Wykup mieszkanie komunalne z wyższą bonifikatą

Od 17 stycznia można składać wnioski na wykup mieszkań komunalnych z nowymi, wyższymi bonifikatami, które w zależności od daty budowy wynoszą od 60 do 90 procent.

fot. z arch. UMŁ
Najemcy mieszkań w budynkach wybudowanych przed 1 stycznia 1946 r., wykupią lokal aż z 90-procentową bonifikatą

- Mam nadzieję, że łodzianie skorzystają z tej oferty i staną się właścicielami lokali, które wynajmują, a propozycja miasta jest pod tym względem bardzo atrakcyjna, bo niektóre będzie można wykupić już za 10 procent ich wartości - powiedział wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski.

Zgodnie z przyjętą w grudniu uchwałą Rady Miejskiej w Łodzi, najemcy mieszkań w najstarszych budynkach, wybudowanych przed 1 stycznia 1946 r., wykupią lokal z 90-procentową bonifikatą. Lokatorzy budynków wybudowanych między 1946 a 1989 r. - wykupią lokal z 80-procentową zniżką, a mieszkańcy najnowszych budynków gminnych, czyli tych wybudowanych po 1989 r. kupią mieszkanie z 60-proc. bonifikatą.

 

Najwyższe bonifikaty przysługują najemcom, którzy wykupią mieszkanie wpłacając całą kwotę jednorazowo. Dla kupujących mieszkanie na raty ulga zmniejsza się o 10 proc. Można składać wniosek o wykup lokalu w budynkach, w których od zakończenia budowy lub kapitalnego remontu minęło minimum 10 lat.

Jak podkreślił Mariusz Pujan, zastępca dyrektora Wydziału Zbywania i Nabywania Nieruchomości UMŁ, miasto sprzedaje lokale z dużą bonifikatą, by powstały silne wspólnoty mieszkaniowe, które będą mogły same decydować np. o remontach i usprawnieniach w swojej nieruchomości. Aby rozpocząć proces prywatyzacji danej posesji potrzeba zgody co najmniej połowy lokatorów, tak by udziały prywatne w nieruchomości wyniosły minimum 50 procent.

Polecane aktualności

Młodzież Obywatelska – projekt na rzecz aktywizacji młodych mieszkańców Łodzi

Olha Skvyrska

Instytut Nowych Technologii realizuje od lat projekty, które mają na celu promowanie innowacji w… więcej

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zagładzie Romów i Sinti. Pamiętamy o tragicznym losie tych narodów w okresie II wojny światowej

Tomasz Walczak / BRP

2 sierpnia to wyjątkowa i tragiczna data dla Romów i Sinti. Właśnie tego dnia, dokładnie 80 lat… więcej

W rocznicę Marszu Głodowego Kobiet - największego protestu w Polsce po Sierpniu 1980 roku

Tomasz Walczak / BRP

W 43. rocznicę Marszu Głodowego, który odbył się 30 lipca 1981 roku wiceprezydent Łodzi Adam… więcej

Historycznie na nowym Starym Rynku. 601. rocznica nadania Łodzi praw miejskich.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

Łódź oficjalnie ukończyła 601. Po latach przerwy spowodowanej remontem obchody rocznicy lokacji… więcej

„Łódź poprzez wieki. Historia miasta”. Premiera IV tomu monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BRP

W piątek, 19 lipca w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi odbyła się oficjalna premiera tomu IV… więcej

Kontakt