jak jest baza, to są też szanse na rozwój. Dlatego z niecierpliwością czekamy na moment, w którym nasza młodzież i seniorzy będą już mogli korzystać z tych boisk - powiedział wiceprezes ŁKS Łukasz Bielawski.

Polecane aktualności

Młodzież Obywatelska – projekt na rzecz aktywizacji młodych mieszkańców Łodzi

Olha Skvyrska

Instytut Nowych Technologii realizuje od lat projekty, które mają na celu promowanie innowacji w… więcej

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zagładzie Romów i Sinti. Pamiętamy o tragicznym losie tych narodów w okresie II wojny światowej

Tomasz Walczak / BRP

2 sierpnia to wyjątkowa i tragiczna data dla Romów i Sinti. Właśnie tego dnia, dokładnie 80 lat… więcej

W rocznicę Marszu Głodowego Kobiet - największego protestu w Polsce po Sierpniu 1980 roku

Tomasz Walczak / BRP

W 43. rocznicę Marszu Głodowego, który odbył się 30 lipca 1981 roku wiceprezydent Łodzi Adam… więcej

Historycznie na nowym Starym Rynku. 601. rocznica nadania Łodzi praw miejskich.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

Łódź oficjalnie ukończyła 601. Po latach przerwy spowodowanej remontem obchody rocznicy lokacji… więcej

„Łódź poprzez wieki. Historia miasta”. Premiera IV tomu monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BRP

W piątek, 19 lipca w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi odbyła się oficjalna premiera tomu IV… więcej

Kontakt