Sukulenty i kaktusy, stanowią fascynującą grupę roślin o wyjątkowych adaptacjach do trudnych warunków środowiskowych pozwalających na magazynowanie wody w różnych, przystosowanych do tego organach (liście, łodygi i korzenie). Ta unikalna cecha pozwala na przetrwanie w ekstremalnie trudnych warunkach, gdzie dostęp do wody jest ograniczony lub występują długie okresy suszy.
Na wystawie zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt okazów sukulentów pochodzących z Ameryki Północnej, Południowej oraz z Afryki należących do różnych rodzajów, w tym m. in. Mediolobivia, Echinofossulocactus, Turbinicarpus, Strombocactus, Gymnocalycium, Aloe, Euphorbia, Crassula, Aeonium, Haworthia czy Agave. Do najciekawszych należeć będą sukulenty z rodzaju Mediolobivia, które w środowisku naturalnym występują w Ameryce Południowej na wysokości od 2500 do 4500 m. n.p.m. i charakteryzują się bardzo powolnym tempem wzrostu. Wolne tempo wzrostu rekompensują wyjątkowo kolorowymi kwiatami, osiągającymi wielkość do 5 cm. Na wystawie zostanie pokazany kaktus - Blossfeldia liliputana, który przy swojej znikomej wielkości został zaklasyfikowany do jednych z najmniejszych na świecie oraz ceniony przez kolekcjonerów ze względu na swoją unikatowość i trudność w uprawie.
W trakcie trwania wystawy będzie można poszerzyć swoją wiedzę o informacje dotyczące rozmnażania i pielęgnacji sukulentów oraz otrzymać kilka ciekawych informacji na temat ich biologii. Przewidziana jest również możliwość zakupu roślin w pawilonie wejściowym Palmiarni.
Wstęp na wystawę będzie możliwy po zakupieniu biletu wstępu.
Bilet normalny - 16 zł
Bilet ulgowy - 8 zł
Wystawę będzie można odwiedzić w godzinach otwarcia obiektu, czyli od 10.00 do 18.00 (kasa biletowa czynna do godziny 17.30).