Wyremontowana Gajcego i ostatni etap prac na Taborowej

Zakończyliśmy remont Gajcego między przejazdami kolejowymi. Na mieszkańców czeka nowa jezdnia, chodniki i miejsca parkingowe.

Po przebudowie ul. Rokicińskiej nie słabną prace na Andrzejowie. Ulica Gajcego i Taborowa to kolejne główne drogi na tym osiedlu, które są właśnie w przebudowie. Remont ul. Gajcego właśnie został zakończony. Od dziś mieszkańcy mogą ponownie dojeżdżać do osiedla – teraz równą i prostą drogą. Od dziś również na swoją trasę po ul. Gajcego wróciły autobusy linii 90B.

W ramach prac które przeprowadziliśmy na ul. Gajcego wymieniliśmy konstrukcję drogi, ułożona została nowa warstwa asfaltu, oraz wykonano nowe chodniki. Ponadto uporządkowaliśmy teren i powstało kilka miejsc parkingowych przy punktach usługowych, oraz zieleniec, zamiast zniszczonego pobocza – wyjaśnia Marcin Woźniak, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu.

To jednak nie wszystko co realizujemy na Andrzejowie. Prace trwają również na ul. Taborowej pomiędzy Gajcego, a Szancera. Tutaj rozpoczęliśmy ostatni etap prac. Pojawiła się w ostatnich dniach nowa nawierzchnia drogi i pracujemy przy budowie chodników, który do tej pory nie było na tej ulicy.  Nowa ul. Taborowa będzie miała nową asfaltową drogę z krawężnikami, aby zabezpieczyć obrzeża przed degradacją, oraz chodnik po stronie zabudowań na całej długości remontowanego odcinka. Przebudowane zostaną również wjazdy do posesji.

Remont ul. Gajcego prowadzony przez Zarząd Dróg i Transportu realizowany był pomiędzy przejazdami kolejowymi na odcinku od Rokicińskiej do Taborowej. Prace rozpoczęły się 26 października i zakończyły 30 listopada. Natomiast prace
na ul. Taborowej zakończą się na przełomie roku.

Polecane aktualności

Sienkiewicza 75/77 - wizualizacja

Łódź rewitalizuje. Wiosną ruszy przebudowa 100-letniej Wigencji

Małgorzata Loeffler / ZIM

Przebudowa 100-letniej Wigencji, pofabrycznego kompleksu przy ul. Sienkiewicza 75/77, rozpocznie się... więcej

Fotowoltaika

Łódź stawia na fotowoltaikę

Aleksandra Hac / UMŁ

Łódź stawia na fotowoltaikę. Na pustych działkach i na dachach szkół pojawią się panele, dzięki... więcej

Na zdjęciu od lewej: Paulina Waszczykowska, wicedyrektor SP 14oraz Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Najmłodsi uczniowie już w szkołach

Monika Pawlak / BRP

Uczniowie klas I-III po dłuższej przerwie wrócili do szkół. Z 14 476 zapisanych do 90 podstawówek... więcej

Rocznica Radogoszcza

Andrzej Janecki / BAM

Informujemy, że w 76. rocznicę spalenia więźniów Radogoszcza (19 stycznia, wtorek) w godzinach... więcej

Zielona 6

Restauracje i biuro podróży powstaną w kamienicy przy ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Restauracja łódzkich Żydów w ponad stuletniej kamienicy, w której prawdopodobnie mógł być kiedyś... więcej

Kontakt